Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek nem lett gyereke nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nem lett gyereke nem lehettett vagy nem akart ( es banja) hogy tudja ezt feldolgozni mikor nár tudja hogy már biztosan nem lesz, lemaradt az életről más gyereke már ballag vagy házasodik?

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy valakinek nem lehet saját gyereke, még simán örökbe fogadhat egyet, ha mégis gyereket akar. Nem csak a vér köthet össze egy családot, aztán mire ballag a gyerek, marhára nem fog számítani sem neki, sem a szüleinek, hogy eredetileg mások a vér szerinti szülei. Arról meg nem is beszélve, hogy az örökbefogadó megmenthet egy gyereket egy sanyarú gyerekkortól.

De persze akkor is lehet teljes életet élni, ha az örökbe fogadás valamiért nem téma.

2016. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Van egy pár 60-as éveikben járnak, ők nem akartak annak idején mert karrieristák voltak. Most hogy a korukbelieknél jönnek sorra az unokák, így már bánják. Én akarok gyereket, én apa akarok lenni, még akkor is ha egyedül kell majd nevelnem. 27 F
2016. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Knnyen beszélsz biztos van gyereked. Ki a végsőkig bíztunk benne hogy lesz, férjem életkora miatt mar nem fogadhatnánk örökbe senkit max egy 18 évest... Nem élet így az élet és mi lesz ha nagymama koru leszek
2016. máj. 6. 11:42
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nincs gyerekem, annak idején szerettem volna, de a férjem nem, és egy idő után beláttam, hogy igaza van, nem biztos, hogy jó anya lennék. Néha bánom, néha meg nem. Feldolgoztam, nem ez a központi kérdése az életemnek.
2016. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A férjed életkora? A fiatalabb szülőt nézik mindig örökbefogadásnál. :) Ha Te is túl öreg vagy, csak az számít. :)
2016. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom egyébként az orokbe.hu-t, nagyon sok dolog fenn van, ha mégis képbe kerül az örökbefogadás. Van fenn statisztika várakozási időkről, mindenről, érdekes oldal.

[link]

2016. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezeken már rég rúl vagyunk a kérdés nem erre iranyult. És közösen nem fogadhatnánk örökbe mert meg van határozva mennyi lehet a korkulönbség az örekbefogadó és örökbefogadott között.

A kérdéshez szóljatok hozzá főleg akit érint is.

2016. máj. 6. 12:06
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Arra nem gondoltál hogy gyerekekkel foglalkozz akár társadalmi munkában?Rengeteg gyerek van akit nem látogatnak,nem támogatnak.Nevelőszülőknél szerintem nem kell pl örökbe fogadni.Tudom hogy ez érzésre más mint a sajátot kihordani,de opció.
2016. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még mindig tartom, hogy fogadhattok örökbe, ha a korkülönbség a te életkorodat tekintve rendben van. Házastársaknák a fiatalabbat veszik figyelembe, ha pedig nem vagytok házasok, akkor simán Te kezdeményezed. Tudom, mert most készülök örökbefogadásra és ez rendszeres félreértés. Csak segíteni szerettem volna, hogy egy jogi nyavalya értelmezése ne állja útját a boldogságodnak, ha ezen múlik. De jó, keresd a másik utat, hogy hogyan legyél boldog gyerek nélkül. Úgy is lehet, mert sokan élnek boldog, kiegyensúlyozott életet gyerek nélkül is. Persze, szép dolog, ha erről szól az életed, de a barátaid egy jó része, akiknek most repülnek ki a gyerekek, éppen arra a részre vártak már egy ideje, amit Te élsz: hogy végre legyen idejük ne csak a gyerekekre, tudjanak kettesben, lelkiismeretfurdalás nélkül nyaralni menni, ..., ... :)
2016. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gyerekekkel dolgozom. Annál rosszabb mondhatom hogy minden nap szembesülök azzal hogy nekem meg nincs...
2016. máj. 6. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!