Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a baratomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a baratomnak, hogy zavarnak a helyesirasi hibai? Volt mar valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

(nincs magyar nyelvü billentyüzetem, ebbe most ne kössetek bele, ha lehet)

Mindig zavart, ha valaki nem irt helyesen, es a paromnal nem letezik -ban/-ben, csak -ba/-be, vagy felszolito modban a "küldd", "mondd" mindig egy -d. Nem, nem ez a legnagyobb problemam az eletben, de egyszerüen bantja a szememet. Es sajnos nem gepelesi hiba, metr egy eve együtt vagyunk, es ezeket meg sosem sikerlt helyesen irnia. Mindenkepp szeretnm valahogy felhozni ezt a temat, de ugy, hogy ne legyen banto. Volt esetleg valaki ilyen helyzetben, van valakinek valamilyen bevalt ötlete?


2016. jún. 16. 14:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ezt nem lehet úgy megmondani, hogy ne legyen bántó. Volt olyan párom, aki következetesen rosszul írt (és mondott!) dolgokat. Eleinte azt hittem, véletlenül, kijavítgattam alkalmanként. Aztán egyszer vérig sértődött, hogy minek okoskodom neki, persze rögtön jött a személyeskedés mellé, hogy attól, hogy diplomám van, nem leszek okosabb nála... (Ő félbehagyta a fősulit nyelvvizsga hiány miatt.) Többet nem javítottam ki, de nagyon kiábrándító volt az, hogy ennyire okosnak hiszi magát, és képtelen elfogadni a helyreigazítást.


Mostani párommal kevésbé van ilyen, ő a ba/be ragokat rontja főképp, egy-két területileg jellemző beszédstílussal kiegészítve (pl. ő nem "hozzánk" jön át, hanem "nálunk" jön). Eleinte zavart, párszor szóltam is neki, ő közölte, hogy nem fog változtatni, mert neki ez a normális (=tudja, hogy nyelvtanilag nem helyes, de ez jön a szájára, írásban is), és ennyiben maradtunk. Próbál egyébként figyelni rá. És azóta is kinevet, ha szóban véletlenül átveszem néha a stílusát, mikor sokat vagyunk együtt. :)

2016. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A barátomnak is rossz volt a helyesírása, a sulijában tojtak a nyelvtanra (a tanárok az oktatására, a diákok a tanulására, órákon kb csak kiabálás ment, a tanárok feladták).. Lessz, eggyütt, -nák, igekötőkben teljes káosz, és a többi. Aztán észrevettem, hogy mikor elkezdtünk sokat írogatni egymásnak, egy idő után valahogy magától "ráragadt" a jobb helyesírás, pedig soha nem tettem szóvá, mert diszlexiás, és nem akartam bántani. SOkat olvas egyébként, nem arról van szó, hogy buta volna, egyszerűen így írt, de már magától sokat fejlődött, már csak néha ír el 1-2 dolgot.

Nem tudom egyébként, hogy lehetne ezt nem bántóan felhozni :D

2016. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én kijavítom a páromat, hogyha valami égbekiáltóan nagy hülyeséget mond vagy ír. Írásban könnyebb, csak odaírom a helyes szót. Viszont ha valami idegen szót mond és nem is azt jelenti, amit ő gondol, akkor azért ideges szokott lenni, amiért kijavítom.

Egyébként a központozás vagy hasonló nem zavar, csak az ilyen "nálla", "tőlle" stb.

2016. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet úgy megmondani, hogy ne sértődjön meg az adott illető!


Voltam hasonló szituációban.

Sértődve mondta a srác, hogy:" megérted, hogy mit akarok írni, nem?"


Én azóta sem javítottam ki senkit sem a hibái miatt. Ugyanis aki erre így reagál, az fel sem fogja, hogy milyen nagy baj magyar emberként, egy ilyen mondatot leírni: " Nekem nem teccik az a film ne mennyünk inkáb másikra?"

Szélmalomharc...

2016. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Noren1989 ***** válasza:

#8asnak: 5ös voltam.


Szóval, tegyük fel, h párod feszült és a nyelvtannáciskodással sikeresen meg tud szabadulni a feszkótól....

Mielőtt megkérdezed, igen, volt, hogy ezért írtam helytelenül. TÁDÁÁÁÁ


26/F, továbbra is.

2016. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én tanár vagyok, tőlem kábé mindenki elfogadja, ha kijavítom. Vannak persze férfiak, akiknek sérti az óriási egójukat, de én meglepődve tapasztaltam, hogy a legönérzetesebbek mondják/írják utánam a helyes szavakat. Amúgy nem szoktam mindenkit kijavítani, csak aki számít.

Egyébként én mindenkinél elővezetem, hogy grammarnazi vagyok, így nem éri meglepetésként, ha kijavítom.

De tény, hogy sok férfi úgy értékeli ezt a dolgot, hogy ettől a nő okosabb(nak gondolja magát), szóval csorbul a férfiassága.

2016. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyszerűen közöld vele hogy figyeljen oda. Nekem is szólt az exbarátom (a szülei magyar tanárok :D ) egyszer elmondta, és azóta odafigyeltem. Amúgy nálam is a -ban, -ben, -ba, -be, volt az egyik tipikus hiba.

Viszont ismerek két anyanyelvűt is, azt irtó aranyosnak tartom amikor alapvető hibákat vét egyszerű szavakban :D

2016. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
En is ettöl tartok, hogy majd azzal jön, hogy okosabbnak gondolom magam, es ezt csak tetezne, hogy nekem van diplomam (meg ha csak büfeszak is), neki pedig nincs, vagyis ebböl valszeg sertödes/konfliktus lenne, pedig egyebkent egy okos, müvelt ferfi, es nagyon sok dologban sokkal tajekozottabb nalam. Masreszröl viszont ha egyszer gyerekünk lesz, hogy magyarazzam el neki a hol es hova különbseget, ha az apja sem tudja... picit belegondoltam, mi lenne, ha ezt a gyerek pont az apjatol kerdezne meg... Vagy nemreg irt eyg hivatalos levelet, majd utolag megmutatta, hogy mit irt, es abban is voltak ilyenek... majd´megörültem. Amugy cseten nem erdekelne, ha tudnam, hogy ha "muszaj", akkor jol hasznalja.
2016. jún. 16. 18:09
 19/22 anonim ***** válasza:

#12

Én nyelvtanból minden évben bukdácsoltam. Egyszer majdnem meg is buktam, mára mégis megtanultam helyesen írni, mert felismertem a fontosságát. Ez nem kifogás szerintem, hogy rosszak voltak a nyelvtantanárok. Az ember, ha nem tud valamit, akkor beüti a googléba, és megnézi, hogy hogy írják. Ennyire egyszerű az egész.

2016. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Karácsonyra egy magyar nyelv szabályai könyv ? :)


Ha több mint 20 év alatt nem tanult meg írni, akkor nem is fog, ezért teljesen felesleges őt leterhelni, ennyire van hitelesítve.

2016. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!