Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lep meg olyannal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lep meg olyannal a párom aminek tudja hogy örülnék, miért spórol rajtam, miért nem akar örömet szerezni nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit összetett ez a kérdés most amit kiírtam, és előre leszögezném, hogy számomra nem az ajándék a fontos csak a mögöttes gesztus, az a dolog hogy tudom mit szeret a másik, minek örülne. Van egy barátom, nagyon szeretjük egymást, ő 21 éves én most lettem 18, és majdnem 1,5 éve vagyunk együtt. Én vagyok a leghosszabb barátnője meg tényleg látom hogy szeret, mindig mondja meg nincs oylan nap hogy ne beszélnénk, tudom hogy fontos vagyok neki, de valahogy soha nem kapok tőle semmilyen "férfias" gesztust. Már egész a kapcsolatunk eleje óta spórol rajtam, az is nagy szó ha egy fagyira meghív, de olyan kellemetlenül érzem mindig magam ha elmegyünk nagy néha kajálni valahova, (nem horribilis összegért), akkor a felszolgáló előtt kotorászom a pénzem. Persze, tudom hogy egy idő után nyilván nem elvárt hogy a pasi fizessen csak, de mi tök ritkán megyünk randizni, ezt is hiányolom h alig visz el valahova, vagy lep meg, pedig én mindig ötletelek, és van hogy én hívom meg. De nemcsak erről van szó. Én személy szerint tökre szeretem meglepni az embereket, és gondolni arra, h ki minek örülne. Pl elmentünk vásároli karácsonykor, hát a szüleinek vett egy üveg piát, lekapott valamit a polcról hogy "ez jó lesz", és semmi személyesség..ennyit adott. holott ő levelezőn tanul, és mellette diákmelózik tehát elég sokat keres. Én karácsonyra tökre összeszedtem olyan dolgokat amiknek tuti örülne, alaposan átgondoltam, rendeltem olyan ajándékot stb, én meg kaptam tőle egy bögrét amire rávolt nyomva egy vicces kép rólunk és ennyi..persze örültem neki csak én meg átgondoltam hogy azért olyat is adok aminek egy pasi örül. Volt a szülinapja, megsütöttem a kedvenc tortáját (csokis mascarponés) tehát nem volta olcsók a hozzávalók, de nem érdekelt (és mindent a saját keresett pénzemből vettem), akkor megcsináltattam egy olyan pólót amire régóta vágyott, +elvittem a moziba arra a filmre amit megakart nézni. Nem is foglalkoztam a pénzzel,m így össz 10 ezer fölött volt az egész, de nem is érdekelt mert tudtam hogy örülne, meg örömet akartam szerezni, meg nem is azért adtam ilyen értékben hogy majd ő is hasonlót tegyen vagy értitek.. végig kíváncsi voltam, h mivel lep meg a 18. szülinapomon, erre kaptam egy tusfürdő csomagot, amit láttam a tescoba hogy 2 ezer volt.. és annyira csalódott voltam..annyira nem éreztem személyességet benne, csak h lekapta a polcról h ez jó lesz..én meg tökre szerveztem a szülinapját, tökre úgy érzem hogy kitettem magamért.. és pl tudja h imádom a virágokat, egy szál virágot nem kaptam, pedig nemhiszem h horribilis összeg(és a kapcsolatunk alatt 1szer kaptam virágot, pedig tudja h imádom..)..vagy pl tudja mi a kedvenc csokim, gumicukrom és olyan személyes lenne ha hozzátenné mert én mindig ezt teszem. Valentin napra pl meglepi vacsorát meg romantikus fürdőt csináltam, én meg kaptam tőle egy tábla csokit amit láttam már a szobájában korábban(tehát ő is kapta vkitől).. nagyon rosszul esik ez, hogy ennyire spórol rajtam, vagy ha szeret miért nem gondolja át hogy minek örülnék..de akár egy meglepi vacsinak is örülnék vagy bármi, nem csak tárgyban értem..hanem az a mögöttes gesztus hiányzik nekem, az az igyekezet, mert az esik a legjobban. De nemcsak velem ilyen, mint mondtam hasonlóképp a szüleivel is. De már azon gondolkodom hogy karácsonyra mit adjak, vagy milyen értékben, de bármi eszembe jut aminek örülne már az is 5 ezer fölött van, pedig úgy érzem h nem érdemelné meg hogy ilyen értékben vegyek vagy nem tudom..

ti mit gondoltok erről a helyzetről?


2016. szept. 11. 16:44
 1/10 Dreamer88 ***** válasza:
100%

Elég szomorú helyzet :(

Én a helyedben most karácsonyra valami apró, személytelen dolgot adnék neki.

Ha szóvá teszi akkor meg talán felfogja hogy neked milyen rossz érzés ugyanezt kapni.


A nagy kérdés az, hogy magára költ amúgy?

2016. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Micsoda dolog ez már, hogy nem költ rád százezreket mikor ezért van tartva. Nem szabad hagyni a rabszolgának az elkanászodást!
2016. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Szia. hát szerintem ez nem normális dolog egy kapcsolatban, persze én se nézem az ajándékokat, hanem a gesztust! :) Nekem az első barátom mindig meghívott valamire, sose hagyott fizetni stb ez nagyon nagyon jól esett. 2 hónap járás után pont Valentinnapkor mondtam neki, hogy én szeretném meghivni, elmentünk pizzára meg limonádéra. Fizetni akart, de nem hagytam. Mikor kimentünk mondta hogy sétáljunk egyet, megállt és azt mondta csukjam be a szemem, és kapta tőle egy ezüst karkötőt. Őszinte leszek: nem volt az én ízlésem, de elmondhatatlanul örültem neki. Rá kb 1 hónapra volt a névnapom, és kicsúszott a száján hogy nyakláncot akart venni, de lebeszéltem mivel ajándékként én egy szál virágnak is nagyon tudok örülni. Rengeteg mindent kaptam tőle, plüssök, telefontok, ruhák, táska, cipő stb. Ezért igyekeztem én is venni neki macit, pénztárcát stb hogy ne érezze hogy a pénze kell.

