Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogasson e egy egyedülálló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogasson e egy egyedülálló ffi egy kétgyerekes anyukát anyagilag úgy, hogy még nem élnek együtt?

Figyelt kérdés
2 éve vannak kapcsolatban és az új pár is jól kijön a gyerekekkel de nem laknak együtt, csak hvg vannak négyesben. Elvárható e anyagi támogatás a férfitól? A gyerekek apja nen fizet gyerektartást, az anyuka dolgozik sokat. Az új társ is természetesen dolgozik.
2016. jún. 8. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az o egyeni dontesuk.Velunk megtortent.A parom minden modon segitett ahol tudott.El nem varhato.
2016. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Ket ev utan is egyedulallonak erzi magat?
2016. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Ha van szex akkor elvárható. A prostik sincsenek inygen. :)
2016. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem várható el, ez a pasi egyéni döntése.

Igazából semmi köze a gyerekekhez, főleg, ha együtt sem laknak.

Ha együtt laknának, az más lenne, akkor szerintem azért illene hozzájárulni a dologhoz. De így nem.

2016. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2-es: az egyedülálló azt akarta kifejezni hogy nincs gyereke és nem élettárs. Jogilag egyedülálló :-)
2016. jún. 8. 11:22
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárható. Másfelől meg kicsit fura, ha ő egyedül prímán éldegél, jut mindenre, és mondjuk van két éve egy kétgyerekes partnere, aki azt számolja, jut-e vaj a kenyérre hó végén.


Szóval alapvetően nem kötelessége, de ha teheti, és ennek megfelelően meg is teszi, az sokat elárul arról, hogy nagylelkű, jószívű ember-e vagy sem.

2016. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
Ha nekem lenne 2 felesleges gyerekem, nem várnám el az új páromtól, hogy támogasson, végül is semmi köze hozzájuk. Az csak jó, ha jól kijönnek, de nem alap semmire. Pasiként biztos kétszer meggondolnám, hogy kell-e nekem ilyen kolonc, eszembe se jutna őket pénzelni.
2016. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

a férfi döntése...ha ő megteheti és ezzel segítene a nőnek és akar is ennyivel segíteni, akkor tegye, de ez szerintem nem várható el ilyen helyzetben...


23F

2016. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekes anyaként írom: nem elvárható az anyagi támogatás, még akkor sem, ha együtt élnek.

Ha a gyermek apja nem fizet gyerektartást, élni kell a jogi lehetőségekkel: az állam megelőlegezi a gyerektartást és behajtja az apán. Ehhez az új párnak az égvilágon semmi köze.

Az új pártól csupán annyi várható el, hogy a nővel közös költségeikbe beszálljon (a gyerekekébe nem, ez teljesen a saját döntése). Együttélés esetén is. Tehát nyilván fizeti a rezsi, a háztartás költségeinek rá eső részét. Egyéni megállapodás kérdése, hogy - jövedelmük függvényében - hogyan osztják el a KÖZÖS költségeket, de a gyerekekkel kapcsolatos költségeket véleményem szerint nem kell a férfinak állni semmiképp, akkor sem, ha "kijön" a gyerekekkel. Vannak olyan (jogi) lehetőségek, amikor az új partner teljes felelősséget vállal a gyerekekért, például ha a nevére veszi őket, de ennek is a saját döntésének kell lenni. Ebben az esetben teljes jogú apává válik, annak minden anyagi és erkölcsi következményével.


Kicsit más a helyzet akkor, ha az új társ együttélés nélkül is sok időt tölt a nő lakásában, hiszen akkor fogyaszt is. Ennek a költségeibe természetesen "illik" beszállni.

2016. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem néha bevásárolhatna pár ezer ft értékben hétvégén föleg, ha ott alszik. Vagy közös program akkor fizethet egész nyugodtan az nap.... Lehet nyugodtan nagy lelkü.... persze nem kell öltöztetni a gyereket pl....
2016. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!