Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom már nagyon szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom már nagyon szeretne gyereket és én is egyre többet játszok a gondolattal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom úgy terveztem, hogy a 20-as éveim elején szülessen gyerekem, persze ezt nem osztottam meg senkivel és akkoriban még nem is tudtam hogy működik ez az egész. Ennek ellenére még most, 19 évesen is ezt szeretném és többször átgondoltam ezt az egészet és úgy gondolom, hogy megtaláltam azt akivel belevághatnék. Ő majdhogynem napi szinten elmondja nekem, hogy gyereket akar tőlem.

Mostanában egyre többször kerülök olyan környezetbe ahol nálam nem sokkal idősebb lányok már anyukák és szóba hozzák valahogy, hogy "majd ha nektek is lesz..." és ez csak jobban felerősíti bennünk a vágyat. Eddig az iskola tartott vissza, most pedig az, hogy a családom hogyan reagálna rá mert velük élek és én vagyok a legkisebb, a nővéreimnek nincs gyerek.

A barátommal bármikor összeköltözhetnénk csak amíg iskolába jártam/járok addig szerettem volna itthon lakni na meg szerintem a szüleim ennek sem örülnének. Egyedül a szüleim miatt tartok ettől a dologtól és nem tudom mit tegyek, hogy ne érdekeljen ennyire a véleményük hiszen ahogy ismerem őket szerintem annak örülnének ha majd csak minimum 10 év múlva szülnék gyereket de én azt már túl későnek tartom magamhoz képest. Ráadásul a páromra is tekintettel vagyok mert ő 10 évvel idősebb nálam és nem szeretném rabolni az ő idejét sem na meg azt sem akarom, hogy "öreg" apuka legyen.

Mostanság nekem is szinte minden nap eszembe jut, hogy milyen jó lenne ha lenne egy saját gyerekünk.


Mielőtt támadnátok tisztában vagyok vele, hogy nem minden habostorta és millió átgondolandó probléma van ezzel kapcsolatban. Mindketten komolyan gondoljuk.


2016. máj. 9. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hat csinaljatok gyereket. Ha a baratod mar ven csont akkor foleg nem kellene 10 evet varni.
2016. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg komolyan atgondoltatok es megtudnatok teremteni a kicsinek az alapveto dolgokat akkor ne erdekeljen mas velemenye.

:) Am en is a huszaseveim elejen szeretnek gyereket. :)

2016. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg azt gondold át, hogy hogy tudnátok eltartani a gyereket és felnevelni.


Össze tudnátok bármikor költözni: a barátod lakásába/albérletébe, vagy ő is a szülőkkel lakik még?


Te mész felsőoktatásba, vagy már munkába tudtál állni /tudsz állni érettségi után, esetleg szakmád van?

Ha továbbtanulsz, mennyi ideig tart a suli amit elvégzel, ha nem, akkor milyen munkát tudsz találni/találtál?


Előbb költözzetek össze, és ismerd meg igazán, hisz lakva ismerszik meg az ember ténylegesen! Valamint az is elválik, hogy KÖZÖSEN hogy birkóztok meg az élet kihívásaival, magatokat mennyire tudjátok eltartani közösen, hogy működne nálatok a munkamegosztás, stb.

Ha 1-1,5 éve együtt éltek már, és minden rendben van, szerintem csak akkor vágjatok bele a babaprojektbe.


Gondolom, te se szeretnéd, ha összeköltöztök, 1 hónap után teherbe esel, és még a terhességed alatt kiderülne (mondjuk 6-7 hónap együttélés után), hogy mégse olyan jó vele lakni, mégse működtök olyan jól.

Az egy dolog, hogy úgy érzitek, egymásban megtaláltátok a nagy őt, de sajnos az ellenkezője is megtörténhet. :S

2016. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3# .Teljesen igazad van!
2016. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább szilvásbuktát, mint gyereket. Ha ezt egy netes fórumon kell megkérdezned, még messze nem vagy rá kész.
2016. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra is hogy a párod eltart benneteket amíg otthon vagy a babával,de utána mi lesz? Baba mellett tanulni,kisgyerek mellett szakmát szerezni vagy esetleg karriert építeni baromira nehéz.Költözzetek össze,kezdjetek egy kutyával és ha ezek után is érzitek az űrt amit csak egy gyerek tölthet be,hajrá.Rengeteg olyan dolog van egy párkapcsolatban amit könnyebb megélni amìg ketten vagytok.
2016. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És ezt most komolyan gondoltad, hogy leszülnél egy gyereket amikor ahhoz sem volt elég komoly a kapcsolatotok, hogy összeköltözzetek? Ne röhögtess már kérlek...
2016. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Előbb dolgoznék, hogy ne gyesen legyek havi 20ezer ft az semmi.

+ rezsi, kaja, gyerek, ruháztatás, tisztítószerek, stb stb

Ez mind pénzbe kerül.

Dolgozz pár évet, majd utána ráérsz.

2016. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!