Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik "fajta"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik "fajta" kapcsolat a jobb? Elítélitek azt, amelyik szerintetek rosszabb?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak átmenetek, de tételezzük fel, hogy eza két fajta párkapcsolat létezik:


1. A párod az első számodra, benne látod a jövődet, egymásra támaszkodtok, együtt tervezitek a jövőtöket. Majdnem mindig rá gondolsz, de legalább napi sokszor eszedbe jut, hiányzik, elvagy nélküle, de mégis nem ugyanolyan, mint mikor együtt vagytok. Mindent megosztotok egymással, mindent megbeszéltek. Mindenetek közös. Ha külön éltek, akkor napi több órát chateltek/skypeoltok mindenféléről. Ha együtt éltek, akkor főként közösen csináltok dolgokat, de még ha egyikőtök olvas, másik tévézik, akkor is összebújva ücsörögtök, mindig egymás közelében akartok lenni. Vannak alkalmanként külön programjaitok,. tartjátok a kapcsolatot a saját barátaitokkal, de inkább közösen mentek mindenhova. Nem olyan hangsúlyos az "én" a kapcsolatban, inkább a "mi", nem igazán igényeltek privát szférát a másik mellett, elég napközben külön lenni munka miatt, az után inkább kihasználjátok az időt egymásra, amikor csak lehet, egymással foglalkoztok. Nagyon ragaszkodó vagy, szereted a párod, és szereted minél jobban kimutatni.


2. Szabadabb vagy, nem nyomultok annyira egymásra. Ha külön éltek, van, hogy 1-2 napig nem is beszéltek, mert nem kell, de ha mégis, akkor se sok órát. Ha együtt éltek, akkor szeretsz félrevonulni, külön szobában netezni, olvasni, akármi. Nincs közös kassza meg ilyenek, persze ha úgy adódik akkor kisegíted a másikat, de figyelsz rá, hogy mindenkinek meglegyenek a saját dolgai. Nagyon figyelsz rá, hogy sok időt legyél a saját barátaiddal, családoddal, persze azért vannak közös programok is, de nem akartok sülve-főve együtt lenni, mindenhova együtt mászkálni. Akár picit "bizalmatlan" is vagy a pároddal szemben, hogy "a szerelem úgyse tart örökké", ugyan igyekszel, hogy minden rendben legyen, és minél tovább legyetek együtt, végig szem előtt tartod, hogy valószínűleg nem együtt fogtok megöregedni, nem hiszel az ilyen "cukormázas tündérmesékben". Napközben munkában/suliban nem igazán ábrándozol a párodról, a saját dolgoddal törődsz. Van saját hobbid, amit mindenképp egyedül szeretsz csinálni. Vannak titkaid, azt vallod, hogy nem minden tartozik a párodra, persze ha probléma adódik, akkor megbeszélitek, és nem hazudsz neki, csak nem ömlesztesz rá mindent, ami a fejedben jár. Inkább a racionalitás vezérel, mint az érzelmek, önálló vagy, szereted a saját utadat járni, nem szereted, ha valaki a nyakadra nő. Persze ettől még szereted a párod, de nem olyan romantikus filmbe illő módon, szükséged van saját térre, magánéletre.


Szóval puszta kíváncsiságból érdekelne, hogy ha a kettő közül kell választani, te melyiket választanád? Érdekel, hogy melyik népszerűbb.

Valamint elítéled/lenézed/furcsállod azokat, akik a másik féle kapcsolatban vannak, vagy olyat szeretnének? Vagy szerinted ők nem tudnak annyira boldogok lenni? Mit gondolsz róluk?


2017. jan. 12. 13:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10

Nem kell kiforgatni a szavaimat. Népszerű = sokan csinálják, elterjedt, általános, stb.

2017. jan. 12. 14:08
 12/18 anonim ***** válasza:

Én az első típusú párkapcsolatban élek, és teljesen elégedett vagyok. Máshogy nem is tudnám elképzelni. Számomra a szerelmem valaki olyan, akivel lelkileg és összetartozunk, nem csak úgy vagyunk egymással. Ő a legjobb barátom, aki támaszt nyújt, meghallgat és tanácsot ad, mindenben. A barátaim mindig elítéltek, kritizáltak, bármit tettem, ő viszont úgy szeret, ahogy vagyok. Vele tudom elengedni magamat teljesen, ennél fogva nem is vágyok olyanok társaságára, akikkel meg kell játszanom magam, akik felé megfelelési kényszert érzek. Ez kölcsönös, ő is inkább velem van, természetesen soha nem mondtam neki, hogy ne csináljon a barátaival programot, mert egyáltalán nem zavar, feltalálom magamat, ő is nélkülem.

