Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek extrovertált,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek extrovertált, nyitott személyiség?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és, ha minden igaz szeptemberben kezdem az egyetemet.Most állok az érettségi időszak kellős közepén.Az a baj,hogy félek a változásoktól és ha vmilyen hirtelen váltás van,akkor magamba fordulok.Ilyen volt a gimi.A volt osztályomból a nagy részük egy másik tagozatos osztályba került,én meg nem,ezért teljesen magamba fordultam.Nálunk leginkább nagyhangú lányok vannak ,én pedig meg sem próbáltam beilleszkedni közéjük,pedig régen én is tök nyitott voltam.Ennek máig érzem a hatását,mert konkrétan leszarnak.Pedig nagyon csinos vagyok(tudom magamról).Az alakom azt llehet mondani,hogy tökéletes,szőke hosszú hajam van,és a jegyeim is elég jók.Az egyetem nagy váltás lesz,segítsetek,hogyan tudnám nyitottabban indítani az egyetemet és sok kapcsolatot létesìteni?
2016. máj. 13. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha hihetünk Dr. Freudnak akkor sehogy. De ez nem gond, az introvertátságnak pontosan annyi előnye van mint az extroveltáltságnak.

Habár a mai világban nagyon úgy tűnik, hogy az introvertáltság hátrány, sőt mármár vmi beteges dolog, ezt csak a mai elcseszett világrend próbálja ránk erőltetni. A mostani világ egyértelműen az extrovertált embereknek kedvez. Ez egyértelmű hiszen az extrovertáltságnak van egy pár egyéb hozománya (gyors döntés mérlegelés nélkül, kevesebb gondolkozás a "világ nagy dolgain", feltünési vágy, pénzszórás, kapcsolatok építése) ami a fogyasztói társadalomnak kedvez. Nem véletlenül hogy a média, a tömegmanipuláció ezt erőlteti ránk.

Egyszóval ha valaki nem extrovertált alapból, ne küzdjön érte hogy az legyen. Ez vagy jön magától vagy nem. Az egyetem nagy változás és hidd el magától is meghozza majd, hogy kibontakozz. Nekem nagyon bejött az új környezet, közel 50 új ismerősre és egy szűkebb, nagyon jó baráti körre is szert tettem már első évben, ezenkívül végtelen sokat buliztam, csajoztam, stb. Ennek ellenére továbbra is introvertáltnak mondom magam. Jól érzem magam a társaságban, el is járok, a haverok adnak a véleményemre, nem vagyok befele forduló.. de azért mégse akarok "nagyhangú" lenni. Inkább megfigyelő típus maradtam továbbra is. De ez semmiben nem gátol mostmár, rájöttem az előnyeire. Talán még jobb is, mint extrovertáltnak lenni :)


24/F

2016. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szüless újra. Ez genetikai tulajdonság.


Egyébként meg miért akarsz sok rossz minőségű kapcsolatot? Inkább arra gyúrjál, hogy kevés, de nagyon jó barátod legyen. Ha valóban introvertált vagy, akkor így fogod csak magadat jól érezni.

2016. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sok közeli barátom van :) nagyon örülök ennek,mert latom h mas lanynak az osztalyból rossz,mert nincsenek olyan igazán közeli barátai.Viszon tegnap is volt egy évfolyambuli,ráadásul az egyik jó barátnőm szülinapja volt,de ott voltak ezek a nagyhangú betegesen figyelemmánias lányok,akiket szinte egesz pest megye ismer,úgyhogy szinte oda se jutottam a szülinaposhoz,mert ott ugráltak körülötte.Mondjuk hozzátartozik,hogy a szülinaos csaj is éppen a menőbbel foglalkozik.Szóval most egy kicsit megijedtem,hogy ne bezárkózottan menjek az egyetemre vagy a gólyatábora.Tudom,hogy velem az a legnagyobb baj,hogy minden amit gondolok kiül az arcomra. :( és erről le kene szoknom. Meg akkor ha;valami nagyon taszít engem
2016. máj. 14. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzátenném h a gimi meg az egyetem két külön világ, itt már kevésbé az a tini magatartás van jelen, ami engem is rendkívül borzasztott a gimnáziumban. Meg nagy előny, hogy nem 30 ember van összezárva, hanem többszáz, amitől én pl. jelentősen fellélegeztem.


Persze a bulikon továbbra is jelen vannak a tipikus "ri*banc" típusú lányok, meg a nagypofájú srácok, de mivel jó esetben itt már a környezet egy kicsivel intelligensebb (nem úgy mint a gimiben), ők nem kapnak akkora figyelmet, max egymástól.

Plusz egészen más szerepet kapnak majd az ilyen dolgok meglátod. Pia hatására még egy viszonylag zárkózott ember is tesz "legendás" dolgokat, és hogy pia lesz, mérhetetlen mennyiségben, abban biztos lehetsz. Még ha úgy gondolod most h te nem iszol majd, hidd el, fogsz :D Most így visszagondolva, az egyetemi közösségi élet, programok, mint olyan, 90%-a az ivásról szól.

De mint mondtam itt nem arról lesz szó, hogy úgy vágódj be másoknál h hülyét csinálsz magadból, sokkal inkább h te jól érezd magad - és ehhez még néha sztem a legintrovertáltabb embernek is ki kell engednie a gőzt..

2016. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak lassan nem lesznek barátaim se.
2021. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!