Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is járt úgy, hogy csalódot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is járt úgy, hogy csalódott a párjától kapott karácsonyi ajándékban?

Figyelt kérdés

Megtaláltam az ajándékom.

Mielőtt vádaskodnátok, nem kutattam, szimplán a hajtogatott ruhákat raktam el.

Egy rettenetesen giccses "dísz". Hullámok közül kiugró két delfin, tele csillámfestéssel. Falra.

Hogy őszinte legyek, csalódott vagyok. Két hetet mentem, hogy tényleg jó és hasznos dolgokat vegyek neki, amiknek örülne (gamer egér, fülhallgató, új telefontok és üvegfólia).

Sajnos biztosan az én ajándékom. Húgomnak meséltem, és mint kiderült ő már tudott róla.

Csalódott vagyok. És csapdaban érzem magam, mert ugye ajándék lónak... (bár ez inkább a "kehes öszvér" kategória).

Nem friss kapcsolat, lassan hét éve vagyunk házasok.


2016. dec. 20. 12:13
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Bárcsak ne találtam volna meg. :(
2016. dec. 20. 12:14
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is volt ilyen.

A volt férjem egyik karácsonyra vett nekem egy DVD-t: az ő kedvenc filmjét.

Kicsit se volt kínos.

Aztán váláskor szépen vitte is magával. Ennyit arról, hogy nekem volt ajándék. :)

2016. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Noblesse Oblige ***** válasza:
41%

Hát igazából nem. Mi is 7 éve vagyunk együtt, de karácsony nálunk nem az ajándékozásról szól. Hanem hogy végre együtt vagyunk.

Csak akkor kap valaki nagyobb ajándékot, ha szüksége van rá. Pl télikabát, fülhallgató ilyesmi. Karácsonykor mi legtöbbször kézzel készült cuccokat adunk, ami jelképes. Mert nem az ajándékozásra helyeztük a hangsúlyt. Az csak egy kedves gesztus, de a lényeg, hogy együtt vagyunk, együtt eszünk, és tényleg együtt ülhetünk az asztalhoz, beszélgethetünk, nevethetünk.


A karácsony annyira biznisz lett, hogy nem egy olyan vállalkozót ismerek, aki egész éveben nem csinál semmit, illetve minden amit készít, az csak karácsonyra lesz a vásárba... és megél belőle. Mert akkor minden bóvlit úgy visznek, mintha gyémántból lenne...


Szóval mi családszinten leépítettük ezt. És a fókusz a szeretettre került, hogy élünk és együtt vagyunk.

Szerintem nézd te is így ezt a dolgot. A fontos, hogy gondold rád, hogy karácsonykor együtt lesztek, együtt esztek, tévéztek, van időtök egymásra. Annyira természetes, hogy veled van, hogy ezt elfejtjük értékelni. Pedig ez az igazi ajándék, hogy ott van veled, szeret 7 év után is, és támogat. Ez minedennapi ajándék azért nem tűnik fel :)

2016. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezért is nem veszünk soha ajándékot egymásnak. Mert bármikor ha szükségünk van valami konkrét dologra azt megbeszéljük és megvesszük, de így csak muszájból venni valamit értelmetlen.
2016. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Jártam már hasonlóképpen.

Karkötőt kaptam tőle, holott tudja hogy semmilyen ékszert nem hordok. Még a vak is látja.

Én meg igyekeztem olyan dolgokat venni neki, ami hasznos és tudom, hogy kell neki.

Másnak természetesen tudta mit kell venni...

2016. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

És ott lesz emlékeztetőnek a falon az a giccses izé, amit el se tudok törni "véletlenül" mert fából van.

Melyik ujjamat harapjam? Ha kiteszem, engem zavar, ha nem, akkor őt.

Eddig nálunk is úgy volt, hogy megbeszéltük, mi kell (így lett neki tavaly telefon, nekem tollkabát) a gyerkőcök miatt szépen be is csomagoltuk a magunkét is.

Idén arra kért hogy legyen meglepi. mit ne mondjak. Meglepődtem.

2016. dec. 20. 12:29
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

2. Vagyok.

A karácsony nekünk sem arról szól, hogy nagy dolgot kell venni, meg X ezer értékben.

Részemről inkább a gyerekekre költök, és hetekig töröm a fejem, mivel lehetne őket meglepni, aminek örülni fognak. Nem az ára fontos, de ajándékozni jó: élvezet nézni, hogy bontják a csomagot. :)


Egymásnak inkább valami jelképeset szoktunk adni, valamit, amiből a másik érzi, hogy gondoltunk rá, és örömöt akarunk neki szerezni.

Az ilyen ajándékokkal, amit a kérdező is kapott, pont az a probléma, hogy ordít róla, hogy a másik nem ismeri, és nem nagyon törte magát, hogy keresgéljen, csak vett "valamit", hogy letudja a kötelező köröket.

(Én meg kimondottan utálom a delfines giccseket, pedig a delfinekkel amúgy nincs bajom. De az ilyen "tenger világa" dekorációtól a hideg ráz.)


Ez kb. olyan, mint ha a kérdező férjének tériszonya lenne, és meglepi őt egy sétarepüléssel. :)

Akkor se lehet azt mondani, hogy a gesztus számít. :)

2016. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Ki mondta, hogy a szeretet és az ajándék kizárja egymást? Én is szeretetből ajándékozok. Nem az ára zavarta a kérdezőt, hanem az, hogy 7 év után annyira sem ismeri, hogy tudja, mivel okozhatna neki örömöt. És nincs semmi rossz abban, ha nem csak a másik társasága jelent örömöt. Gondolom nektek is van hobbitok, ami a másiktól független. Egymástól függetlenül van az embernek kialakult személyisége, hobbija, szán időt magára. Ha 7 év után nem tudná a párom, hogy minek örülnék, és venne valami vackot, hogy letudja a "kötelező" ajándékozást inkább ne is adjon semmit. Ha neki ez terhes. A legtöbb embernek nem terhes a másik örömébe fektetett idő.


Én elmesélném a páromnak egy séta során, mennyire utálom a delfineket. Vagy rámutatnék valami hasonlóra, hogy nézd de giccses.

2016. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezért szoktuk mondogatni egymásnak, ha év közben valami megtetszik ês felírjuk, hogy miknek örülne a másik, így decemberre már tudjuk, mit adunk, csak beszerezni kell
2016. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Bármennyire is kellemetlen, én adott esetben bizony finoman jelezném a páromnak a csalódottságomat. Kaptam már hasonló ajándékot, de tanítványomtól. Tudtam, hogy lelkesen vásárolta, a saját zsebpénzéből összespórolva, de ő akkor kb. 15-16 éves volt, szóval tudtam hozzá jó képet vágni, és nem okozott gondot, hogy aztán az ajándékot elsüllyesztettem jó mélyre, hogy ne kelljen látnom.

Viszont a párom esetében más a helyzet... tőle azért elvárható, hogy ismerje az ízlésemet és hogy olyan lakásdekorációt válasszon, ami mindkettőnk ízlésének megfelel.

Adott esetben például elmondanám, hogy "Értékelem a szándékodat, hogy szerettél volna meglepni, de sajnos ez nem igazán az én ízlésem, másfajta dekorációt tudok elképzelni a falamon."

Még ha kellemetlen is, még mindig jobb, mint ha évekig nézned kellene a faladon a neked nem tetsző giccset és a párod sem szembesülne vele, hogy a te ízlésed másmilyen - és akár idővel további, hasonló giccsekkel ajándékozna meg. Szóval én finoman becsomagolva az információt, jelezném, hogy nem tetszik.

2016. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!