Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenlem, de 26 évesen lent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szégyenlem, de 26 évesen lent vagyok eléggé. Hogyan hozzam vissza magam, hogy legyen újra önbizalmam?

Figyelt kérdés

A barátnőm több mint 2 év után elhagyott. Közösen költöztünk nemrég egy új városba, új munkahelyem van, ismerőseim, társasági életem viszont nulla.

Ő hazament a szüleihez. Én maradtam egyedül az albérletben.

Nem sajnáltatni akarom magam! Azért írok, hátha tud valaki jó módszert, hogy minél hamarabb visszanyerjem az életkedvem.

Igen, kérdezgettem itt már párszor, szóval ha valaki ráismer a stílusra, igen én vagyok. Megint.

Egy darab sz/*rnak érzem magam. Próbálom beosztani az időmet, túlórázok, edzek, stb, minél kevesebbet legyek otthon, de még így is csak azon kapom magam h ülök az ágy szélén és könnyezek (de nem azért mert bevágtam a kisujjam...)

Van pár pub a környéken. Üljek be egyedül?

Regisztráltam netes társkeresőkre, hát eddig 20 ból 1 írt vissza, de abból se lett nagy beszélgetés. Mondjuk nem is várok sokat, csak legalább kicsit lefoglalt.



2017. jan. 6. 12:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

* kb 30 ezres város, nincs sok lehetőség.

A munkahelyem nagyon jó, mind pénzben mint légkörben. Elmenekülni külföldre egyenlőre nem akarok, pont ez miatt.

2017. jan. 6. 12:31
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem is lenne sok értelme, külföldön ezek a problémák még sokkal súlyosabbak lennének.
2017. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Meg kellene tanulnod értékelne amíg van, jó állás, külön élet a szülőktől önállóan egyedül egy albérletben. Ezt se mondhatja el mindenki magáról. Sokan még otthon élnek ha nincs párjuk, mert nem áldoznak az albérletre. Vagy áldoznak de alig jönnek ki és sírnak a munkájuk miatt.


Hazaérsz nézz meg egy jó filmet, lazulj el, játssz valami számítógépes játékkal kösd le magad.

Meg kell tanulni egyedül is boldognak lenni, depis emberbe nem szeretnek bele a nők, kiegyensúlyozottá kell válnod, és nem is szabad nagyon erőltetni.


Nem késtél le semmiről még fiatal vagy előtted az élet, nézz meg akár moziba egy jó filmet. Azért mert ebben a pillanatban egyedül vagy nem jelenti azt hogy egyedül fogsz meghalni.

A szemléleteden kéne változtatni de nagyon gyorsan

2017. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

A külföldre költözés is nagyon magányos dolog ám (kétszer váltottam országot egyedül, ismerős), a helyzetet nem oldaná meg, csak ezért felesleges kiköltözni.


Nekem nem lenne gondom akár egyedül beülni egy pubba, csak ez ne tartson vissza. Nem írtad, melyik országrészről van szó, de ha szeretsz kirándulni, bringázni és a környéken van erre lehetőség, azokat teheted egyedül is. Ha van időd vele foglalkozni, egy háziállatot is vehetsz, személy szerint több ismerősöm talált párt vagy csak barátot kutyasétáltatás közben. Ezen kívül kipróbálnék több olyan dolgot is a helyedben, amire eddig nem volt lehetőséged, keresnék olyan hobbit (akár próba-szerencse alapon is), ami leköt, utaznék, amikor tudok. Felregisztrálhatsz Couchsurfingre is, még ha nem is sanszos, hogy rengetegen dübörögnek majd az ajtódon, lévén, hogy a legtöbben Pestre utaznak, így is van esély, hogy megismersz új embereket, kultúrákat, ott találhatsz útitársakat is vagy szabadidőpartnereket. Ha van valamilyen társas hobbi a környékeden, túracsoport, hasonlók (akár facebookon is körbenézhetsz), ott is körbenézhetsz. De ha valamihez kedved van (pub, mozi, akármi), ne tartson vissza az, hogy egyedül vagy, még az is lehet, hogy ott helyben találsz valami hasonló helyzetben lévő embert (láttam már rá példát, nem is egyet).


Ugyan idő fog hozzá kelleni, de ha nem csavarogsz/zárkózol be, hanem folyamatosan keresed a lehetőségeket, nyitott maradsz, előbb-utóbb biztosan sikerül. Sok sikert kívánok.

2017. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Nekem anno hasonló szituban nagyon is jót tett egy kis önsajnáltatás. Bezárkóztam a világ elől (nyilván a kötelező dolgokon - munka, stb. - túl), gépeztem, zenét hallgattam, utáltam magamat meg a világot. Én akkoriban rengeteget olvastam, mert amúgy szeretek, csak sosincs rá időm :), meg akkor kaptam rá pl. az online játékokra, és egy idő után azon kaptam magam, hogy nem azért járok fel, mert az üres időt töltöm ki, hogy ne a sarokban bőgjek, hanem mert olyan társaságba kerültem, akik miatt megéri. Aztán szépen lassan elfelejtettem, hogy most sajnálom magam, néhány hónap alatt kilábaltam ebből - de abban a kezdeti időszakban igenis kellett. Ez is egyfajta gyász tulajdonképpen, hagynod kell magadnak, hogy megéld (és nem elnyomd!), különben sosem leszel túl rajta.

Oké, lehet mondani, hogy nő vagyok, és emiatt elnézőbb a külvilág a depizéssel szemben, de ettől függetlenül szerintem ez mindkét nemre ugyanúgy igaz.

Kitartás!

2017. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
#5-ös válaszolónak ment a zöld
2017. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szégyelld, hogy most pont egy olyan periódusban vagy, ami megterhelő, Mindenki átesik ilyenen, érik csalódások, valahogy ez az élet ezekkel együtt teljes. Voltam én is úgy, hogy nem volt életkedvem, nekem lányként az segített, hogy erőt öntöttek belém a barátaim, szóval kerestem valami kis támaszt, ami segít átvészelni. Vagy a tanulásba fektettem az energiámat, viszont ezt nem a testi egészségemmel összhangban tettem. Szerintem a megoldás az lehet, mint minden veszteség esetén: próbáld átérezni, hagyd, hogy fájjon. Esetleg írd ki magadból, ha van ilyen hajlamod Ez nekem nem nehéz, a férfiaknak viszont ezzel van problémája :P Szintén 26 éves L
2017. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

a barátokkal az a helyzet, hogy nekem is próbáltak segíteni, ígérték hogy lelket öntenek belém stb.

Aztán mi lett belőle? semmi, mert hirtelen senki nem ért rá.

Bár ők inkább csak ismerősök, igazi barátom max 2 van.

2017. jan. 6. 19:00
 9/18 anonim ***** válasza:

Ilyenkor legalább megtapasztalhatod, hogy kik az igazi barátok és kik nem! Ez is egy óriási szerencse!

Persze a haverokkal sincs semmi baj, ha ez a helyén van kezelve.

2017. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
2017. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!