Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyenkor elküldenétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ilyenkor elküldenétek a manóba a lányt vagy csak szimplán nem válaszolnátok neki?

Figyelt kérdés

Társkeresőn ráírtam egy lányra még hónapokkal ezelőtt, elolvasta a levelet (ezt a rendszer kiírja), de válaszra se méltatott. Most hónapokkal később írt egy egysoros választ az akkori levelemben szereplő kérdésre, mintha mi se történt volna.


Erőteljesen gondolkozom rajta, hogy írok neki valami csípősebbet a pofáján lévő bőr vastagságáról ill. a tahóság következményeiről (ha anno vesz annyiba, hogy megírja, hogy bocs, de most nem aktuális, ill. a mostani leveléhez hozzárak valami olyat, hogy 'bocs, hogy csak most, de ha még neked esetleg aktuális, akkor szívesen folytatná...', akkor most minden további nélkül folytatnám az ismerkedést vele).


Esetleg csak visszaírok, hogy ezt gondolom ő se gondolta komolyan.


De bármilyen javaslatot szívesen veszek.


2016. szept. 7. 09:07
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzunk néhány alap udvariassági dolgot, mert láthatóan itt többeknek (felteszem többségében csajok) ezek hiányoznak:


- valakinek visszaírni, hogy bocs, de most épp nem aktuális, az kb. fél perc. Ezzel szemben válaszra se méltatni a másikat tajparasztság.

Ha így esetleg könnyebb felfogni: ez pont ugyanolyan sértő, degradáló és a másikat emberszámba nem vevő húzás, mintha én a farkamról küldenék képet egy lánynak, csak épp a másik oldalról.


- ha épp nem akarok társkeresőzni, mert tele lett a hócipőm / a fejem / az akármim, akkor nem nyitom meg a nekem küldött leveleket. A rendszer egyértelműen kijelzi, hogy elolvasták-e a leveledet. Ha nem, akkor tudod, hogy most akármi miatt nem aktuális neki. De ha elolvasta, és úgy nem válaszol, az egy egyértelmű üzenet, hogy ennyire (se) becsül téged. Megint hátha így női aggyal is fel lehet fogni: ez pont ugyanaz, hogy ha telefonon hívok valakit, és nem veszi fel, akkor tudom, hogy most nem aktuális, és ez így rendben. De ha felveszi, meghallgatja a bemutatkozásomat, majd erre szó nélkül lecsapja, az parasztság.


- ha már egyszer bármi miatt ezek elmaradtak, akkor legalább annyi alap tisztelet legyen már benne, hogy nem egy egysoros (2 szó + smiley) választ küld hónapokkal később, hanem először is elnézést kér az igencsak megkésett válaszért, és ne adj isten megkérdezi, hogy nekem még aktuális-e. Tehát jelzi, hogy nem a talonba rakott kiskutyájaként tekint rám, akivel szemben teljesen természetes, hogy válaszra se méltatja, ha épp nincs hozzá kedve, viszont a kutyus azonnal ugrik, ha füttyentenek neki.


- az udvariasság és a tisztelet a férfiaknak is kijár.


-----


#13: "Senki sem húzná meg? Még ilyet:D"


Csak bunkó volt, nem inkorrekt. Ha úgy próbálnék meg összejönni vele, hogy csak dugásra kell (márpedig párkapcsolatra már nem kell), akkor nem lenne a két dolog egyensúlyban.

2016. szept. 7. 19:38
 22/33 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj kérdező, de nem tudlak megérteni. Nehogy már egy (ha az ember épp úgy akarja) anonim oldalon egy vadidegen ember elszámolással tartozzon... Ha nem örülsz neki hogy válaszolt vagy nem érdekel, hát ne írj vissza vagy küldd el a francba. Túlreagálod. Még meg is akarod büntetni. (A büdös k...ája, szerintem meg is csalt, ezt ne hagyd szó nélkül!) Tegyél hátra két lépést és te is láthatod hogy ez nevetséges. Semmiféle kötelezettséggel nem jár a netes ismerkedés. Ha egy előre megbeszélt személyes találkán nem méltat szóra, na azt hívják illetlenségnek. Az meg hogy melyik válaszadó nő itt... Hajj. Én is nő vagyok, ettől függetlenül a férfi :-D férjem is nevetségesnek tartja ezeket a vérre menő netes indulatokat. Nem kell ehhez nőnek lenni, csak értelmesnek. Ha te ennyire érzékeny vagy, inkább ne ismerkedj. El sem tudom képzelni hogyan reagálsz a KRITIKÁRA ÉLŐBEN, ISMERŐSTŐL ha ez ilyen indulatokat vált ki belőled. Keress valami szabadidős elfoglaltságot.
2016. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj kérdező, de nem tudlak megérteni. Nehogy már egy (ha az ember épp úgy akarja) anonim oldalon egy vadidegen ember elszámolással tartozzon... Ha nem örülsz neki hogy válaszolt vagy nem érdekel, hát ne írj vissza vagy küldd el a francba. Túlreagálod. Még meg is akarod büntetni. "