Egy év járás után szakítottunk, majd próbáltam kibékülni vele, ám mikor megjelent nem vett semmit, nem is az a lényeg, hanem hogy nem volt egy szándék, pl egy szál rózsa kibékülésként lenditett volna a dolgokon. Anyukám meglepődve mondta, hogy csalódott benne, hangsúlyozom nem az ajándék értéke miatt, hanem azért hogy kimutassa az érzéseit. És anyukámnak igaza is lett, mint mindig, mert ez azt jelentette hogy nem szeret. Amúgy 21 évesek vagyunk most, 19 évesen jöttünk össze..


Engem még az érdekelne, hogy ezt mondtad neki hogy mi a gond? Vagy nem is sejti, hogy aggaszt? :)

2016. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen gesztusok szocializacios dolgok. Engem ugy neveltek hogy meg szülinapom se volt. Most ott tartok hogy nem szeretem h szulinapomo felkoszontenek. Es en is elfelejtem mindenki szulinapjat. Nem rosszindulatbol hanem hogy ez van.
2016. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Komolyan mondom mióta gyakorizom azt hiszem nincs normális ember.

Ő ilyen mint nagyon sok ember és nem is fog megváltozni, ha neked ezek fontosak akkor keress olyan párt akitől megkapod. Ezt minden rossz szándék nélkül mondom. Ha pedig Ő fontosabb akkor maradj vele....

2016. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es, te hülye vagy. Nem kellenek százezrek, csak annyi, hogy legbelül akarjon már örömet is szerezni a párjának, ne csak letudni azt az ünnepet, tehát kreatív legyen, ami sokszor pénzbe sem kerül.

A 2ezer forintos tusfürdőcsomag helyett lehetett volna pl. az ajándék egy gumicukor ami a kérdező kedvence! Ez önmagában figyelmességre utal, plusz egy rózsa vagy ilyesmi...kreativitás és örömöt szerezni akarás...ezt hiányolja a kérdező.

2016. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egek, ezt a kérdést akár én is írhattam volna. :)


Igazából ez egyszerűen szokás kérdése, így nevelték, így alakult, sajnos nem tudsz vele mit kezdeni.


Párom ugyanilyen. Sőt, ő olyan szinten, hogy pl. a az évfordulónkat elfelejtette, születésnapomon simán a haverjaival szervezett programot ("de jöhetsz te is, ha akarsz"), és egyszerűen nem értette, hogy ez nekem miért kiakasztó.

Én próbáltam csendben legyinteni a dologra, utalgatni, finoman jelezni, kifejezetten szólni érte, még balhé is volt az ilyenekből... De semmi. Én mostanra megszoktam, kész, ez van, párom egyszerűen ilyen.


Sajnos ez ilyen "megszoksz vagy megszöksz" kategória. Ha számára nem természetes ez a fajta odafigyelés, akkor fejre is állhatsz, akkor sem fogja érteni, hogy neked miért nem jó a tusfürdőcsomag.


Egyrészt megértelek, mert bennem is megvan ez a dac, hogy na akkor legközelebb nem kap semmit, másrészről viszont ez annyira gyerekes... És nekem is örömet okoz az, hogy töprengek rajta, mit kapjon, elképzelni, hogy vajon örülne-e neki. És nekem is rossz lenne ez a direktben "szrokrá üzemmód".


Ha egyébként más módon kifejezi azt, hogy szeret téged, akkor én megpróbálnék továbblépni a helyedben. Természetesen, ha totálisan nemtörődöm, akkor más a szitu, de akkor ott sem az ajándék a legnagyobb gond. :)

2016. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, sokáig vártam, hogy változzon a helyzet, de nem. Ott ráadásul mindig elmesélte a srác, hogy magának miket vett. Ha zavar, lépj ki a kapcsolatból, megváltozni nem fog senki ilyen témában.
2016. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hagyd ott,Ő ilyen lesz mindig.

Volt egy ilyen pasim,én is megvettem neki mindent,aminek tudtam,hogy örülni fog.Ő névnapmora csészébe kiöntött kávéval várt reggel,mellette egy mályváról letört virág. Ledöbbentem! Szülinapomra kitalálta menjünk horgászni,ez az ajándék és ,hogy eldönthetem,hogy hová. Hozzáteszem,ő szeretett horgászni,nem én. Hála az égnek,visszafelé megbüntették 30 ezerre! Na gondoltam,nagyszerű,ha én nem is kapok semmit,legalább oda kiadja a pénzét.

2016. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem tud ajándékozni, nem feltétlen pénzfüggő, én sem tudok, nincs hozzá érzékem, és kapni sem szeretek, szülinapoknál mindig az a megállapodás, hogy senkin nem vesz senkinek. De az, hogy nem hív meg egy fagyira sem, már más dolog, szimplán sóher. Én nem tudnék ilyen sráccal járni.
2016. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!