Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a "szemét",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a "szemét", mert ilyen dolog miatt visszautasítottam?

Figyelt kérdés

Volt egy srác, aki nagyon kiakadt rám nem is olyan régen.

Találkozgattunk. Először szimpatikus volt, de már a legelső alkalommal feltűnt, hogy nem tud helyesen beszélni. Folyamatosan "-ba,-be"-t használt "-ban,-ben" helyett (Moziban vagyunk helyett Moziba vagyunk), ezenkívül "-nák"-olt, de nem gyengén (pl. A saját anyukámnak nem mondanák ellent.)

Amikor email-t küldött vagy facebook chat-en írt, akkor is olyan rossz volt olvasni a mondanivalóját. Nem használt vesszőket és hosszú magánhangzókat (pedig mindkettő van a gépén, telóról persze oké, mondjuk a vesszőhiány onnan is zavaró).

(Szóval nem ilyen egy-két elütéses hibák voltak, amik mindenkivel előfordulnak, hanem következetesen elrontott mindent.)


Illetve nem is tudtam vele rendesen beszélni, mert egy csomó szót, kifejezést el kellett neki magyarázni, pl. piedesztálra állít, kostruktív kritika.


Szóval megmondtam neki, hogy bocsi, ez engem nagyon zavar. Erre közölte velem, hogy egy beképzelt, szemét hárpia vagyok..



2016. szept. 3. 23:58
1 2
 1/17 kíváncsicska ***** válasza:
92%
Kemény dolog,ha valakit szembesítenek a hibáikkal.Én sem szeretem ha valaki nem tud,de pláne, ha nem is akar helyesen írni.És igenis apróságnak tűnik,de tud kellemetlen lenni.Pláne ha beszélgetés közben is kiütközik.
2016. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
De persze mikor szidott akkor helyesen írt? Xd Ne foglalkozz vele, már ebből a reakcióból is látszódik, hogy milyen. Legalább nem gyötritek egymást majd később.
2016. szept. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%

Régen én is ilyen voltam, aztán most meg egyáltalán nem érdekel, vannak ennél fontosabb dolgok is.


Ha mondjuk bejönne az illető, csak ez a hibája lenne, én simán el tudnám fogadni.

2016. szept. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Engem is zavar az ilyen. Aki igénytelen a saját anyanyelvét illetően, az más területeken is az. Ha nem építő jellegű kritikaként fogadta, akkor nem benned van a hiba. (Volt nekem is olyan párom, aki "-nák"-ozott. Felhívtam rá a figyelmét, és utána próbált odafigyelni rá, és mindig javította magát.)

Nem vagy "szemét" sem "hárpia". Igényesebb vagy nála, nem illetek össze.

2016. szept. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem vagy emiatt szemet. Eleg nagy igenytelensegre, "prolisagra" utal, amikor valaki igy ir (es nem is erdekli). Nekem is volt egy ilyen parom, de o mindig a diszlexiaval takarozott. O nem tud helyesen irni a diszlexia miatt, o nem tud helyesen beszelni emiatt, o nem tud... blablabla. Gyakorlas kerdese. Ha le tudod irni a "kezdték"-et "keszték"-nek, akkor le tudod irni helyesen is, csak lusta vagy megtanulni, mert egesz eletedben elneztek neked a hulyeseget. Ennel a pasinal ugyanez. Valoszinuleg szerintem nem is lehettek egy korbol valoak.
2016. szept. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

A "-ba" "-be" meg a "-nák" lehet tájszólás is, páromék is így beszélnek. Eleinte nekem is rossz volt ezt hallgatni, de hozzá lehet szokni.


Az írás meg a szavak más téma. Látszik, hogy műveltebb vagy nála. Ez tényleg némi problémát okozhat, de őszintén szólva, ha ettől még tudok beszélgetni, akkor ilyenn dolgok miatt nem érdemes szakítani, ha minden más jól működik.


Szemét ettől nem vagy.

2016. szept. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én páromnak is pocsék a helyesírása, de ettől még szeretem és vele vagyok, mert ő meg másban erős, ami nekem hiányosságom.

Cserébe mindig kis nyelvtannácinak hív, amikor kijavítom :D Ez a -ba -be dolog nála is van és engem is borzasztóan zavar. Viszont képes vagyok elfogadni.

Hogyha viszont téged ez ilyen szinten zavar, akkor jobb, hogy őszintén elmondtad, akár tetszik neki, akár nem. Akkor összeférhetetlenek vagytok és mások az igényeitek, ez van. Felesleges húzni az időt.

21/L

2016. szept. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem vagy szemét. Mindenkinek vannak heppjei, ami miatt ki tud ábrándulni a másikból, neked ez. Megjegyzem, nekem is és a páromnak is, ahogy még sok barátunknak, ismerősünknek is. Szerencsére mindannyian vagyunk annyira igényesek, hogy megtanultunk írni, beszélni.

Képtelen lennék együtt lenni egy ilyen emberrel.


A tájszólás pedig megint egy más dolog. A párom keletebbről származik, mint én, és amikor otthon van, akkor azért rááll arra e kiejtése, hanglejtésre, amit ott használnak. Vicces egyébként. :D Ettől még helyesen és választékosan beszélnek, de kedvelt szórakozásuk, hogy erre az egészre ráerősítenek és szándékosan úgy beszélnek ahogy. Mulatságos. :D


Egyébként mivel Pesten élünk, ezért még egyetem első éve alatt megtanult szépen beszélni.

2016. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Grammer nazi detected!


Nincs ezzel semmi gond. Jobb, hogy már az elején kijött és nem raboljátok egymás idejét.

2016. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Véleményem szerint a rossz helyesírás - és a szavak jelentésének nem ismerése - egyértelműen az alacsony műveltség jele. Van akit ez nem zavar, de sokakat igen, mert úgy érzik, hogy nincsenek egy szinten a másikkal. Az nem baj, ha te így éreztél, legfeljebb - talán - nem kellett volna ezt így megmondani szemtől szembe, lehet valami más indokkal kellett volna leépíteni a srácot. Ahogy az első írta, az ember nem szereti ha szemébe mondják a hibáit...
2016. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!