Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fél éves kapcsolatban eljegyzé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél éves kapcsolatban eljegyzés normális?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, már évek óta görcsösen akart pasit, és 23 évesen lett először komoly kapcsolata. 4 hónap után odaköltözött a pasija szüleihez, és 2 hónappal később a pasi el is jegyezte, már az esküvőt tervezgetik. Ez nekem elég fura, mert a környezetemben az összes férfi, amiket ismerek, csak évek után jegyezte el a barátnőjét, ha egyáltalán eljegyezte. Én nem is tudnék igent mondani egy férfinak, akit csak fél éve ismerek, bármennyire is szeretem. Az én kapcsolatom 5 hónapja tart, de én ezt még nagyon frissnek érzem, és nem is szeretnék még házasságot jó pár évig, úgyhogy elég kínos lenne, ha a párom most fogná és megkérné a kezem. Manapság ez mennyire gyakori?
2016. okt. 31. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahanyadik kapcsolat utan nem lenne fura, ugy hogy elotte mar volt tapasztalata masokkal, tudja milyen egy rossz kapcsolat es tudja milyen egy jo, stb ugy lehet fel ev utan tudna az ember, hogy ez jo lesz. Elso kapcsolatban fel ev utan fura, de ki tudja, attol meg osszejohet hosszabb tavon is nekik a dolog.
2016. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak, akik így csinálják. Én sem értek egyet vele, mert fél év alatt nem lehet kiismerni a másikat, de egyesek annyira házasságot akarnak, hogy elvesztik a racionalitásukat. Attól szerintem nem kell félned, hogy a te párod megkéri a kezed, ha emiatt írtad ki a kérdést. :) Annak azért vannak előjelei.
2016. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Én hiszek abban, hogy ha megtalálod azt a férfit,akivel minden klappol,az hamar kiderül. Nem volt még olyan érzésed, hogy mintha egész életedben ismerted volna a párod, vagy hogy már az elején mindent tudnál róla?


Hát vannak ilyenek.Nekem is volt már ilyen. Ritka az ilyen tényleg. Gondolom félted az ismerősöd, hogy rosszul dönt, de az ő élete tudod...


Manapság ez egyáltalán nem gyakori! Sokan terhesség miatt házasodnak.Igaz attól még működhet.

2016. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert kicsit sokkolt, hogy ilyen is van. Az én kapcsolatom is már lassan ott tart, hogy fél év, de én még egyáltalán nem érzem késznek magam arra, hogy menyasszony legyek, vagy egyáltalán összeköltözzek a barátommal. Szóval csak az érdekelt, hogy ez a mai világban mennyire gyakori. A barátommal jól tudunk beszélgetni ilyesmiről, és nem hinném, hogy titokban már eljegyzést akarna, viszont már kaptunk rokonoktól olyan kérdéseket, hogy mikor lesz már esküvő meg gyerek. Szeretnék majd, de könyörgöm, kb. fél éve ismerjük egymást, 5 hónapja járunk, az nekem még semmi.
2016. okt. 31. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Én tényleg megértelek, minimum két év kapcsolat amiből legalább egy év együttélés (kettesben!) nélkül senkinek nem mondanék igent. A rokonok miatt ne aggódj, a nővérem esküvője után velem közölték ismerősök, hogy akkor most én jövök - ezek az emberek azt sem tudták, hogy kapcsolatban vagyok-e. Egyszerűen idősebb néniknél szokás ilyeneken pletykálkodni.


A kérdésre visszatérve, én nagyon megnézném egy ilyen hamar házasodott pár első nagy "Ó" pillanatát, azaz amikor rájön hogy az illető nem is teljesen olyan, amilyennek képzelte.

2016. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fél év alatt még nem múlt el az ún. rózsaszín köd, ami alatt nem látjuk a másik jó és rossz tulajdonságait, illetve azt, hogy ezek közül mi az, amit elviselünk és mi az, amit nem. 1 év után még rizikós vagy-vagy, de a másfél-két év már szerintem belefér, sőt.
2016. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Nem akarok kötözködni mert alapvetően egyetértek, de szerintem nincs olyan, hogy a másik olyan, mint "amilyennek képzeltem". Elfogadom a hibáit, szeretem a jó tulajdonságait, de "álompasi" és "álomnő" nincs...

2016. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Semmi gond, valószínűleg én nem fogalmaztam elég világosan. Itt nem arra gondoltam, hogy az ideálishoz nincs közel, hanem hogy fél év elég kevés, hogy a másikat teljesen megismerd. Az első pár évben előkerülnek olyan szokásai, tulajdonságai, elképzelései a másiknak, amit korábban nem gondoltál. Jó esetben ez csupa pozitív dolog, vagy kicsit idegesítő de elviselhető (visszateszi a hűtőbe az üres tejesdobozt), rossz esetben viszont olyasvalami, ami miatt az egész párkapcsolatod átgondolod vele (munkakerülő, vagy a középkori kínzási módszerek megszállottja, minden nap az anyja öltözteti, stb.). Szóval ilyesmire gondoltam, hogy egy ilyet hogyan vészel át egy házasság.

2016. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!