Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is járt úgy, hogy csalódot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is járt úgy, hogy csalódott a párjától kapott karácsonyi ajándékban?

Figyelt kérdés

Megtaláltam az ajándékom.

Mielőtt vádaskodnátok, nem kutattam, szimplán a hajtogatott ruhákat raktam el.

Egy rettenetesen giccses "dísz". Hullámok közül kiugró két delfin, tele csillámfestéssel. Falra.

Hogy őszinte legyek, csalódott vagyok. Két hetet mentem, hogy tényleg jó és hasznos dolgokat vegyek neki, amiknek örülne (gamer egér, fülhallgató, új telefontok és üvegfólia).

Sajnos biztosan az én ajándékom. Húgomnak meséltem, és mint kiderült ő már tudott róla.

Csalódott vagyok. És csapdaban érzem magam, mert ugye ajándék lónak... (bár ez inkább a "kehes öszvér" kategória).

Nem friss kapcsolat, lassan hét éve vagyunk házasok.


2016. dec. 20. 12:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az első szülinap volt ilyen az exemmel. Kaptam tőle egy könyvet ami egy olyan sorozatról szól amit nem is nézek, meg valami nagyon büdös parfümöt, persze nyilván "örültem" neki de mégis kicsit gáz volt. Persze aztán az is kiderült, hogy azokat az anyukája kapta csak neki nem kellettek. Na akkor az elejét vettem ennek és mindig mondtam mit szeretnék. Szerintem nyugodtan mondd meg ha nem tetszik neked az a dísz. Az ilyen esetben az a legjobb ha őszinte vagy. Van akinek egyszerűen nem megy az ajándékozás és kész. Ha elhiteted vele, hogy tetszik több hasonlóra is számíthatsz jobb ennek az elejét venni és szerintem nincs ebben semmi. A karácsony lényege amúgy is az együttlét fektessétek erre a hangsúlyt.
2016. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
86%

Nekem rendszeresen mellényúl a párom. Az ünnepek nekem a csalódottságról szólnak ilyen tekintetben. Persze, lehet mondani, hogy nem az ajándék a fontos, de hát mi nem ajándékozunk egymásnak minden nap, ez egy különleges dolog elvileg. Én meg szoktam adni a módját, és most nem az ajándék értékére gondolok, hanem, hogy figyelek a páromra, mit szeret, mire vágyik épp, mi jönne jól neki és tényleg lekopogom, mindig nagyon örült az ajéndékjaimnak.


Fordítva ez nem mondható el sajnos. Versenydiétám alatt kaptam már tőle Nutellát tábla csokival, ruhákat és sminkeket, melyek sem stílusra, sem színre nem az én világom voltak. Az első ilyen meglepi ruha után nyomatékosan megkértem, hogy ne vegyen nekem se ruhát, se kozmetikumot a jelenlétem nélkül, mert iszonyat finnyás vagyok, szinte lehetetlen eltalálni a méretem, ízlésem stb.


De csak azért is kaptam utána tőle rúzsokat (sötétbarnát, lol) soha nem hordtam ilyet, balerina cipőt, amire legalább háromszor mondtam, hogy utálom. Igaz, arra mondta, hogy neki az nagyon tetszik, sanszos, hogy a maga kedvére vettem. Amikor pedig megkérem,hogy legközelebb talán nézzünk ki együtt valamit, akkor húzza a száját, hogy az nem meglepetés vagy jön a szokásos, "akkor legközelebb nem veszek semmit" szöveg.


Már egy hónapja legalább mondogatom, hogy mire van szükségem és mit fogok eladni, hogy aztán megvehessem és ezek után tanácstalanul rám néz, hogy mégis mi a francot vegyen nekem karácsonyra, mondjam meg.


Engem is az bánt a legjobban, hogy egyáltalán nem figyel oda rám, nem veszi figyelembe a kéréseimet sem. :(

2016. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem,hogy csalódott vagy.

Az egyik dolog,hogy még elrejteni sem volt képes az ajándékot rendesen. A másik dolog,hogyha évközben figyel rád,akkor annyira nem lett volna nehéz dolga olyan ajándékot venni,aminek örülsz is.

Gondolom szoktatok beszélgetni,akkor csak kerülnek szóba olyan dolgok,amire vágysz,de még nincsen neked.Pl ezt a hajszárítót is gondolom tudja,hogy elromlott és szeretnél majd újat. De vagy nem figyelt eléggé,vagy nem fordított akkora utánajárást az ajándékodra.

Egyébként az sem ciki,ha listát írtok karácsony előtt,hogy ki mire vágyik.Felír mindenki 5-10 dolgot,aztán az lesz a meglepetés,hogy melyiket kapja meg a másiktól. Így legalább mindenki boldog és a pénz sem a kukába megy

2016. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
26%

Nem mondom, hogy csalódtam, de talán egy kicsit.

Tavaly karácsonyra egy fülbevalótartó babát kaptam, amit mindig is akartam, de sárgát. Egy darab sárga ruhám nincs, sem semmilyen kiegészítőm, még egy körömlakkom sem. A sárga a legkevésbé kedvelt színem. Nem értem, miért sárgát vett.

