Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy-egy kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy-egy kapcsolatot megítélni egyetlen szituáció alapján, és odafröcsögni a kérdés alá rosszindulatúan?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már ezt itt a gyk-n, hogy egy ember tanácsot kérne EGYETLEN szituációhoz, amit leír, hogy Ő MAGA hogy él meg, mit reagáljon, nem tudja, mit gondoljon, stb. Erre elkezdik ez alapján a párkapcsolatát minősíteni, meg kritizálni a párját, és nem az adott szituációhoz kapcsolódóan írni valamit.


Én ezt nem értem. Hogy lehet fél-információk alapján így megítélni egy komplett párkapcsolatot?

Alapból csak az egyik fél történetét halljuk, a másik fél verziója ismeretlen. Lehet hogy a kérdező, aki felteszi a kérdést, túloz, vagy a megbántottság miatt felnagyítja a dolgokat, stb, és nem olyan vészes a helyzet, mint amilyennek tűnik, vagy a másik fél elmondása alapján egyértelmű lenne, hogy a kérdező túlreagálta.


De az még a jobbik eset, ha csak minősítik normálisan a kapcsolatot. Vannak olyan kommentelők itt, akik egyetlen leírt szituáció alapján már olyanokkal dobálóznak, hogy a másik nem szeret, vagy fél lábbal már kint van a kapcsolatból, csak dísznek tart, holott szerintem ez EGYETLEN szituáció alapján nem dönthető el (na jó, max a megcsalásos szituknál, de attól most tekintsünk el, most ilyen hétköznapibb dolgokra gondolok inkább), ráadásul bunkó, bántó stílusban adják ezt elő.


Miért jó a másik embert elkeseríteni, vagy megbántani, vagy így lehúzni a kapcsolatát egyetlen eset alapján? Mintha az emberek amúgy nem követhetnének el hibát.


Valaki tudna erre válaszolni?



2017. márc. 18. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy vicc oldalon, igazán mindegy, mik a válaszok, csak lehessen nevetni.
2017. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem fogom végigolvasni, mert a főkérdés kb szerintem leírja azt a többi dolgot amit leírtál.


Erre pedig a válaszom, hogy mindenki azon a válaszon akad fenn, amelyik a legjobban érdekli őt. Tehát téged nagyon érdekel, hogy hogyan ítélnek meg emberek más embereket, ergo általánosságban érdekel téged, hogy vajon téged hogyan ítélhetnek meg emberek.

Most kajakra kit érdekel?:D Ő életük a kommentelők élete.. Rossz színben tűntetnek fel valakit? KIT?:D A sok névtelent? Mégha névvel is menne saját magukat tűntetik fel rossz színben. Igen mindenki csapódik az agresszívabb emberekhez, mert hogy ők mennyire dominánsak, de senki se ért velük egyet.:D Ha igen, kinek az életére lesz hatással az ő attitűdjük? Annak aki ezeket veszi észre, illetve nekik saját magukra.:D Barátocskám, semmi gond nincs ezzel, mert hát az ő életük, azt csinálnak vele amit akarnak, rád csak akkor lesz hatással, ha ezt tartod szem előtt. Ergo értelmetlenül stresszeled magad ezen, mert őket úgysem fogod ezzel, meg amúgy sem megváltoztatni, csak maximum a saját nézőpontodat tudod a dologgal.;)


Csak remélni tudom, hogy kiveszed a mondandóm lényegét, és nem valami DE AKKOR IS ROSSZ EZ, dologgal fogsz még rákontrázni..:D De hát a te életed, azt csinálsz vele amit akarsz;D

2017. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kell,hogy tudj mérlegelni jó,és kevésbé jó tanácsokból.:)

Annyira ne vedd komolyan mindenki véleményét,okosságát. Sokféle ember lép fel ide ha van egy kis szabadideje.

2017. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt arra tudunk választ adni, amit leírva látunk....ha a másik fél álláspontja nincs ott, akkor csak az egyik oldal alapján tudunk ítélni...

Másrészt nekem miért nem lehet az a személyes véleményem, hogy a kérdezőt a párja már nem szereti, megcsalja, stb. Rosszindulat nélkül is gondolhatom ezt.

Harmadrészt ez is tipikusan olyan kérdés, hogy semmit nem akarsz megtudni, csak ki kellett írni valamit.

Nem véletlenül 2-re végződik a nickneved?....

2017. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
De ha a másik véleménye nincs itt, kb egyetlen kérdésre sem lehetne válaszolni.
2017. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos, nem mintha nagyon magamra venném, csak fura ezt a viselkedést látni másoktól, mert én igyekszem objektív maradni a kommentjeimben is - és a való életben is, pont azért, mert nem ismerem a komplett szituációt, sem a kérdezőt, sem a párját, semmilyen valódi rálátásom nincsen a kapcsolatukra, de ettől függetlenül megvan bennem a segítő szándék.


Pl amikor a párom haverját elhagyta a felesége (az esküvő után 1,5 évvel), akkor mindenki a csajt utálta, mert így, meg úgy, szegény srác, mekkora ribizli a csaj. A srác azt állította, hogy kvázi lakótársakká váltak, nem töltöttek együtt már időt, pedig ő hívta a csajt filmezni, programra, akármi, de a csaj elvolt nélküle. Nos, a srác kb mindig írkodott a páromnak, szinte mindig online volt, vagy zenélt, és mindig küldte a zenéket, vagy zenét írt. Most akkor vajon ténylegesen mennyi időt akart az asszonyra szánni? De hirtelen ez senkit nem érdekelt, a csaj volt a ribizli, tuti megcsalta. Aha, persze. Én voltam az egyetlen, aki azt tudta mondani, hogy oké, sajnálom a srácot a tönkrement házassága miatt, de a nem ismerjük a csaj verzióját, lehet hogy a srác nagyon elhanyagolta és ezért ment tönkre. De nem, mert nem, a csaj a ribizli. Nekem meg kb az eszem megállt, hogy hogy lehetnek az emberek ennyire szubjektívek.

2017. márc. 18. 18:51
 7/15 A kérdező kommentje:

#4, nem, nem 2-re végződik a nicknevem, nemrégóta vagyok csak fent az oldalon.

És nem, nem csak azért írtam ki a kérdést, mert ki kellett írni valamit, hanem tényleg nem értem, hogy miért nehéz tárgyilagosnak maradni, és arra a konkrét szituációra tanácsot adni, ha ezt kéri a kérdező, vagy arra az egy szituációra véleményt mondani, miért kell kapásból az egész párkapcsolatot elítélni.

2017. márc. 18. 18:54
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Wow! És neked ilyen szinten mi közöd van mások életéhez?
2017. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell egy-egy kapcsolatot megítélni egyetlen szituáció alapján,..."


Mert a válaszhoz ez az egyetlen információ áll rendelkezésre.

Ilyen egyszerű!

Egyébként aki nem bírja elviselni a kritikát, a tőle eltérő véleményeket, a mások más nézőpontját, az itt nagyon rossz helyen kereskedik az egoja simizéséhez.

2017. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De miért az EGÉSZ KAPCSOLATOT kell megítélni, miért nem lehet csak arra az egy szituációra "korlátozni" a tanácsokat, véleménynyilvánítást, ha ez volt a kérdés? Szóval ezért nem értem, mert ilyen formán nem tárgyilagos sok esetben a komment.
2017. márc. 18. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!