Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos, hogy beleszól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos, hogy beleszólj a születendő gyermeked nevébe? Vagy inkább a párodra bízod? Illetve számít a név jelentése is, vagy csupán tetszés alapján választotok?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egy lány név kicsi korom óta bennem van, hogy úgy fogják hívni majd a lányom! :)


Régebben jellemző volt, hogy a Férfiak döntöttek. Egy időben viszont, azt lehetett hallani / látni, hogy az Anyuka szava a mérvadó!


Őszintén szólva, annak ellenére, hogy a lánynév úgymond bennem van, örülnék ha a majdani páromnak is tetszene. Esetleg két rövidebb nevet kapna, amit Ő választ.

Fiúnál szintén.

Fontos, hogy neki is tetszen, ne legyen minden második gyereknek az a neve és Számomra a jelentése is ( bármekkora hülyeségnek tűnhet. )


Ti, hogy vagytok ezzel ?? :) :D



2016. okt. 14. 13:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Kozosen dontunk majd. Nem tudtam ilyenrol, hogy a ferfi dontene. En sem akarok olyan nevet ami minden masodik gyereknek van, hangzasra legyen szep es elegans, a jelentese meg egyebek nem szamit.
2016. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 RoseTyler ***** válasza:
Én a páromra bíztam, mert tudtam, hogy ő normális nevet választ. Én biztos kerestem volna valami külföldit, amit fonetikusan is ugyanúgy írunk, ahogy az eredeti nyelven. :)
2016. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Közösen döntöttünk, végül is nem sokat mérlegelve, mert egymástól függetlenül ugyanazt a nevet választottuk ki.

Azt figyelembe vettük, hogy ne legyen tucatnév.

2016. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az enyém tucatnév. :D mégis mindenki mondja, hogy szép, sőt(!) olyan is van, aki állította, csak a tv- ben hallott róla. Nagyon meglepő volt.
2016. okt. 14. 13:16
 5/24 anonim ***** válasza:
Csak ne legyen Dominik, Rafaelo, Márk, mert már minden második gyermeket így hívnak, mintha szép magyar férfi nevek nem is lennének :D
2016. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a leggázabb dolog ha a gyerek a szülei kersztnevét kapja. Kovács János fia a kis Kovács Jancsika... Gáz és 0 kreativitás.


Másik leggázabb az ilyen kreatívnak szánt külfödi név átvételek (Lakatos Nenszi, Oláh Álejándró, Orsós Dzsémi)


Illetve idegenkedem a "nyugdíjas all-starz" nevektől


Férfiaknál:

István, Ferenc, György, Imre, László, János, József, Tibor, Károly, Sándor, Zoltán


Nőknél:

Jolán, Erzsébet, Margit, Mária, Sára, Ilona, Rozália, Vilma, Irma


Aztán van pár ami nagyon gáz tipikus prolinevek, mint Jenő, Rezső, Dezső, Bertalan, Tivadar, nőknél Margit, Magdolna, Katalin, Judit stb.


Ami még FÚJ azok a tipikus gyakori gyereknevek ami főleg a pláza ásza srácok és a plázacici csajok nevei, mint Dávid, Bence, Máté, Niki, Zsófika, Barbi, Gábor, Ince, Viki, Vivi, Kristóf, Olivér.



De amik tetszenek is, így a végére!


Férfi: Előd, Ferdinánd, Zakariás, Zalán, Xavér, Iván, Mátyás, Gergő, Frédi, Kaktusz


Nők: Lukrécia, Henrietta, Szandra, Auguszta, Yvett, bármi ami X-el kezdődik, Melinda, Tilda (Klotild, Matild), Petúnia, Virág.

2016. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

*férfiaknál kimaradt mint jó név a Piusz, Herman, Albert, Brútusz, Igor, Adolf


Nőknél pedig a Szilvia, Mirella



+ gáz nyugdíjasnevek még: Márton, Gizella

2016. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

+ még pár jónév: Ulrik, Hümér, Huba, Balambér, Elek, Brigitta, Elvira, Zsolt, Gellért



+ pár gáz nyugdíjnév még: Borbála, Kálmán, Béla, Biri


+ tipikus cigányok által uralt "magyar" nevek: Aladár, Elemér, Gazsi, Zsiga, Rafael


Ami csak úgy nem tetszik: Ágnes, Simon, Samu, Sámson

2016. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#6 Azért lássuk be, ami szerinted ultragáz, az nem mindenkinek az.

Speciel én attól tépem a hajamat, hogy a kedvenc nevek közé leírtad a Szandrát - attól függetlenül, hogy mostanában mekkora divat lett (számomra ez az általad proliként emlegetett tucatdivat), holott az egy sűrűn használt becenév, tudniillik az Alexandrából. Attól még, hogy hála a manapság divatos mindentszabad hozzáállásnak, akkor sem önálló név.

Egy gyönyörű, különleges nevet rombolnak ezzel.

Na! :D


***

Kérdező, én úgy gondolom, hogy ez alapvetően közös döntés kell legyen.

Nálunk mondjuk gyakori "vita" ez (értsd jól, azért nem borogatunk asztalt :D), párom vidékről származik, a családjában a mai napig divat a szülőktől örökölt név. Ő is az apja nevét kapta, a húga pedig az anyjukét.

Ő ugyanezt várná el nálunk is. Én viszont ezt nem akarom, bármennyire is szeretem mindkettőnk nevét. Második névként benne lennék, de azt meg ő nem fogadja el... :)

Lassan ott tartunk, hogy amolyan spanyolosan hat neve lesz a gyereknek, de akkor meg az a vita tárgya, hogy melyik lesz az, amelyiket használja is. :D


Számomra egyébként főleg az a fontos szempont, hogy illeszkedjen a párom vezetéknevéhez, illetve olyan név legyen, amelyik nem a családból jött - én azt gondolom (még ha bután hangzik is), hogy a név a sorsot is magában foglalja. Ne más nevét, ne más életét viselje a gyermek, hanem a sajátját. :)

2016. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#9


Az azért valljuk be mindneképp gáz, mikor ugyanaz a neve a gyereknek mint az apjának vagy az anyjának... Ez olyan gagyi. Haverom pl. IV.(!!!) Kiss János volt mert az apja, nagyapja, dédapja is mind Kiss Jánosok. Ez gáz! Annyi szép név van, miért kell ezt így? Olyan prosztó dolog ez.

2016. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!