Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők. Miért vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők. Miért vagytok megdöbbenve amikor provokáció eredménye a pofon?

Figyelt kérdés
Ha az embert provokálják egy idő után "elszakad a cérna" a másik félnél. Ilyen esetekben lány megtép lányt (nem egy ilyen párost szedtem már szét), férfi mos fel férfival, szülő vág szájon gyereket és igen, férfi nőt, vagy nő férfit. Én úgy vagyok vele, hogy akitől nem szeretnék pofont kapni azt nem provokálom. Miért vált ki akkora társadalmi felhördülést ha megütnek valakit aki kiprovokálja és történetesen nő.
2017. jan. 26. 18:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
90%

Mert mindenkinek uralkodnia kell magán.


A legtöbb nő pedig képtelen nevelő célzatú pofont adni vagy fizikailag megfélemlítenie a párját.


Egyszer megüt egy nő, mondjuk engem, oké, egy darabig ég, picit piros. Egy férfi megüt, onnantól ott van az, hogy meg is ölhet.

2017. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
86%

Azon van mindenki felháborodva, ha valaki olyan üt meg mást, aki erősebb a másiknál, vagy hatalommal rendelkezik fölötte. A főnök nem ütheti meg a beosztottját, a tanár a gyereket, de még a szülő sem a saját gyerekét (bizony, a gyerek kérhet 1-2 atyai pofon után is segítséget a gyerekvédelemtől, aki majd elmagyarázza a szülőknek, hogy a gyereket nem verjük, akkor sem, ha szájal, vagy rossz jegyet visz haza). Egy férfi se üssön meg nőt.

Más szempontból az arányosság és a helyzet "kigyensúlyozottsága" is kérdés: megütött a nő? Nem? Akkor mire fel ütnéd meg? Csúnyán beszél veled? Akkor beszélj te is csúnyán vele. De ez nem hatalmaz fel arra, hogy megüsd. Miért is ütnéd meg? Hogy "neveld"? Hogy "fegyelmezd"? Az apja vagy, vagy elvileg a társa?

2017. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
97%

Engem azért lep meg a dolog, mert nagyjából olyan 12 éves koromban ért el az indulatkezelési képességem arra a szintre, hogy már nem verekszem. Ez vonatkozik a velem azonos és a tőlem ellenkező neműekre, és bár még gyerekem sincs, inkább a tényszerű megbeszélés, érvelés híve vagyok (így egyelőre elméletben). Engem is így neveltek, pofozkodás-mentesen, nem szeretném a hagyományt megtörni.


Van egy olyan naiv, idealista elképzelésem a világról, hogy felnőtt ember nem verekszik, hanem megbeszéli a problémákat. Esetleg kiabál, ha nagyon feszült, vagy hisztizik, de a fizikai erőszakra a szememben nincs indok, akárhogy is provokálnak. Egyébként ha engem provokálnak, akkor elmegyek az illető közeléből, ha ez nem megvalósítható, akkor meg igyekszem a tőlem telhető legnagyobb mértékű higgadtsággal és hűvös nyugalommal figyelmen kívül hagyni. Miután megunja, magától is abba fogja hagyni, de ha azt látja, hogy kiváltja a kívánt reakciót (ingerültséget, feszültséget, agressziót), akkor az csak olaj a tűzre, és később, miután elfelejti az esetet, ismét előjön a szituáció. Szóval bocs, de felnőtt, érett embereknél nekem az a fixaideám, hogy felnőtt és érett módon kezeli a konfliktushelyzeteit és a provokációkat, de a pofon/verekedés nem tartozik bele.

2017. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 A kérdező kommentje:

Engem felpofozott a barátnőm mert 10 percet késtem a boltból. Én uralkodtam magamon. Neki nem kellett volna ?

A nőknek ezt miért nem kell ? Ez érdekelne, mert maga az erőszak nem old meg semmit.

2017. jan. 26. 18:11
 5/95 cnp ***** válasza:
79%
Mert ha tenyleg ferfivagy , nem utsz neg egy not. Hasonlithatod akar ahoz is, ha teged csap meg egy medve. A no gyengebb sokkal mint az a bizonyos ferfi aki csak ugy osztogatja a pofont!
2017. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
92%

Akiből ki lehet provokálni, azzal baj van.

Pasiként mondom, találhattam volna többször szépen hangzó indokot, miért ütök meg nőt. Még sem ütöttem meg egyszer sem nőt. Lényegtelen mivel hogy provokál, magam tartom embernek, aki nem veréssel oldja meg a problémákat.

2017. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
85%

Volt egy pasim, aki rendben találta, hogy megüssön, ha "felhúzom". Egy idő után már nem kellett nekem "provokálnom" (mert persze én tehettem róla), sikerült neki olyan helyzetet teremtenie, hogy megüthessen. És igen, próbáltam megvédeni magam, de ****szottul csak egy nő vagyok, akit meg lehetett verni. Csak 10 kilóval volt nehezebb, de elég volt. 1-2 falnak szorítással kezdődött, láttam, hogy majd felrobban az agressziótól, pedig nem provokációról volt szó, hanem egy egyszerű vitáról, ami bárkik között megesik, ha nézeteltérés van. Párszor megszorította a kezem. Egy idő után egyszer elcsattant a tenyere, utólag magyarázkodott, hogy félreértett, ... aztán egyre agresszívabb és agresszívabb lett. Ha a haverodnak le mersz csapni egy pofont, ha összevesztek és nem értetek egyet, akkor tessék, legyen otthon is nagy a szád, de akkor merd megütni a nődet is, ha nem csak a négy fal között/egy gyengébbel szemben mered ezt megengedni magadnak. Persze az előbb emlegetett izének is csak velem szemben volt olyan testi fölénye, amit használni is mert.

Nincs olyan, hogy valaki "kiprovokálja" az ütést/verést. Verbális bántalmazásra verbális bántalmazás a válasz. Hanyagolásra hanyagolás. Ha húzza az agyad, tedd ugyanezt vele, de ne üsd meg, mert szerinted "megérdemelte".

2017. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
12%
Primitív dolog megütni egy nőt, de én el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor a nő szándékosan annyira túlfeszíti a húrt, hogy bárkinek eldurranna az agya és megütné.
2017. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
78%
Ember vagy, uralkodj magadon egy gyengébbel szemben! Vágj vissza az ő fegyverével, vagy pedig lépj le. Akkor főleg übergáz ez a viselkedés, ha párkapcsolatban történik. Ha vki ilyen szinten kihoz a sodrodból, akkor mi a jó eget akarsz még tőle? Azt hiszed, majd a pofon megoldja? :D Szánalom.
2017. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
93%
Az sincs rendben, ha ezt egy nő engedi meg magának.
2017. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!