A második típus a rémálmom, én már soha nem folytatnék olyan kapcsolatot, ettől függetlenül nem érdekel, ha valaki abban érzi jól magát. Volt benne részem, legalábbis hasonlóban, és ez abszolút nem egy érzelmes embernek való.

2017. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12

Te megértesz :D


Az 1. típusnál szó sincs "megfojtásról", arról van szó, hogy mindkét félnek inkább erre van igénye.

2017. jan. 12. 14:20
 14/18 anonim ***** válasza:

1.

A mi kapcsolatunk ilyen a férjemmel és ez már 15 éve tart. Mind a ketten igényeljük a másik közelségét és szívesebben töltjük együtt az időt, mint külön, mondjuk a saját barátainkkal. Nem ítélem el a másikféle kapcsolatot, csak én nem érezném jól magam, ha a miénk ilyen lenne és a férjem is elhanyagolva érezné magát. Nekünk így jó, mi szeretünk egymás seggében lógni és őszintén szólva büszke is vagyok rá, hogy 15 év után is együtt akarjuk múlatni az időt, kettesben programozunk, egymás nyakán lógunk.

2017. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én egyazon kapcsolat 2 időrendi fázisát látom ebben a példában. Nálunk kb. így történt.
2017. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Rank 1. vonatkozik.Nem folytjuk meg egymastmivel mindkettonknek igy a jo. Akkor lehet gond ha a ket ember e teren kulonbozik es ezert kesobb akadnak problemak.Mindenkinek mas az idealis kapcsolat.Mi jol erezzuk magunkat a mienkben ez a lenyeg sztem. Toltunk eleg idot kulon is mar csak munka miatt meg van kulon hobbink. Meg igy is keves ido marad masra es meg gyerekunk sincs.Mi baratai is vagyunk egymasnak es nem csak kotelezo progik v mert egyutt kell h megjelenjunk vhol, ill csak a szokasos hazastarsi kotelessegeink miatt vagyunk egyutt es ennyi.Halat adok egnek, hogy igy egymasra talaltunk.
2017. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok meg annyi,munkahelyen v mashol vagyunk nem irogatunk v hivogatjuk egymast,ha csak nincs vmi ami fontos lenne :)
2017. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A kettő között, vagy inkább úgy mondanám egy harmadik szituáció, ami az általad bemutatottak keveréke. Az se jó, ha egymáson lógnak a felek egész nap, napi több órát beszélni szerintem felesleges és hamar ráunnak a felek egymásra, nem beszélve arról, hogy mindenkinek meg van a saját élete és ritmusa. Bár én nagyon ragaszkodó vagyok, egyet megtanultam a csalódásokból: nem szabad ráakaszkodni a másikra, lehet naponta beszélni persze, ha pl. nem vagytok egy városban, de órákat az már nekem sok, hogy mindig elmondjuk egymásnak, mit történt vele az nap, meg minden, meg kibeszéljük a napot a velejéig, ez nekem kissé unalmas lenne. Ha választani kellene, akkor inkább az alábbi verzió lenne számomra a megfelelő:


(Saját) A párom az első számomra, naponta többször gondolok rá, de ha távol van tőlem, jól meg vagyok egyedül is, bár más érzés, de képes vagyok elvégezni a napi teendőimet, élni az életemet, úgy mond nem meríti ki az energiáimat a hiánya. Egy vagy két naponta beszélnénk, de nem órákat, az nekem már sok lenne, mondjuk 10-30 percet, de ezt így nem lehet meghatározni, sok mindentől függ. Fontosak a közös programok, pl. egyedül szórakozni menni nem megyek, csak vele. Férfiként bújós vagyok, szóval inkább az estét vele töltöm, átölelve, egy kis filmnézés közepette. :) Így szeretem kimutatni a ragaszkodásomat, de nem tolakodó, vagy idegesítő szinten, és szeretem azt, ha a párom is kimutatja. Fontos, hogy kimutatja a szeretetét, és nem naponta mondja folyton, hogy "Szeretlek, drágám.". Ez a szó elveszti a súlyát egy idő után, ha nem mutatja ki az érzelmeit a két fél egymásnak. Közös számla, mindent megbeszélni és őszintének lenni egymással: ez a legfontosabb, együtt menni a legtöbb helyre lehetőség szerint.


Egyébként a szerelem nem tart örökké, ez igaz. Sok kapcsolat, házasság megy tönkre pont amiatt, mert már nem érzik a szerelmet, a lángoló, intenzív érzést, pl. 2-3 év után. Igen, mert átalakul szeretetté, ami habár kevésbé intenzív, de sokkal nagyobb kötödést jelent. Vannak "szerelem-függők", akik folyamatos szerelmet szeretnének a másik iránt, csakhogy ez nagyon ritka vagy egyáltalán nem is létezik, ha reálisan végiggondoljuk.

2017. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!