Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűncselekmény ha két 14 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűncselekmény ha két 14 év alatti fiatal szexuális kapcsolatot létesít? Rendőrségre mehet a dolog? Ha igen, ki ellen indul eljárás?

Figyelt kérdés
Nem történt velem ilyesmi és senkivel a környezetemben, csak elgondolkodtam rajta...
2010. máj. 10. 00:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Ilyenkor a gyámügyisek vizsgálják a szülőket, hogy alkalmasak-e a gyereknevelésre. Meghallgatásra kell majd járni, ahol tégedet, anyádat, apádat kihallgatják.

Az osztályfőnököknek 1 oldalas elemzést kell írni az érintett gyerek/gyerekről.

Illetve vizsgálják, hogy mindkét fél akarta-e az aktust.

2010. máj. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

énsem örülök neki, hogy vannak akik igen.

Am azért kérdeztem, mert előbb olvastam egy olyan kérdést ahol egy 16éves fiú kérdezte h 12 éves barátnőjével lefeküdhet e. Tudtam, hogy nem, hiszen kiskorú(14 év alatti)-val lép szexuális kapcsolatba egy 14 év feletti. De ezt persze már megírták. De ezek után jutott eszembe, hogy mi lenne, ha mindketten 14 év alatt lennének.

1. nek: Értem a gyámhatóságosat és megértettem. ;) De velem nem történik semmi ilyen szerencsére, meg nem is történhet, mert 16 vagyok ^^

MÉg egy kérdés (nemtom fogtok e válaszolni, de még nemtudok újat feltenni):

Ha a fiú pl. 15 és a lány 14. életévét betölti és aznap lefeküdnek az már nemgond? Az törvényes?

2010. máj. 10. 00:19
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

itt egy táblázat:

[link]


szóval, 14 felett mehet orrvérzésig.

2010. máj. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ez felvet egy érdekes kérdést! Tegyük fel, 13 éves srác és 13 éves barátnője, úgy döntenek szexelnek, de aztán a srác elmúlik 14, míg a barátnője csak 1 nappal később lesz annyi. Akkor kedden legális a szex, szerdán nem, csütörtökön megint legális ?!
2010. máj. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Hehhe, utolsó :D XD
2010. máj. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

a táblázat és az utolsóelőtti válasz láttán ez a dolog fogalmazodtt meg bennem:

Nagyonéles a határ a koroztályok között! Most milyen már! Tegnap még bűncselekmény volt a szex, ma meg már nem, vagy mi?! Ez a 14 a szexuális éretség mitt van, nem?

Most akkor 13 évesen és 364 naposan még nem érett a szexhez, 1 nappal később meg már igen?! Ebben az a nagyobb gond, hogy tényleg van aki 14 évesen nem elég érett és mégsem lehet annyira erősen fellépni a ány érdekében (természetesen ha megerőszakolásról van szó akkor lehet belőle ügy, de mégsem olyan hatásos)

2010. máj. 10. 01:40
 17/23 Fke ***** válasza:
100%

Már elnézést, de reálisan ki fog bemenni a rendőrségre jelenteni, hogy Gipsz Jakab 13 és Marok Marcsi 13 szexuális viszonyt folytatnak. Persze hülyék, mert gyerekek még. De hacsak nem ők mennek be a rendőrségre nem lesz baj belőle.

Nade persze más tészta, ha egy 13 éves lány egy huszonévessel mászkál nyilvánosan esetleg csókolóznak stb, ebben az esetben a szülök (jogosan) háborodhatnak fel, hogy kislányukhoz egy felnőt szexuálisan közelít.

2010. máj. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Igaz, amit utolsó ír, hogy senki nem megy be, na de éretlenségből adódóan becsúszik a gyerek, aztán magyarázkodhatnak...

Családsegítőben dolgozom. Láttam már sajnos a 2év alatt rengeteg ilyen esetet.

Legtöbbjük értelmiségi szülő gyermeke, aki persze csak pislogott hogy óóó a mi lányunk nem olyan...

2010. máj. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mindegyikünk tudja, hogy senki nem menne ezért a rendőrségre, csak a törvény megfogalmazásán, létén tanakodunk.


Amúgy most már simán átírhatnák ezt, modernizálni. Manapság sokkal érettebbek, felvilágosultabbak a fiatal korúak mint akár 20-30 éve. Persze ugyanúgy felelőtlenek.

Ezért kellene a büntethetőségi korhatárt is levinni, legalább 12-re. 12-14 között meg valami átmenetet találni, de mindenképp felelősségre vonni.

2010. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
26%
ELjárás indul, a gyámhatóság részéről és valószínűleg intézetbe dugnak titeket, a szülőket meg jól megbüntetik. Kivéve ha cigányok vagy politikuscsemeték vagytok, mert azokra más törvények vonatkoznak.
2010. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!