Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a "szeretlek", és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a "szeretlek", és a "szerelmes vagyok beléd" ugyan azt jelenti?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy mind a kettő őszinte.

2016. szept. 4. 22:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit hozzáfűnék (bár egyértelmű) hogy nem arra a "szeretlekre" gondolok amit anyuka mond a gyerekének...
2016. szept. 4. 22:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem lehet is meg nem is...ha egy olyan párról van szó,akik együtt járnak a szeretlek szó jelentheti, hogy szerelmesek egymásba...
2016. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlen. Egy kapcsolat elején mondjuk gondolom, hogy igen, a "szeretlek" egyenlő a "szerelmes vagyok beléd"-del, viszont később, a sok-sok évnyi együttlét, együtt töltött idő és megszokás után már a szerelem általában elmúlik (vannak kivételes esetek, de ritka). Abban az esetben egy "szeretlek" már nem a szerelem érzésével párosul szerintem, hiszen addigra a szerelem már szeretetté alakult. Tehát sok esetben szeretik egymást a felek, csak nem azzal az "igazi szerelemmel".
2016. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Az angolban is I fallin love with you -szereles vagyok beléd, és a sima, I love you- Szeretlek, mondatoknak sem ugyanaz a hatása.


A szeretlek gyakrabban hangzik el, mint a szerelmes vagyok beléd. Az utóbbi kicsit drámaibb, líraibb hangvételű.

2016. szept. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Hát én el tudom képzelni, hogy van olyan is, hogy esetleg valakit ugyanúgy szeretünk sima szeretettel,mint másvalakit szerelemmel. Szóval, ugyanolyan mértékben. Amúgy jelentheti szerelmesen is a szeretlek a "szeretlek"-et, szóval nem értem. Hát a szeretlek azt mondhatjuk testvériesen is, meg a szerelmünknek is, de hogy " szerelmes vagyok beléd", azt csak olyannak mondjuk, akivel járni akarunk, vagy már járunk.
2016. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. A szeretet és a szerelem nem ugyanaz. Szeretetben nincs "rózsaszín köd effektus", szerelemben van. Szeretni tudsz több embert is, szerelmes viszont jobb esetben egyvalakibe vagy. A viszonzatlan szeretet nem olyan rémes mint a plátói szerelem. A szeretetnek a harag vet véget, a szerelemnek a szakítás.
2016. szept. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nalam fulbba nem ugyan azt jelenti. Nagyon sok sracot szeretek, de csak egybe vagyok szerelmes :3

19/l

2017. nov. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!