Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meg lehet egy férfit győzni, hogy rossz párkapcsolati mintát követ?

Figyelt kérdés

A barátommal 2,5 éve vagyunk együtt. Ebből 1 évet náluk lakom (heti 4-5 nap vagyok ott, bár nem egész nap, inkább csak este) és az alatt elég jól beleláttam a családi életükbe.


A szülei nem igazán szeretik egymást, csak úgymond kényelemből és megszokásból vannak együtt. Mindenki a maga szobájában elvan, sosem érnek egymáshoz, szinte sosem beszélgetnek és mindenki maga intézi a dolgát úgy, hogy a másik nem tud róla. Szerintem ez nem teljesen normális dolog, mert a minimum az, hogy egy házaspár megbeszéli egymással a dolgokat pl. ha el akar vmit adni, vagy venni akar, akkor megbeszéli ezt a másikkal. De ők nem.

És én úgy látom, hogy a barátom is ilyen lesz, mert neki az a meggyőződése, hogy ezt ő örökölte. Hiába mondom neki, hogy ezt nem lehet örökölni, ezt csak eltanulni lehet.

Szerintetek valahogy meg lehet győzni róla, hogy nem ez a normális férfi-nő viszony? Egyébként sokat olvas személyistípusokról szóló könyveket és arra gondoltam, keresnék vmi könyvet, ami arról szól, hogy hogyan lehet jó egy harmonikus kapcsolat.

Mert nekem a legfőbb problémám az, hogy sosem akar beszélgetni úgy, hogy a céljairől beszél. Mert biztos vagyok benne, hogy vannak neki, de így én úgy érzem, hogy lutri az egész életünk, mert sosem tudom mit akar ezután, mert nem avat be. Mindig kérdezik tőlem, mikor költözünk össze, de nem tudom rá válasszolni, mert foglalmam sincs, hogy mit tervez, ha rákérdezek, akkor csak annyit mond, hogy "mjad lesz vmi, olyan úgy sincs hogy ne lenne valahogy"


2016. okt. 24. 12:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nezd, minden bantastol mentesen (teljesen feleslegesnek latom az itteni vitakat, ugyhogy inkabb csereljunk eszmet, az hasznosabb a problemadat tekintve ugy gondolom:)), egyszersem mondtam hogy a kapcsolatod rossz, de valamiert te rogton ezt hozod fel. Ez szerintem egy tudatalatti reakcio, hogy te latod, hogy "rossz" (nem szeretem ezt a szot kapcsolatra, mert minden kapcsolatban vannak rossz reszek, es ugyanugy olyanok is amik jobban mukodnek), es rogton az ellen kezdesz vedekezni, hogy "ez nem rossz, nem rossz", holott el sem hangzott ez a szo, de meg csak utalas sem ra. Ugyanezt mutatja nekem az is, hogy a kerdesedben bemutatsz egy tervek nelkuli kapcsolatot, ami mar evek ota tart, de mikor erre a sajat szavaid alapjan (ugye mi innen csak azt lathatjuk) probalunk ramutatni dolgokra, akkor rogton vedekezel, hogy "de nem is ugy van, es o igenis tervez velem, es ti semmit nem tudtok". Rendben, semmit nem tudunk, csak azt amit leirsz, es ezutan kerlek ne sertodj meg, ha az alapjan irunk/itelunk amit te leirsz, mert ez alapjan en (meg nehany masik valaszolo ahogy lattam) annyit latok, hogyha egy ferfi (ez a sajat tapasztalatom is) evek alatt nem jut el odaig, hogy "rendben dragam mostantol azert dolgozunk, hogy 2017 tavaszara meglegyen a sajat lakas", hanem max. addig, hogy "majd lesz valahogy", akkor az nem feltetlen azt jelenti, hogy 5 ev mulva is veled lesz az a "valahogy". De egy szerelmi kapcsolatban megertem ha ez erzekeny reakciokra kesztet, mindenki hasonloan viselkedne. Alapvetoen pedig a kerdesed alapjan ugy latom, hogy te sokkal tobbet adsz bele ebbe a kapcsolatba, mint a baratod.
2016. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem is arra reagáltam, hanem arra, hogy "parod szimplan nem tervez veled kozos jovot".


Nem ez volt a kérdés tárgya és a kérdés szempontjából ez nem is lényeges, mert ha tervez, ha nem, akkor azt beszélje meg velem. Ez a lényeg, hogy ezt hogy lehet valakinek úgymond "megtanítani", hogy sok konfliktust meg lehet spórolni, ha az ember megbeszéli a problémáit

2016. okt. 24. 13:25
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem kell kis dolgok miatt szakítani, de az, hogy nem tervez veled szerinted nem elég szakítóóok? Ha nem tudod megváltoztatni, akkor mi lesz? Velemaradsz, és sosem költöztök össze?


Egyébként valahol meg értem, miről beszélsz eleinte az én párom is zárkózottabb volt, de aztán később (sok idő kellett hozzá, ez tény) ez megszűnt. És én közben folyamatosan éreztem a javulást - ez az amit a ti esetetekben nem látok.

2016. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne piszkáld, hogy változzon meg, inkább becsüld meg és adj hálát az égnek, mert ha egy ilyen hisztérikus csajt el tud viselni, akkor rossz ember nem lehet. :D


És ha nem tetszik, hogy válaszolnak, ne tegyél fel kérdést.


Kapj be valami MagneB6-ot vagy valamit, mielőtt agyvérzést kapsz!

2016. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintem itt csak te hisztizel 79%-os. Ha nem tudod a kérdést értelmezni, attól még nem a másik a hisztis és a h.lye
2016. okt. 24. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!