mutass má rá, hogy hol írok büntetésről? Tényleg érdekelne, hogy konkrétan melyik mondatot sikerült úgy értelmezned, mint hogy erősebb dologban gondolkozom, mint elküldeni a francba?


------


"Semmiféle kötelezettséggel nem jár a netes ismerkedés. Ha egy előre megbeszélt személyes találkán nem méltat szóra, na azt hívják illetlenségnek."


Ez egy nagyon érdekes elképzelés, hogy az alapvető udvariasságnak csak azokra kell teljesülnie, akit ismerünk is.


Tehát ismeretlen nővel ezek szerint lehetek bunkó?

A logikád alapján amíg vadidegen nőknek küldözgetek álló farkakról képet, addig teljesen rendben van a dolog?

És ha utána még kellően vastag az arcbőröm ahhoz, hogy úgy jelentkezzek a csajnál, mint ha semmi se történt volna, akkor az nem számit pofátlannak, hiszen még nem ismertem?


Érdekes elképzeléseid vannak az udvariasságról és a világról.


---


"Az meg hogy melyik válaszadó nő itt... Hajj. Én is nő vagyok,"


Na és ezt vajon honnan lehetett ilyen jó magabiztossággal megtippelni?

2016. szept. 7. 20:29
 24/33 anonim ***** válasza:
39%

Nem veszít veled az a nő semmit. Megmagyarázod a leglehetetlenebb hülyeséget is és csak neked lehet igazad. A személyeskedés is nagyon fekszik, hiszen a nő válaszadókat feltétlenül ki kell emelned. (Miközben talán pont ők tudnának egy nő szemszögéből hitelesen állást foglalni.) És te akarsz párt keresni. Ja, és ugye NŐT keresel. És igen, közben keresed hogy a számodra nem kedvező válaszok közül melyiket írhatta nő. NŐ. Igen, nő.


A farkas példád meg már csak hab a tortán. Nem biztos hogy egy vadidegen, személyesen ismerkedni vágyót figyelembe veszek ha rossz érzésem támad vele szemben. Ugyanis ez lenne a párhuzamos példa, nem a farokmutogatás.


Nagyon gyengusz érveid vannak. Sértődött kisfiú vagy, veled nem lehet vitatkozni.

2016. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"Nagyon gyengusz érveid vannak. Sértődött kisfiú vagy, veled nem lehet vitatkozni."


Hát akkor próbáld meg cáfolni - tudod, azokkal a fura, érveknek nevezett dolgokkal, amiket ezek szerint a hozzád hasonló ohh érett felnőttek is használnak.


Tényleg kíváncsian várom, hogy talán kegyeskedsz is majd válaszolni a feltett kérdésekre, vagy továbbra is csak személyeskedéssel próbáld meg elmaszatolni a dolgot.


Szóval akkor ismét, hátha most kegyeskedsz megcsillogtatni számunkra oly nagy érettségedet és bölcsességedet:


1.) ugyan mégis melyik mondatomat sikerült úgy értelmezned, hogy beszólásnál többen gondolkozom?


Nem olyan nehéz kérdés, biztos vagyok benne, hogy egy nálam ennyivel értelmesebb és érettebb leányzónak biztosan nem okoz gondot...


2.) tehát ismeretlenül akkor lehetek bunkó másokkal? Ismeretlen csajoknak küldözgethetek dick pic-eket?


3.) dick pic-es példával szerinted mi is a gond?

Szerinted a másikat annyira se emberszámba venni, hogy legalább egy 'bocs, nem' válaszra méltassuk, az szerinted melyik nem az alábbiak közül: a.) sértő a másik számára, b.) degradáló a másik számára, c.) lekezelő a másik féllel szemben?

És ha nem túl nagy gond, némi indoklást is kérnék tőled, hogy szerinted ugyan miért nem az.


