Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűncselekmény ha két 14 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűncselekmény ha két 14 év alatti fiatal szexuális kapcsolatot létesít? Rendőrségre mehet a dolog? Ha igen, ki ellen indul eljárás?

Figyelt kérdés
Nem történt velem ilyesmi és senkivel a környezetemben, csak elgondolkodtam rajta...
2010. máj. 10. 00:02
1 2 3
 21/23 Fke ***** válasza:

"Manapság sokkal érettebbek, felvilágosultabbak a fiatal korúak mint akár 20-30 éve"


Hol élsz te?

Én 20 éves vagyok és az a fertő, ami az én korosztályomban megy, vagy a nálam fiatalabbak körében felvilágosultság lenne??

2010. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A jelenlegi általam ismert szabályozás a következő:


1. Ha mindkét fél 18 éven aluli, akkor mindkettejüknél 12 év a korhatár, tehát ha mindketten megünnepelték már 12. születésnapjukat, de még nem 18 éves egyikük sem a szexelhetnek nyugodtan. Ebből következőleg jog szerint a 16 éves is lefeküdhet egy 12 évessel.


2. Ha az egyik fél már betöltötte a 18-at, akkor a fiatalabb félre 14-es korhatár vonatkozik, de onnantól kezdve mindegy, hogy az idősebb fél mennyire idős, tehát jogilag egy 40 éves nyugodtan lefeküdhet egy 14 évessel.

2016. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi kimaradt, hogyha mindkét fél 14 éven aluli (az első pont egészen pontosan a 14 és 18 közöttiekre vonatkozik), akkor nincs semmilyen alsó korhatár, tehát 2 db 10 éves is csinálhatná bűntetlenül.


[link]

2016. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!