Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm,ő 15 éves én 20,nagyon aranyos lány szinte mindig jókedve van. Mikor elmegyek hozzájuk megcsináljuk a dolgunkat az állataik körül, ezzel végzünk kb este 8-9 óra körül, majd az autómnál kettesben szoktunk beszélgetni. Általában úgy beszélgetünk, hogy átkarolom és magamhoz húzom. Egyik este elkezdett arról beszélni, hogy van egy dolog amit el szeretne mondani, majd elkezdett sírni. Átöleltem és elkezdtem nyugtatni, majd elmondta, hogy megerőszakolták. Nagyon csodálkoztam, majd annyit mondtam, hogyha valamire szüksége van szóljon. Szerintem 2-3 órán keresztül biztos sírt a karjaimban. Kérlek segítsetek, nem tudom, hogy mit tegyek, szeretnék neki segíteni. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2016. nov. 9. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon komoly trauma. Főleg szakember tud segíteni ennek a feldolgozásában. Azzal segítesz, ha bíztatod, hogy forduljon pszichológushoz, mert a nemi erőszakot átélt személyek gyakran egész életükben szenvednek ettől. Mindenki másképp dolgozza fel az ilyesmit. Légy vele türelmes és megértő. Ne tégy fel konkrét kérdéseket, de bíztasd, hogy ha szeretne, akkor beszéljen róla, ezzel már enyhül benne valamelyest a feszültség. Ne mondj ilyesmit, hogy tudod, hogy mit érez, mert el sem tudod képzelni. Inkább mondd neki, hogy ha szeretne, akkor beszéljen az érzéseiről. De legjobb lenne tényleg a pszichológus segítséget kérni.
2016. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj erőt neki. Segítsd. Szerest.
2016. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szeresd*
2016. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. nov. 10. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
EIgazàból az első vàlaszoló jót ìrt. Ennyit mondott csak, hogy megerőszakoltàk? Ki mikor ? Azt nem àrúlta el? Ugyanis az sem mindeggy, hogy nap mint nap làtnia kell, volt feljelentés vagy arról sem mert beszélni? Sokan azért ússzàk meg, mert az áldozat nem meri elmondani pedig nagyon szenved magàban.
2016. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, hogy idén télen megerőszakolták azt nem merte elmondani, hogy ki, de szerintem nem tett feljelentést mert a szüleinek se szólt. :(
2016. nov. 14. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet naponta kell làtnia az elkövetőt. Tudom rossz az egészet felidézni de ebből nem egyszerű felàllni. Szakember segìtsége kell. Tàmogatás. Rossz pèlda de amikor egy kutyát vagy egy livat (legérzelmesebb állatok) nagyon durván megkínoznak vagy megcsonkìtanak és felépűlnek a test sérűlésből lelki sérűlésből nehezebben. Viharkor éjszakàzni kell velük mert rosszûl vannak. Ilyet csak a suttogòk tudnak gyògyìtani hatásosan. Biztos láttál màr ilyet az emberi lélek még érzékenyebb főleg a női. Rém àlmok ...fantom fájdalmak ....szòval nem egyszerű. Sok szeretet megértés kell hozzá.
2016. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!