Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a baratomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a baratomnak, hogy zavarnak a helyesirasi hibai? Volt mar valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

(nincs magyar nyelvü billentyüzetem, ebbe most ne kössetek bele, ha lehet)

Mindig zavart, ha valaki nem irt helyesen, es a paromnal nem letezik -ban/-ben, csak -ba/-be, vagy felszolito modban a "küldd", "mondd" mindig egy -d. Nem, nem ez a legnagyobb problemam az eletben, de egyszerüen bantja a szememet. Es sajnos nem gepelesi hiba, metr egy eve együtt vagyunk, es ezeket meg sosem sikerlt helyesen irnia. Mindenkepp szeretnm valahogy felhozni ezt a temat, de ugy, hogy ne legyen banto. Volt esetleg valaki ilyen helyzetben, van valakinek valamilyen bevalt ötlete?


2016. jún. 16. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
Ha megérted amit ír akkor mibajod?
2016. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha màr ez is zavarnà a baratnőm , leszurnam 1 rossz villàval azt otthagynàm xd
2016. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Elmondani egy dolog. Ettől még műveltebb nem lesz és elhiheted, hogy ezerből kb. egy férfi az, aki megfogja a helyesírási szótárt és tanul egy ilyen beszélgetés után. A többi 999 vérig sértődik és nyüsszögve nyalogatja majd vérző egóját, hogy a barátnője butának tartja. Sok sikert!
2016. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Ebböl nem jövök ki sehogy jol, igaz?
2016. jún. 16. 15:07
 5/22 Noren1989 ***** válasza:
61%

Ha így írsz neki is, szerintem kvittek vagytok.

Másfelől, kapaszkodj meg: néha...emberek....direkt írnak helytelenül.


26/F

2016. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Jaj, en abszolut megertelek. Nekem volt egy baratom, aki diszlexias volt es kb. mindenre ezt hozta peldanak... "Nem beszelek angolul, mert diszlexias vagyok", "nem irok helyesen, mert diszes vagyok, es nekem nehez"... de mondom persze hogy nem irsz helyesen, ha en is millioszor irnam le a mondját mongyának, akkor persze hogy jegyzem meg (ha meg magyarul meg tudott tanulni az agyad akkor barhogy meg tud, szoval inkabb hagyjuk) es egy katyvasz lenne az egesz. De nem... szerintem a baratodat sem noszogattak erre es ilyen maradt. En ez ota a baratom ota, nem kezdek senkivel akinek ordito hibai vannak. Az intelligencia fokmeroje es kesz.
2016. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Szergej55 ***** válasza:
Én általában poénos módon jeleztem, ha valami elütésbe vagy elírásba akadtam, nálam nem volt emiatt sértődés.
2016. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

5: a mindennapokban, minden különösebb ok nélkül (pl hogy idézzen egy helytelenül írt mondatot) mégis, egy átlag ember miért írna DIREKT helytelenül? Ezt jellemzően egyébként azok használják védekezésképp, akik tényleg nem tudnak helyesen írni. Mert nem azért, de számomra (a nyilvánvaló typo-kat leszámítva) nagyobb energiabefektetés direkt helytelenül leírni valamit, mint helyesen.


Én tökéletesen megértem a kérdezőt. Elég nyelvtannáci vagyok ahhoz, hogy amikor volt ilyen pasim, én bizony következetesen kijavítgattam írásban (amikor rosszul írt valamit, én zárójelben egyből odaírtam a helyes verziót, majd folytattam a magam mondandóját minden további nélkül, nem kötöttem bele ennél jobban). Idegesítette, de egy jó ideig nem szólt semmit (mondjuk, változtatni se változtatott). Egyszer kifakadt, hogy ha a nagyapjának jó volt ez a helyesírási mód, akkor én ne kössek bele. Az után nem javítottam, de lassanként szépen kezdtem kiábrándulni belőle, hogy ahelyett, hogy megpróbálna javítani, csak tovább provokál.


Nem mondom, hogy emiatt ért véget a kapcsolatunk, de azért az nem egy jó dolog, amikor mondjuk facebookon beposztol valamit, ahova esetleg engem is megjelöl és én csak nézek ki a fejemből szégyenemben, hogy ilyen minősíthetetlen helyesírással ("nállam", "el mentem", "meg beszéltem", tehát még csak nem is a sokak számára nehezen megfogható "j" és "ly" hibákról van szó) jelenít meg engem.


Azt vettem észre, hogy anyanyelvi beszélőknél bizony a műveletlenség/olvasatlanság számlájára írható ez a probléma. A diszlexiásokdiszgráfiások nem pont ezeket a hibákat vétik, így ez nem kifogás. Csakis az, hogy szellemileg igénytelen saját magára.

2016. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből sehogy sem jössz ki jól. Engem és a páromat is rettenetesen zavarja, ha valakinek ennyire nem megy a helyesírás. Számomra a -ba, -be, -ban, -ben, -nák, -nék és felszólító mód helytelen használata mind ilyen. Na meg a -j és -ly használata.


Persze nekem is akad egy-két szó, aminél elbizonytalanodok, de ezek tipikusan azok a szavak, amikkel már nyelvtan órán is szívatták az embert.

Ki tudnak kergetni a világból a "fojik a fojó", "megfolyt valakit" és társaival..


Számomra alapvető intelligencia és ha valaki nagyon sok hibát ejt, az nagyon kiábrándító.

Ha valamit rosszul használok, akkor nem veszem zokon ha szólnak, legközelebb már jól használom. Na de ha az embernek minden második mondatában találni valami hibát, akkor az elkeserítő és én nem tudnék együtt lenni egy ilyen emberrel.


Szólj neki, amikor épp valamit elront. Aztán ha jobban odafigyel rá, akkor szuper, ha nem.. akkor eldöntheted, hogy akarsz-e továbbra is egy olyan emberrel lenni, aki a nyelvtanról ennyit hiányzott..

2016. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

:D


Én olyan emberrel alapból nem ismerkedem, aki nem tud helyesen írni. Nálam ez nagyon fontos.

2016. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!