2016. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
80%

Úgy utálom ezt az álszent "nem az ajándék a lényeg" meg "a gesztus a fontos" dumát. Igenis fontos az ajándék, mert azt mutatod ki vele, hogy mennyire fontos számodra a másik. És szerintem a világon az egyik legjobb érzés, mikor kibontod a csomagot és olyan van benne, aminek igazán örülsz. Ilyenkor elönt egy kellemes meleg érzés, hogy akitől az ajándékot kaptad szeret téged és törődik veled annyira, hogy tudja mi okoz neked örömöt.

Ha két ember között jó a kapcsolat, rendszeres a kommunikáció, nem hiszem, hogy ez olyan irtózatosan nehéz feladat lenne.

Ha mégis annak bizonyul, akkor pedig meg is lehet beszélni nyíltan, hogy ki mit szeretne.

A létező legrosszabb megoldás, hogy veszel valami szirszart, csak mer' azé' valamit muszáj. Ezzel gyakorlatilag azt üzened a másiknak, hogy "nesze bmeg, örüj'é hogy egyáltalán vettem valamit, de úgy egyébként lesz_rlak". Ettől legyen boldog valaki?

2016. dec. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
63%
Miért lettem nulla százalékra lepontozva? Komolyan nem értem. Baj, hogy nem szeretem a sárgát vagy mi?
2016. dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Noblesse Oblige ***** válasza:
82%

A figyelmesség az mindig a nők asztala volt. (tisztelet a kivételnek)

Ahogy a papám sem tudja több mint 20 év után, hogy minek örül a mamám. Nekem ez nem olyan meglepő. Erre a férfiakat trénelni lehet, de csak keveseknek jön maguktól az a dolog. Karácsonykor én benne vagyok a bizniszbe. Az a dolgom, hogy segítsek ajándékötletekkel vagy megtalálni a megfelelőt a választékból. A női vásárlók céltudatosak. Ők tudják mit akarnak, max a típusok között válogatnak melyik praktikusabb vagy egyénre szabottabb. Ellenben a férfiak... a kedves férfi vásárlók legtöbbször ha segítség kérés nélkül döntenek, akkor a legnépszerűbb semmitmondó terméket viszik. Ami ki van rakva a delikvens orra elé, és a legtöbben pont a kollégák kötelező ajándékozásánál osszák szét. Vagy ha segítséget kérnek, akkor legtöbbször az az első kérdés, mikor rákérdezek mi a kedves barátnő/feleség stílusa, minek örülne stb... hogy ÉN minek örülnék? WTF? Ezen kezdetben fennakadtam nagyon. Végtére is a feleségről beszélünk, és 15 év alatt azért csak tudja, hogy mi az aminek örülne... de nem. Így nekem már van egy standard kérdéssorom arra, hogy kiderítsem milyen a kedves ajándékozott hölgy, hogy fogalmam legyen, mivel nem nyúlhat mellé a férfi. És itt most nem arról van szó, hogy a férfiak ennyire nem ismerik a feleségüket, csak valahogy a kedvelt dolgok és az ajándék fogalmát nem tudják összepárosítani. 10 férfi vevőből 3 aki céltudatos és tudja mit akar, minek örülne a párja. A többinél meg én segítek, hogy igen, ha szereti a teát akkor biztos jó egy teadoboz, mindenféle teával megtöltve. Ez néha olyan, mint amikor valaki keresi a szót. Tudja, hogy mi csak nem jut eszébe a neve. A férfiak többsége ismeri a párját, tudja mit szeret, milyen a stílusa... de az ajándékozásnál valahogy elakad a gondolat. Hiába tudja, hogy szereti a különleges teákat a párja, nem gondol arra, hogy pont teával lepje meg. Mintha az ajándék valami teljesen más fogalom lenne, mint ami nyilvánvaló. És a férfiak a végén tök megdöbbenek, hogy olyan egyszerű dolgokra nem gondolnak, mint egy doboz tea. Vagy egy teadoboz. Én ezekkel a dolgokkal nap mint nap szembesülök. Mondhatjuk, hogy a férfiak nem figyelmesek, de szerintem sokszor egészen más a probléma. És amúgy lehet őket erre trénelni. De evolúciós okokból is... a nők figyelmesebbek.


Kérdező, a párom abszolút veled ért egyet. Azt mondta, ez már valóindok is lehetne!

2016. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Sok igazság van abban, amit #27 ír. A férfiakat nem erre nevelik. Történetesen az anyjuk sem, aki pedig többnyire nő szokott lenni, és - az analógiát folytatva - lehet ugyanez a problémája a férjével.
2016. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

# 28: Hát igen, ha belegondolok, hogy anyósom a mai napig pénzt ad a fiának karácsonyra, szülinapra, hogy vegyen rajta magának, amit szeretne...

Én a páromnak november óta adom a tippeket. Nem bökök rá egy konkrét termékre, hogy EZT kérem, hanem belövöm az irányt, de azon belül szeretném, ha ő választana (ezt meg is mondtam neki), hogy azért a meglepetés része meglegyen. Vagy ha konkrét terméket nézek ki, akkor abból is mutatok hármat-négyet, ami tetszik, hogy válassza ki ő az ajándékot. Nekem ez így teljesen bevált...

2016. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!