És nem muszáj megfogadnod, csak egy tipp: ha annyira nagyon azt akarod bemutatni, hogy te mennyivel érettebb és okosabb és mindenebb vagy, akkor javasolnám, hogy a változatosság kedvéért próbálj meg a kérdésekre reagálni, és érvelni... valahol azt olvastam, hogy a felnőttek úgy csinálják, szóval hátha úgy hitelesebb lesz...


Szóval továbbra is kíváncsian várom ezúttal (remélhetőleg érdemi) válaszodat.

Hátha az érvrendszered ezúttal képes túllépni a szövegértési képesség hiányán...

2016. szept. 7. 21:01
 26/33 anonim ***** válasza:
39%
Nem olvastam végig a válaszodat, így a kérdéseidre sem fogok válaszolni. Én nem személyeskedtem, azt te csinálod. A stílusod alapján minősítettelek teljesen jogosan. TE személyeskedsz, körülbelül minden második mondatodban sértegetsz egy vadidegen embert. Pedig nem ismersz... Pusztán felhívtam a figyelmedet arra, hogy talán a való világban kellene élni, nem az interneten. Ugyanilyen nevetségesen reagáltál erre a társkeresős szitura is. Megharagudtál egy vadidegen emberre pont úgy, mint most. És képes vagy személyes sértésnek venni bármit, ami nem az. Nem vagy rendben lelkileg, azt ugye tudod? Nem is kell válaszolnod, csak szállj magadba. Lesznek az életben valódi gondjaid is és hidd el, így nem fogod őket megoldani.
2016. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
68%
Nem fog tudni válaszolni, kérdező, mert mint látod, el sem olvassa, amit írsz :DD Lehet pont ő volt az, aztán most próbálja magyarázni a bizonyítványát, hogy miért is legitim dolog egy nemtörődöm libának lennie. Azért csinálja, mert nőből van, azaz olyan nőből, aki nem az eszével gondolkodik, hanem az érzelmeivel. Ha meg olyannal találkozik, ami ellenkezik az ő érdekeivel, akkor magyarázhatsz neki bármilyen okosan bármilyen érvekkel, felfogni se tudja, és nem is akarja. Ami neki nem tetszik, az abszolúte objektíve rossz és kész :D Ha valaki máshogy gondolja, annak meg lelki problémái vannak biztosan, mert őőőőő a tuti, az etalon.
2016. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
50%

Te most komolyan azt várod, hogy mi az ide író nők magyarázkodjanak mert egy szros levélre nem válaszoltak neked?



Nekem sem válaszolt minden pasi amikor ismerkedtem, sőt sokszor még az alapvető társalgási etikett vagyis megszólítás is elmaradt vagy el sem köszöntek. (Az ordenáréságokról most nem írok, mert az egy külön témakör lenne)


Szóval ezek után elkönyveltem magamban, hogy ez egy b.rom. Ennyi.


Ez nem egy súlyos probléma, a problémák nem itt kezdődnek, ez egy kellemetlenség maximum amin általában túl lép hamar az ember.

De hogy ezért valaki ennyire a plafonon legyen?

Ne értsd félre, nem gúnyolódni akarok, de mivel ennél 10x durvább dolgokat láttam és tapasztaltam meg, ez ahhoz szinte előjáték, hogy ilyen finoman fejezzem ki magam.

2016. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Te most komolyan azt várod, hogy mi az ide író nők magyarázkodjanak mert egy szros levélre nem válaszoltak neked? "


Ha elolvastad a kérdést (és nem a 70%os hsz-eit, mert ő mint látszik, write-only módban nyomja), akkor talán feltűnt, hogy nem ezt várom.


Az alábbi választási opciók közül várok érveket / ötleteket / tanácsokat, hogy melyiket válasszam:

1.) szóra se méltatni,

2.) csípősen leírni, hogy ezt így bukta, pedig ha normálisan csinálja, akkor most simán lenne esélye a dolognak,

3.) visszaírni, hogy ezt gondolom ő se gondolta komolyan, hogy így folytatni fogom vele az ismerkedést.


Ez a 3 opció volt végig, és a funkcionális analfabétákon kívü (ld. 70%os) szerintem azért a többségnek ez világos volt.


De kíváncsi vagyok, hogy szerinted konkrétan melyik mondatom utalt arra, hogy azt várom, hogy "az ide író nők magyarázkodjanak mert egy szros levélre nem válaszoltak nekem?"


