Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Facebook közös profilkép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Facebook közös profilkép pszichológiai üzenete?

Figyelt kérdés

Korábbi tanulmányok szerint azok tesznek ki a párjukkal közös profilképet akik elégedettek a kapcsolatukkal, egy tavalyi amerikai pszichológusok által végzett reprezentatív felmérésből viszont arra következtettek hogy a közös facebook profilkép arra utal hogy az illető nem biztos a kapcsolatában, és azért tárja a világ elé hogy minél láthatóbb legyen, bízva abban hogy azáltal csökkenek a kételyei.


Mi az igazság szerintetek?


Szintén észrevettem hogy van amikor csak az egyik fél tesz ki közös profilképet, furcsa hogy míg az egyik fél ezzel azt üzeni hogy nincs többé én és ő, csak olyan hogy MI, addig a másik fél nem követi őt ebben.


Lehet fontosabb annak a félnek aki kitette a közös képet a kapcsolat? Vagy semmi jelentősége?



2016. nov. 1. 17:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
Tobb mint 10eve vagyunk egyutt a fejemmel. Nincs kozos kepes profilkepunk,sot mobilon sem vagyunk egymas hatterkepei. Szoktam posztolni kozos kepet facen ,de a profilkepemen en vagyok. Ugyanis ha v.ki keres az engem fog felismerni\keresni, nem a ferjemet. Nekem ez mar sok lenne.Ennel mar csak az jobb amikor egy facebookja van a hazasparnak.. Sztem egyen es parfuggo amugy a dolog,hogy ki mit akar uzenni az ilyen facebook keppel. Elteroen velekedunk a dolgokrol es igy szepaz elet.Van akinel sztem a feltekenyseg dominal, van akinel a buszkeseg..van aki pedig csak felhotlenul szerelmes es ezt szeretne a vilag tudtara adni:-)
2016. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk a barátommal mindig közös kép (de nem ugyanaz, azt túlzásnak érezném), Nem hiszem, hogy egyikünk is azért tenné ki, mert nem vagyunk biztosak benne. Ő is szép meg én is szép vagyok, ha ketten vagyunk az meg már dupla szépség :D Na jó, csak vicc volt. Egyszerűen azokon a képeket tetszem magamnak. Ráadásul azt is minimalizálom, hogy ismerkedési szándékkal írjon rám bárki is.
2016. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Nekem mindig is fura volt ez a közös profilkép. Elvégre a profil az csak egy emberé, és érdekes mikor Kis Jakabnál látok egy férfit és egy nőt is.. De hát ők tudják. Valahol szép ez az összetartozás.

Bár sajnos van erről egy negatív példám, ahol ez csak a látszat. Egy kedves kollégám hajtott rám több ízben, akinek szintén közös képe van a kedvesével. Egyetlen bulin valóban összemelegedtünk, másnap már kirakott még több közös képet az asszonnyal. Szóval van erre is példa, aki a valóságot igyekszik ellensúlyozni.

2016. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a témában bármi lehetséges
2016. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én pl azért raktam ki közös képet, mert már 2-3 éves volt az előző, azt már untam és sokat is változtam azóta külsőre, és hát csak akkor készül rólam fotó, mikor megyünk valahova pl családdal, barátokkal (itthon nem állok neki magamat fotózgatni), akkor meg általában a barátom mellett állok/ülök, tulajdonképpen nem is igazán van olyan fotóm, ami nem a barátommal közös.

Plusz épp azon a fotón elégedett vagyok a külsőmmel, ami a fotók 95%-áról nem mondható el.

A barátom nem rakott ki közös képet, neki megfelel az 5 éves profilképe, teljesen hidegen hagy, nincs ennek semmi jelentősége szerintem. A mindennapokban ő tesz többet értem, és ő a figyelmesebb és gondoskodóbb, alig győzöm neki viszonozni. :) Szóval nem érzem úgy, hogy ezen múlna, hogy melyikünk mennyire elégedett.

A kapcsolatunkban pedig teljesen biztos vagyok, és elégedett vagyok vele :D

Szerintem ez csak azon múlik, hogy az illetőnek melyik fotó tetszik éppen. Ha lenne értelmes képem csak magamról, akkor azt is szívesen beraknám profilképnek, de nincs.


Aztán vannak azok, akik napi 20 közös szelfit raknak fel, közben meg közelebbi ismerősként tudom, hogy nincsenek jóban, csalják egymást, stb, de a nyilvánosság fele előadják, hogy ők milyen boldog pár :D És tényleg jellemzően azok tolják tele naponta az egész oldalt képekkel, akik nem jönnek ki olyan túl jól, legalábbis én ezt látom.

De én most csak azokra az esetekre gondoltam feljeb, mikor 1-2 közös fotó van fent, esetleg profilképnek beállítva, az kicsit más kategória, mint a napi 80 fotó :D

2016. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Es az milyen, amikor egymas keresztnevet facebookon felveszik csaladnevnek? Pl. Magda Peter lesz a no, es Peter Magda a ferfi Facebook neve... Megcsalas utan.
2022. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!