Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tettetek volna a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tettetek volna a férfi helyében?

Figyelt kérdés

Szitu: öcsémék egy jónak mondható, két éve tartó párkapcsolatban élnek, de a barátnő sajnos betegségekkel küzd, szakmájában hónapok óta nem tud elhelyezkedni, betegségéből adódóan kis túlsúllyal (kb. 6-8 kiló plusz) küzd, anyagi problémái vannak, depressziós és sajnos vannak napok amikor teljes pesszimizmussal kezeli a jövőjét.

A barátnő hétvégén egy elég komoly nyugtató+alkohol adaggal kábította el magát. A tesóm nagyon erősen lefogta, hogy megpróbálja megállítani, hogy begyógyszerezze magát (sikertelenül), majd órákkal később, mikor a lány felébredt és újra dühkitörése volt megpofozta.

Sajnos depresszióból eredő veszekedések az elmúlt pár hónapban nagyon sokszor történtek, de az öcsém most "ütött" először.

Szerintetek, amennyiben szeretik egymást, megbocsátható dolog? Egyáltalán, ki a "hibás"?



2016. aug. 16. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A csajt küldjétek már el egy pszichológushoz, aki rendbe tenné őt!


Egy pofon nem megbocsátható, nem kellenek a kifogások, mert akkor mindig ezek mögé fog bújni, hogy akkor pl.. de múltkor megbocsátottad..stb.


A csajt kezelni kell, önismerettel kéne foglalkoznia, motivációs filmeket kéne néznie..stb. Minden, amivel segíthetné a saját életének javulását.

2016. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A srác helyében az első hisztinél kidobtam volna a csajt, ha nem hajlandó orvoshoz fordulni és tenni valamit magáért. Ha ezekbe belemegy, akkor segítek neki. Ha nem, akkor nem bírom elképzelni vele a jövőt.

A pofon megbocsájtható. Az ilyen jellegű pofon nem azért van, hogy a másikat bántsuk, hanem hogy magához térjen a dologból.

2016. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ,soha nem megbocsajtható! Én elkövettem anno ezt a hibát és rá kellett jönnöm (sejtettem de reméltem,hogy mégsem) Aki egyszer megüt az megteszi másodszor,és harmadszor is . Anno az első ütést én is azért kaptam,hogy lehiggadjak ,amit utána sok másik is követett az "akkor elnézte most is elnézi majd" alapon.
2016. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

#3: Akkor számodra nem megbocsájtható. Aki csak a 2 szélsőségben tud gondolkodni, az általában így szokta látni. A valóságban nem mindenki sorozatpofozó, hiába fut bele sok nő önhibájából ebbe a dologba. Az egyik ismerős pár épp látott egy elég durva balesetet és a női tag sokkos hisztiben tört ki. A párja szívesen öntötte volna le vízzel, de nem volt nála, ezért megrázta és kapott egy kis pofont. Egyből helyrejött és később meg is köszönte. Több, mint 10 éve vannak együtt a legnagyobb békében. (És nem szájfelrepítős óriási pofonra kell gondolni.)

Kétlem, hogy a pár bármely tagja is hibázott volna, főleg, ha szerintük sem és egyiküket sem ért lelki sérülés a dologtól. Mivel ez így van, mégis hogy jön bárki kívülálló ahhoz, hogy eldöntse helyettük, hogy mit kell gondolniuk?

Sajnálom, ha valakit testi sértés ér, de azt nem, aki otthon folyamatosan hagyja, hogy verjék. Aki olyan naiv, hogy egy agresszív embertől többször is verést kap és nem hagyja ott, az éretlen egy kapcsolatra és bizony az ő hibája.

2016. aug. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolso ,te is aztan tapasztalt lehetsz :D Nem gondoltal bele abba ,hogy azert nem hagyja ott a no/ferfi a verekedos parjat mert nem "lehet" ? Sokan megfenyegetik a masikat,hogyha elmegy megoli stb. Ez nem befolyasolja ,hogy ki milyen erett egy kapcsolathoz,egyszeruen azt mutatja meg,hogy vannak meg idiotak :)

Amig nem tapasztaltal ilyet a sajat borodon ne itelkezz mert egy nincs jogod es meg nevetsegesse is teszed magad .

2016. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen tapasztaltnak kell lenni a dologhoz? Volt ilyen a családban, ugye az elég tapasztalatnak számít?

Nem lehet? Ne viccelj már. Lehet, csak akarni kell. Nyugodtan menj el bármelyik családsegítőhöz beszélgetni. Mind megmondja, hogy rengeteg ember takarózik a mögé, hogy nem "lehet", pedig csak egyszerűen gyengék lépni.

Megfenyegeti a másikat, hogy megöli? Miközben épp üti? Mi a garancia, hogy aközben nem hal meg az illető?

Valóban azt mutatja, hogy vannak még idióták. Aki üt, az az. Aki hagyja, az sem normális. Ez van, nézz utána a dolog pszichológiájának és lépj ki a "velemmegtörtént, tehátteljesenképbenvagyok" dologgal. Attól, hogy valamit átélsz, nem leszel a dolog szakértője.

A nincs jogod szöveget is felesleges idekeverni. Mi alapján nincs jogom ítélkezni mások felett? Bemásolnál bármilyen ilyen jellegű jogot? Mert még egyet sem láttam, egyszerűen aki nem tud érvelni, ezzel próbálkozik. Másrészt: A véleményemhez jogom van és ez alapvető emberi jog.

Miért tenném nevetségessé magam? Egy szakember sem nevetett ki még, akivel erről beszéltem. Egy érintett sem, akivel személyesen beszéltem. Sőt, aki megpróbálta megérteni, amit mondtam és ilyenen ment át, fejlődött önismeretileg. De, azért nevetséges vagyok, ha úgy érzed.

2016. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Szerintem viccesebb azt látni, hogy arra nem tudtál választ adni, hogy egy kívülálló hogy jön ahhoz, hogy eldöntse az ismerőseimről, hogy mit kell gondolniuk... Helyette csak a mögé tudtál bújni, hogy ha nem éltem át, akkor ne beszéljek erről.)
2016. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!