----


"Szóval ezek után elkönyveltem magamban, hogy ez egy b.rom. Ennyi."


Eddig nekem is ennyi volt - nem válaszolt, elkönyveltem, hogy ez egy bunkó, az élet ment tovább.

Most annyiban változott a helyzet, hogy ellenben ez a bunkó most mégis keresett engem, láthatóan úgy, hogy tudatában sincs annak, hogy mennyire bunkó.

Tehát nem én kerestem bosszúszomjas lihegéssel, hanem ha már így alakult a helyzet, akkor természetes módon adódik a kérdés, hogy a fenti 3 opcióból mit válasszon az ember.


------------


"Ez nem egy súlyos probléma, a problémák nem itt kezdődnek, ez egy kellemetlenség maximum amin általában túl lép hamar az ember.

De hogy ezért valaki ennyire a plafonon legyen? "


Ha rámutatsz, hogy konkrétan szerinted hol állítottam, hogy ez milyen súlyos probléma vagy szerinted hol voltam "ennyire a plafonon", akkor esetleg érdemben is tudok erre reagálni.


Hogy a 70%osnak szerinted túl gunyorosan válaszoltam?

Nem lehet mindenki gyógypedagógus...

2016. szept. 7. 21:58
 30/33 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 27 - es, azért nem olvasom a kérdező válaszait, mert csak személyeskedik. Ezek nem érvek. Csak mert szépen megfogalmaz valamit (én is tudok ilyet) és okoskodik, még nem mond semmi értelmeset. Sőt... Azt hiszi hogy értelmesnek tűnik a kioktató stílusával. Pedig nem a külalak, hanem a TARTALOM a lényeg. Az meg csöpög a sok hülyeségtől. Éretlen. Majd holnap higgadtabb fejjel olvassátok végig a válaszaimat. Teljes mértékben a kérdező viselkedésére reagálva írtam, személyeskedés, fröcsögés, sértődés nélkül. (Miért sértődnék meg egy fórumon bárkire is?) Hiszen ő írta ki a kérdést, akkor mindenféle válaszra számíthatott, nemde? Ilyen érzékeny kis lélekkel nem kell fórumozni és pont. Aztán olvassátok el a kérdező válaszait is. Ismeretlenül flegmán gúnyolódik, kioktató, bunkó, cinikus, tajparaszt stílusban, kb. mintha a közeli ismerősei lennénk, akik őt nagyon megsértették vagy legalábbis mintha a seggéből rángatott volna ki. És szerinted ő rendben van lelkileg? Nyilván hasonló mentalitással élsz, ezért érzed át a viselkedését.


Az már természetesen nem is tudatosult bennetek, hogy egy TÁRSKERESŐN akadt fenn egy nő viselkedésén (hagyjuk hogy mennyire abszurd módon) és ugyanilyen gyerekes flegma stílusban válaszol az ide író nőknek is? Ha ő nőkkel akar ismerkedni és ennyire nem tudja őket kezelni, nem tudom mire a nagy csodálkozás. Értelmes nőnek érzem magamat, boldog házasságban élek, nem utálom a férfiakat és sosem skatulyázom be őket a nemük alapján. Nekem is van egy csodálatos férjem, akit nagyra becsülök. Vannak parasztok, akiknek csak sír a szájuk hogy nincs nő, de közben parányi tiszteletet nem tanúsítanak velük szemben. Ilyenek vagytok ti a kérdezővel. A férjemmel mi soha nem engedünk meg magunknak ilyen ordenáré stílust a másikkal szemben. Lehet fröcsögni és gyűlölködni, de ez messze nem érett férfira vall. Aki a másik nemet alapvetően nem tudja tisztelni és ráadásul még éretlen is egy komoly kapcsolathoz, az minek társkeresőzik? Vagy ha már társkeresőzik és szembesítik a valósággal, szálljon magába normális felnőtt ember módjára és gondolja át hogy hol a hiba, mert bizony a kérdező stílusával és felfogásával rengeteg gond van. Ezt meg hadd mondjuk meg mi nők, hiszen nem a hozzá hasonló flegma kisgyerekekkel szándékozik ismerkedni, hanem nőkkel.


Így pár kommentváltás után már teljes mértékben értem a reakcióját, tehát vissza is szívom kapásból az értetlenkedő kommentemet. Attól nem tartok hogy egy értelmes nő életét megkeseríti. :D

2016. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!