Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos, hogy beleszól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos, hogy beleszólj a születendő gyermeked nevébe? Vagy inkább a párodra bízod? Illetve számít a név jelentése is, vagy csupán tetszés alapján választotok?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egy lány név kicsi korom óta bennem van, hogy úgy fogják hívni majd a lányom! :)


Régebben jellemző volt, hogy a Férfiak döntöttek. Egy időben viszont, azt lehetett hallani / látni, hogy az Anyuka szava a mérvadó!


Őszintén szólva, annak ellenére, hogy a lánynév úgymond bennem van, örülnék ha a majdani páromnak is tetszene. Esetleg két rövidebb nevet kapna, amit Ő választ.

Fiúnál szintén.

Fontos, hogy neki is tetszen, ne legyen minden második gyereknek az a neve és Számomra a jelentése is ( bármekkora hülyeségnek tűnhet. )


Ti, hogy vagytok ezzel ?? :) :D



2016. okt. 14. 13:06
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Na! Na! Na!

Semmi felé vitát nem állt szándékomban elindítani, pusztán csak érdekelt, ki - hogy áll ehhez !?? :) :D


Vannak szép magyar nevek ugyan, de tele van vele a környezet! :/

Ilyen: István, Sándor, József, Benedek, Attila stb.. Pedig tucat és nagyapáink / apáink divatja. Szerintem a gyerek sem örvendezne, ha ilyen nevekkel kellene felnőnie. :D

Túl idegen csengésű sem jó, illetve ami hülyén hangzik, pl. találtam olyanokat, hogy : Bajnok , Balzsam, Bagamér, Bazsalik... - személy szerint ezekért sem rajongok!

Azokat sem szívesen adnám neki, aminek olyan a jelentése, hogy : öszvér, nem várt, idegen, stb.. szegény félre is értené lehet...

Sőt! Az exeim - vagy a majdani párom exei nevét sem szívesen adnám :S ( Tudom, nagyon hülyeség. De akkor sem. )

Lehet, hogy majd ezt az apukára bízom. Hátha ő talál olyat ami tetszik nekem is.

Mikor kislány / kamasz voltam, nem hittem volna, hogy ez ekkora dolog - " felelősség " lesz majd.


Ja, és nektek van olyan, hogy pl. tetszett egy név, de az évek során csatolódott hozzá egy személy, aki unszimpatikus vagy valami és emiatt " megutáltátok ,, ??

2016. okt. 15. 17:57
 22/24 anonim ***** válasza:

#21 Nekem ilyen "időközben megutált" név volt az Amanda. Kislányként nagyon tetszett, valahol egyszer talán könyvben olvastam, és utána teljesen magával ragadott.

Mostanra viszont már nem nevezném így a gyermekemet - bizonyos körökben nagyon divatos név lett, hasonlóan a Dzseniferhez és társaihoz, és nem örülnék neki, ha név alapján rögtön elítélnék a gyereket. :)

2016. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek! :D nekem is vannak ilyen nevek. Olyan is akad több, ami éppen szépen csengene, de eszembe jut róla egy személy.. és a hideg kiráz... :S
2016. okt. 16. 13:56
 24/24 anonim ***** válasza:
Én egyszer megálmodtam, hogyha lányom lesz, akkor Kamilla lesz és tessék itt alszik mellettem.
2016. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!