Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a viselkedés csak számomra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a viselkedés csak számomra furcsa? (Warning:hosszú; fiú-lány barátság téma)

Figyelt kérdés

Van egy srác, akivel tavaly nagyon közeli barátok lettünk: majdnem minden nap kommunikáltunk neten, heti szinten találkoztunk pár órát, elköszönésnél hosszú ölelkezés.

Nekem érzéseim lettek iránta, de nem léptem semmit, mert 2 éve élettársa van. Egy alkalommal nagyon összevesztünk (többek közt az érzéseim miatt), meg is szakítottuk a kapcsolatot.


Ezidő alatt én összejöttem mostani párommal, aki teljesen elfeledtette velem. Nagyon harmónikus a kapcsolatunk. Szeretjük egymást, komolyan tervezünk egymással. Ilyen jó kapcsolatom még soha nem volt.


A korábbi srác jelentkezett, hogy szeretné folytatni a beszélgetéseket, mert hiányzom neki. Az igazság az, hogy nekem már nem hiányzott. Nem is ment már úgy a beszélgetés. Találkozni se nagyon találkoztunk, mert én nem törekedtem rá, ő meg csak elvárta, hogy a nyakába ugorjak. Nem tettem. Állítása szerint ellenséges voltam vele, szerintem csak távolságtartó. Nagyon sokszor feltűnt, hogy provokál. Tudatosan, vagy sem, fogalmam sincs, de egyre jobban kezdett elegem lenni ebből.

Majd egy alkalommal kiosztottam, hogy befejezhetné azt, hogy úgy viselkedik, mintha az egész életem körülötte forogna. Erre lelépett, majd mikor megkérdeztem, hogy most istenigazából min is hisztizik, kijelenette hogy gondolkodnia kell, és ezalatt jobbnak látta, ha nem beszélünk.

(Ez...csak szerintem vicc? Egyből olyan érzésem lett, mintha vele is párkapcsolatban lennék, és most épp veszekednénk.)

Majd elmondta, amit korábban írtam: ellenségesnek érez, nem jó neki sem velem beszélgetni. Elmondtam, hogy nekem a problémát a viselkedése jelenti. Párkapcsolatban élünk mindketten, nem akarunk semmit egymástól, akkor ne beszéljen velem úgy, mintha a nője lennék (pl: mint ez a hisztije, vagy mikor napokig nyafogott, hogy miért nem találkozunk, de megkérdezni, hogy mikor érnék rá, már nem ment, ellenben a lakására hívott, mikor az élettársa nem volt orrhon, ezt nyilván elutasítottam. Sokszor megjegyezte, hogy csinos vagyok, és...úgy összességében a beszélgetés olyan volt, mintha járnánk, csak a sok nyálas szeretlekezés nem volt jelen).

Állítása szerint mindenkivel így beszél, aki fontos számára, ezen nem fog változtatni. Ezzel én lezártnak is tekintettem az ügyet, hisz nekem nem felel meg a viselkedése, ő pedig nem hajlandó ezen változtatni. Mondtam, hogy majd x időnként megkérdezem, mi újság vele, mert nem haragszom, de erre a férfihisztire nekem semmi szükségem.


Kérdésem: más 25+ éves férfiak is ennyire bizalmasak (vagy h is mondjam ezt a viselkedést..) a lány barátaikkal (már akik hisznek az ilyesmiben), vagy mások szerint is átlépett egy határt?


Változtatni a döntésemen nem fogok, bármilyen választ is kapok. Örülök, hogy háttérbe szorul az életemben. Párommal akarok foglalkozni, és emellett nem fér bele, hogy a hülye drámáira is figyeljek nap, mint nap.

Csak tudni szeretném, hogy azért mélyen szégyeljem-e egy picit magam, mert elutasítottam egy "igaz barátságot".


2016. máj. 12. 14:59
 1/6 90-ben született F.. ***** válasza:
Lányokkal nem barátkozok, így részemről nem. Nem viselkedek így lányokkal.
2016. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

eh, ugyan

Férfiaknak is szükségük van az érzelmi életre, veled érzelmileg akarta a párját megcsalni...bár lehet fizikailag is, ha lakásra hívott. Jó, hogy hagytad a fenébe.

2016. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fizikailag sose csalná meg a párját. Ismerem, rendes srác egyébként, tényleg nincsenek ilyen szintű ellenérzéseim. A max, amit megenged magának egy ölelés, az minden találkozókor volt, és nem egy rövid átkarolás. Erre szüksége volt, de nekem egyre kellemetlenebb lett.

Tudom, hogy sok gondja volt, meghallgattam, de ennél többet nem tehettem, arra ott a nője.


Nekem is ilyesmi jutott eszembe, hogy "érzelmi szerető" vagyok kvázi. Mindent meghallgatok, jókat ökörködtünk, kikapcsolódott velem. De ahogy mélyül párommal a kapcsolatunk, nekem ez egyre terhesebb...mintha 2 pasinak kéne FOLYAMATOSAN támaszt nyújtanom. Nem arról van szó, lehet rám számítani, ha tudok, segítek, de naponta hallgatni őt...nekem sok volt.

Barátként számomra elég hetente, pár hetente néhány óra sztorizgatás, néha egy találkozó, közös program.

2016. máj. 12. 17:51
 4/6 90-ben született F.. ***** válasza:
Az érzelmi megcsalás még rosszabb, mint a fizikai (szerintem).
2016. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondhatod, hogy nem csalná meg, de volt férfiismerősöm, aki hasonlóan viselkedett velem, főként, amikor a párjával rosszban voltak. Amikor egy időre szünetet tartottak (én úgy tudtam szakítottak, de egy fenét), akkor meg rámmászott. Úgyhogy ez könnyen átbillenhet.
2016. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt tényleg nem hinném, hogy valaha is fizikailag megcsalná. (Eléggé ismerem már ehhez) Inkább csak egy figyelemhiányos, nagyra nőtt gyerek. Meg kissé egoista. De nem csalárd, vagy rosszindulatú.

De az tény, hogy szinte mindenkivel flörtöl, udvarias. Mikor asszonykájával mentek síelni, az összes kolleginájának vett drága bort. Van, hogy akkor is másznak rá, mikor a nője ott áll mellette.

Ilyenkor csak annyit mondd, hogy ő mindenkivel így viselkedik, és csak félreértik...blabla. Én nem tudom, hogy szegény csaj, hogy viseli ezt el.

És most meg van sértődve, szerintem, mert nekem nem tetszik ez a viselkedés, és zokszó nélkül mellőzöm. Mint egy kölyök, akitől elvették a játékát. Szarügy. Az biztos, hogy jól döntöttem. Kevesebb dráma meg hiszti lesz az életemben, annyi szent :)

De ahogy elnézem, senki nem gondolja úgy, hogy ez csak barátkozás. Legalább nem vagyok totálisan idióta.

2016. máj. 12. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!