Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a "szemét",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a "szemét", mert ilyen dolog miatt visszautasítottam?

Figyelt kérdés

Volt egy srác, aki nagyon kiakadt rám nem is olyan régen.

Találkozgattunk. Először szimpatikus volt, de már a legelső alkalommal feltűnt, hogy nem tud helyesen beszélni. Folyamatosan "-ba,-be"-t használt "-ban,-ben" helyett (Moziban vagyunk helyett Moziba vagyunk), ezenkívül "-nák"-olt, de nem gyengén (pl. A saját anyukámnak nem mondanák ellent.)

Amikor email-t küldött vagy facebook chat-en írt, akkor is olyan rossz volt olvasni a mondanivalóját. Nem használt vesszőket és hosszú magánhangzókat (pedig mindkettő van a gépén, telóról persze oké, mondjuk a vesszőhiány onnan is zavaró).

(Szóval nem ilyen egy-két elütéses hibák voltak, amik mindenkivel előfordulnak, hanem következetesen elrontott mindent.)


Illetve nem is tudtam vele rendesen beszélni, mert egy csomó szót, kifejezést el kellett neki magyarázni, pl. piedesztálra állít, kostruktív kritika.


Szóval megmondtam neki, hogy bocsi, ez engem nagyon zavar. Erre közölte velem, hogy egy beképzelt, szemét hárpia vagyok..



2016. szept. 3. 23:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy szemét. Én alapból lekukázom az ilyen embereket és én vagyok a kandúr.


Lehet következtetni a helyesírásból és fogalmazásból egy illető intelligenciájára. Hihetetlenül jól ki lehet szűrni a hülye embereket.


A hárpia rész nem lehet, hogy a közlés módjára utalt?

2016. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem éreztél iránta semmit, ennyi. Amiket írtál, a nyelvész is azt mondja, oké. Megszokás kérdése. Téged, idegesít, mert alapból nem vonz a pasi.
2016. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%

Nekem életem legelső nyelvészet óráján Kiss Jenő Professzor Úr megkérdezte, hogy:


- Hölgyeim, önök mit mondanának, ha egy férfi azt kérdezné: el-e jönnél velem moziba?


Egyébként a nákolás nem helytelen, mert szabály szerint működik. Csak nem köznyelvi. Ha ő így tanult beszélni, valóban rosszul eshetett neki.

2016. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ja, de szemét nem vagy, végül is akármi miatt visszautasíthatsz valakit, ha nem tetszik,nem tetszik, mindenkit zavar valami. én pl. azt utálom, ha valaki szemetel.
2016. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
Van mikor én is így beszélek; ugyanis falusi vagyok és ez tájszólás.. Próbalok sokszor odafigyelni de engem pl nem idegesitene egyáltalán..de ettől nem vagy szemét 25L
2016. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

(Én is falusi vagyok..)


Ok, "tájszólás", de ezen kívül más porblémám is volt - pl. alapvető kifejezések nem ismerete, vagy az, hogy nem bírt és nem is akart normálisan írni.


Amúgy köszi a válaszokat. Én sem vettem annyira a szívemre, de azért elgondolkodtam a hallottakon.

2016. szept. 5. 09:16
 17/17 anonim ***** válasza:
tanuld meg,mindig te leszel a szemét,ha visszautasítasz valakit. nem kell foglalkozni az emberek véleményével.
2016. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!