Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszem egy autista férfinak....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tetszem egy autista férfinak. Érdemes-e vele randizni, párkapcsolatba kezdeni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy pár hónapja megismerkedtem facebookon egy autista sráccal, aki idén lesz 40 éves. Én 28 éves vagyok. A srác dolgozik alkalmazottként, érettségije van, viszont ritkán jár el kikapcsolódni. Azért tettem fel a kérdést, mert a szüleim és az ismerőseim biztosan nem néznék jó szemmel, ha ilyen emberrel összejönnék. Én egy kapcsolatban el tudnám fogadni azt is, ha valaki enyhén autista, vagy hallássérült, viszont az értelmi, mozgás és látássérülést nem. Aki esetleg volt már közelebbi kapcsolata autistával, és elmesélné nekem, azt megköszönném.
2017. febr. 26. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Meg kell tanulni, hogy ő hogyan viselkedik és ehhez kell alkalmazkodni. Ő nem nagyon fog változni, bár tanítani lehet... de mindent külön kell megtanítani. Egyszerű, mindennapos érzéseket is.
2017. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Láttuk az Esőembert, igaz-e?
2017. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A betegseg rendes neve autizmus spektrum zavar, vagyis tobbfele tunetet mutatnak az erintettek, lehetnek enyhek es sulyosak is. Minden attol fugg h a te udvarlodnak milyen az allapota, az autizmus nem egyenlo egy halalos itelettel. Azt vedd szamitasba h a hajlam oroklodik.
2017. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát... Elég problémásan hangzik. Én inkább kerülném az ilyet, mert kiszámíthatatlan.
2017. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, láttam az Esőember című filmet. De elárulom, hogy az általam említett srác nem ilyen, mint a filmben szereplő karakter. Mutatok róla képet is.

[link]

2017. febr. 26. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
A leirtakból nem is biztos hogy autista.csak azért mert nem jár sehova,meg introvertált.ha tudod szeretni felejtsd el ezt az autizmus bélyegzőt,és ne másokkal foglalkozz h ki mit gondol!
2017. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy tényleg a fiatalember (40 évesen ne srácozzad már le, férfi) van-e a fényképen, de ha igen sürgősen szedd (szedesd) le, sérti a személyiségi jogait, hogy nyilvánosan kiposztolod ide, bárki is legyen. A kérédsedre válaszolva pedig ennyiből nem lehet megmoondani mi a bölcs döntés, az autizmus egy spekrumzavar. Az enyhén érintettek majdhogynem átlagos életet élnek, gyakorta egy "mezei" emberrel nehezebb, nagyon nem mindegy hol helyezkedik el azon a bizonyos spekrumon. Kisebbik fiam autizmussal él, közepesen érintett és valószínűleg nem lesz soha semmiféle kapcsolata, de mostanra már az is szinte teljesen biztos, hogy önálló élete sem. továbbá az örökletes tényezőket is figyelembe kell venni, nem tudni még pontosan a hátterét,d e az bizots, hogy a hajlam öröklődik. Bármennyire is érintett az biztos, hogy sokkalta több empátia és tolerancia szükségeltetik egy ilyen emberhez, azt csak Te magad tudod eldönteni képes vagy-e megbírkózni a feladattal, egy esélyt adni neki mindenképpen érdemes, nem ítélekznék a lehetőség fölött előre, az a legjobb amit tehetsz.
2017. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, látszik, hogy a hetest milyen szépen lepontozták... szerintem az autistával megpróbálhatod, de ha egyszer összefutsz ezzel a lepontozóval, akkor menekülj tőle, mert ő komoly elmebeteg lehet!
2017. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Az autisták egyáltalán nem kiszámíthatatlanok, épp ellenkezőleg, nagyon szigorú szabályrendszer szerint élnek, amit mindig betartanak. Elsőre lehet, hogy fura lesz, de ha közelebbről megismerkedsz egy autistával és megtanulod, hogy milyen az ő saját rendszere, miket csinál, mik borítják ki stb. és ehhez képes vagy alkalmazkodni, akkor nem fog több meglepetés érni, mint egy egészséges partner mellett.
2017. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!