Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszokni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet leszokni a túlgondolásról, sokat agyalásról? Kikészítem saját magamat.

Figyelt kérdés

Amióta élek mindig 0-24 jár az agyam, mindig mindennek belegondolok a miértjébe, a kimenetelébe, a rossz oldalába, a céljába, mindenbe... Eddig nem zavart túlzottan, de amióta van komoly párkapcsolatom egyenesen kiidegelem saját magam. A párom nem tud arról, hogy én mennyire túlgondolós típus vagyok, nem szeretném terhelni a hülyeségemmel. Ebből fakadóan hiszti helyett mindent magamba tartok és ez már felőröl. Ez akkor jön elő általában a legjobban, amikor nemtudunk találkozni és csak chaten beszélünk. Ha csak másképp fogalmaz, más az írásmódja már rögtön elkezdek kombinálni, hogy biztos valami baja van velem. Élőben tökéletesen megvagyunk, de sajnos 7-ből általában 3-4 napokat töltünk "csak" együtt személyesen.

Nem tudom mit tehetnék, forduljak ezzel pszichológushoz? 19L


2016. okt. 15. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt az ember sajat agyaban kell rendet rakjon,elmesz orvoshoz,o csak megerosit de te kell magadban rendett rakj,ugyan ugy vagyok en is.
2016. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok, csak én magamban tartás helyett a páromat is kiidegelem vele, mert olyankor sajnos hisztizek :(

Én önbizalomról igyekszem mostanában könyveket olvasni, előadásra is megyek ilyen témában nemsokára, illetve a párom nagyon támogat, rengetegszer elmondja, hogy szeret és tisztázzuk, hogy a gondolataim irreálisak.

Jártam önbizalomhiány miatt pszichológushoz, de az nem segített semmit... Most azon gondolkozunk, hogy ketten esetleg megpróbálunk párterápiára egyszer elmenni, mert sokszor nem érti, hogy mi a bajom, pedig sokszor jogosnak érzem a kifakadásom.

2016. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a pszichológust, nekem sokat segített ilyen téren. Tőlünk nyugatabbra tök természetes, hogy az ember a lelki egészsége és önismerete érdekében terápiára jár.
2016. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A párom nem tud arról, hogy én mennyire túlgondolós típus vagyok" - hogy hogy?

Azért a párod, hogy tudjon rólad, ismerjen, meg ilyesmik.

Így rossz felé fordulhat az egész!

2016. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4-es:

Megbízom benne és nagyon szeretem, nem vele van a gond. Egyszerűen nem akarok én lenni a hisztis barátnő, nem akarom idegesíteni és nem szeretnék neki rosszat. Boldoggá akarom tenni, hisz ő is boldoggá tesz engem. És az esetek 90%-ában tudom, hogy ezek csak az én kitalációim, az én hülyeségem. Nem érzem szükségét, hogy feleslegesen kikészítsem őt is.

A maradék 10%-ban jogos a túlagyalásom, mert sajnos néha ad rá okot. De ezt el is mondom neki és bocsánatot kér, megnyugtat.

2016. okt. 15. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős, csak sajanos "hímnemű" oldalról élem ezt meg, és elvileg nekem így triplán nem szabdna túlgondolni, mert az "de búza dolog"
2016. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5, "nem akarok én lenni a hisztis barátnő, nem akarom idegesíteni és nem szeretnék neki rosszat. Boldoggá akarom tenni, "


1. te a hisztis barátnő vagy - én nem nevezném ugyan hisztinek, de attól, hogy rejtegeted - ilyen vagy.

2. én nagyon csalódott lennék, ha az, akit szeretek, nem őszinte velem.

3. egy párkapcsolatban szerintem mindent szabad, és mindent lehet is, pl. a problémádat megbeszélni, megoldani.

2016. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!