Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz tulajdonság, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Blade Bone kérdése:

Rossz tulajdonság, ha az ember nagyon alkalmazkodó?

Figyelt kérdés

Pl ha beszélgetni kezdek egy nálam jobbnak tűnő személyü emberrel, hajlamos vagyok pik-pak átvenni a stílusát, hogy jobban szót tudjunk érteni stb...

Dee nem úgy veszem észre, hogy ez tetszene ezeknek az embereknek. Szerintetek ez jó, vagy rossz? :)


2016. jún. 19. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos vagyok erre. Érdekes lenne a beszélgetésünk :D

Ha úgy érzed, már annyira átvetted, hogy nem is magadat adod, onnantól nem jó, szerintem. Szóval, amikor már rosszul érzed magad ettől, vagy őnála érzed ugyanezt,az azért lehet, mert nagyon igyekszel megkedveltetni magad, de mégsem sikerül valami miatt. De ez egy nagyon érdekes probléma , mert mindenhol azt hallani, hogy "légy önmagad" , közben meg az ember sokszor észre sem veszi, hogy már nem egészen önmaga. Valószínűleg önbizalomhiány is lehet a háttérben, és szeretetéhség.

2016. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te az alkalmazkodást kevered a kaméleon személyiséggel.
2016. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak addig "vedd át" a stílusát, amíg te önmagadat érzed benne, hiszen mindenkiből mást tud kihozni egy másik személy. Én is visszafogottabb vagyok egy nagyon komoly pasival, de én is olyan vagyok alapjában véve, de egy bolondos srác mellett én is fellelkesülök és én is tudok hülyülni, de te érzed, hogy meddig vagy konkrétan te önmagad, és mi az ami már a totálisan a másik személyisége. (:
2016. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább jó, bár nem igazán tudom úgy elképzelni mire gondolsz pontosan. Én az erdélyiekkel vagyok így, ők másképp beszélnek és egy idő után rám ragad :)
2016. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz tulajdonság, csak ezzel magad alacsonyítod le. Régen én is ilyen voltam. A legegyszerűbb módja ezt megtanulni kezelni az az, hogy mélyen elgondolkodsz magadon, hogy ki is vagy valójában és mindig azt akarod csinálni, amit mások? Vagy lépsz egyet és azt mondod, hogy neked is van egy stílusod, egy személyiséged és ezt megtartod határozottan. Önismerettel lehet ezt megoldani, nagyon nehéz, de megéri.
2016. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még erről a kaméleon személyiségről, lehet igazad van. Egyébként nem mondanám, hogy teljesen átalakulok a másik emberré, mert önmagam maradok, csak a stílusát magamra igazítom és azt adom vissza. :D Pl hogy ha valaki nekem sokat mesél a motorokról, én is beleásom magam, hogy megértsük egymást, de persze csak ha érdekel maga az ember, mert máskülönben nem. :D Szóval beleásom magam a dolgokba, használom a másik szavait, amiket néha átalakítok a saját számra, és így feljutok kb a másik szintjére, vagy még feljebb, de ilyenkor már tényleg ellenszenvesek lesznek az emberek és alig akarnak beszélgetni. :( Pedig nem direkt csinálom, csak hogy jó legyen. :D Másik példa, hogy beszélgettem egy csúnyán beszélő lánnyal, akitől szintén átvettem a szokásait, sőt, még talán durvábbra is fogtam, pedig alap járaton nem ilyen vagyok, de mégis sikerült, és ez nem tetszett neki, mert hogy én milyen alpári ember vagyok. :/ Pedig tőle tanultam...

Egyébként igen, mondhatni kevés emberrel tudok úgy igazám szót érteni, és emiatt néha egyedül érzem magam, dee azért megvagyok. Csak ez kicsit fura, mintha akikkel beszélgetnék, nem szeretnének tükörbe nézni úgymond. :/

2016. jún. 19. 23:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Empatikusabb személyeknél szokott előfordulni ilyesmi, de nem "náluk jobbnak tűnő" személyekkel, hanem ha valakivel elég időt töltenek, egy-két szófordulat, mozdulat átragad a másikról. Talán tudat alatt ezzel próbálják elősegíteni a hatékonyabb kommunikációt, olyan ráhangolódás lehet ez. De rendszerint megszűnik, ha a másik kikerül a látószögből, tehát a személyisége nem változik.

Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz. Ha tényleg hatékonyabb a kommunikáció, akkor jó. Ha nem, akkor felesleges. Rossznak nem mondanám, csak akkor, ha valaki már majomkodik.

2016. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na igen, azt hiszem ez a ráhangolódás találó szó erre, sokszor mikor valaki jókedvűen kezd velem beszélgetni, szinte rögtön nekem is jó lesz a kedvem, :) erről mondjuk a horoszkópom is írt, bár tudom, sokan nem veszik ezt figyelembe. Ami ég érdekes, hogy egyfajta versenyszellemről is írnak, ami engem mint skorpiót, rendkívülien meghatároz, és hiába nem tartom ezt valósnak, mégis sokszor azt veszem észre, hogy még kimondatlanul is igyekszem lenyomni a másikakat. :D

Egyébként nem tudom, mennyire vagyok tisztában önmagammal, mennyire ismerem saját magam, csak egy valamit tudok, hogy amire szükségem van, azt megszerzem, hiába tűnik lehetetlennek, elérhetetlennek, nem érdekel mennyi időbe telik, megtalálom a módját, hogy hozzájuthassak. :)

2016. jún. 20. 12:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. :)
2016. jún. 20. 12:58
 10/10 anonim válasza:
Túlnyomó részben igen,(ha direkt módon keresed ezeket a helyzeteket) mert a végén saját magad csapod be.Pláne ha megszokásból reagáltatod a tested és a tudatod ezekre a helyzetekre.
2016. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!