Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok úgy gyereket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti vállalnátok úgy gyereket a párotokkal, ha nem ti lennétek számára a legfontosabbak?

Figyelt kérdés

Akár férfi vagy, akár nő, vállalnál a pároddal úgy gyereket, ha neki egy hobbi, a barátai, vagy a munkája, családja fontosabb lenne számára, mint te magad?


Vagy ha "csak" ugyanolyan fontos mint te?

Tehát Te ÉS még valami lennétek a legfontosabbak?



2016. jún. 29. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A családjába magamat is beleszámítom, tehát ha a család a legfontosabb neki, akkor én is az vagyok. Szerintem mindez lehet egyformán fontos, csak helyzetfüggő, mikor melyik érvényesül.


Nem állítanám a páromat olyan választás elé, hogy vagy a munka vagy én. Vagy hogy vagy az anyja vagy én. Ez szörnyű egocentrikus és ellenszenves dolog lenne. Persze ehhez az is kell, hogy ő is egyensúlyt tartson.


Meg amúgy is, azért vagyunk együtt, mert ez mindkettőnknek jó, azért fogunk gyereket vállalni, mert mindketten szeretnénk.

Nem azért vagyok mellette, mert így van, aki ajnározzon és nem attól érzem magam fontosnak, hogy állandóan körülugrál.


Ha konkretizálnád kicsit a gondod, az segítene, mert így csak általánosságot tudunk írni.

2016. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nincs mit konkretizálnom, csak valahogy eszembe jutott ez a dolog, mert ugye mindenkinek van egy fontossági sorrendje.

És oké, hogy foglalkozik veled, törődik veled, de ha tudod, vagy esetleg mondja is neked, hogy valami más, pl a hobbija/munkája/barátai fontosabbak neki, mint te, akkor az hogy érintene téged a kapcsolat, később a gyerekvállalás tekintetében.


Én személy szerint össze se tudnék házasodni egy olyan emberrel, akinek nem én vagyok az első.

Ez nem azt jelenti, hogy nélkülem ne tudjon létezni, ne legyen hobbija, ne szeressen semmi mást, csak engem.

Persze, ugyanúgy szeressen olvasni, horgászni, a barátaival lenni, élvezze a munkáját, de ha ezek bármelyike is fontosabb mint én, akkor mi értelme összekötni az életünket?

Mégis hogy tudnék maximálisan számítani rá, mikor ő jobban érzi magát a barátaival, vagy mindene a hobbija? Hogy lehetnék így biztos abban, hogy mindig ott lesz mellettem, ha nem én vagyok neki az első?


De úgy látom, van akinek nincs szüksége erre a "biztosságra".


Csak kíváncsi voltam mások hozzáállására.

2016. jún. 29. 16:41
 13/13 pörölycápa ***** válasza:

Számomra nincs olyan, hogy a legfontosabb. És minden életkorban / élethelyzetben más számít a legfontosabbnak. Viszont olyan élethelyzetben, amikor van valami számomra fontos dolog, amit be kell fejeznem (mint pl most a doktori) vagy szeretnék valami hobbiban fejlődni (pl tánc) akkor nem akarnék ilyen helyzetben gyereket vállalni, és a páromnak is azt mondanám, hogy most még ne legyen gyerek. És ez igaz fordítva is, ha a páromnak most másra kell koncentrálnia, akkor várhat még a gyerek, majd csak akkor gondolokozunk el ilyesmin, mikor mindkettőnk szeretné, és mindketten elérkezettnek látjuk az időt.


A karrieremet / barátaimat / hobbimat nem adnám fel a páromért, azok is hozzám tartoznak, és nem szeretnék lemondani róluk. És ugyanúgy a páromtól sem várom el, hogy feladja a hobbiját / munkáját miattam.

2016. júl. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!