Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon a minden feministát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon a minden feministát lefeminácizó férfiak (és nők) tisztában vannak azzal, hogy a feminizmus nem a nőis felsőbbrendűséget, hanem a férfi és női nem egyenlőségét hirdeti?

Figyelt kérdés

Természetesen, mint minden nézetnél, itt is található szélsőséges hozzáállás, de egy nézet egészét értelmetlen és valótlan a szélsőség miatt elítélni, ha az egyébként pozitív dolgot képvisel.


[link]


2017. ápr. 3. 11:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
39%

Sőt azt is követelen, hogy az óvodákban fele fele arányban legyenek óvónénik és óvóbácsik. Negatív diszkriminációnak érzem, hogy alig van férfi dada. Sőt a műkörmösök érdekvédelmi szervezetét is felszólítom, hogy valamit tegyenek az ellen, hogy a körmösök 99,9%-a nő. Szörnyű, hogy kirekesztik a férfiakat.

Parlamentben valamiért számít a férfi női arány, de nem értem. Oda nem rábökéssel kerülbek emberek. Ha nem indul nő a választásokon akkor, hogy a fas.zba várják azt, hogy több nő legyen? Vagy, ha indul is, de nem szavaznak rá, akkor mi van? Mit számít az a parlamentben, hogy farka van vagy nunija. Elvérge egyenlőség van nem? A férfi jogász is pont olyan jogász mint a női, nem? Akkor miért lényeg, hogy 1-essel vagy 2-essel kezdődik-e túlnyomórészt a politikusok személyi száma? Ezért marhaság ez a feminizmus, ha nem lenne az akkor szinte mindenki egyetértene vele és elfogadná, mint a heliocentrikus világképet, a Bernoulli egyenletet vagy az E=m*c^2 egyenletet. De még a nők közül is jelentős réteg marhaságnak tartja, és van egy rakat liberális agymosott amelyik vakon hiszi ezt az ideológiát.

2017. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
57%

Itt a munkáltató nem számít? Ha szülni mennek a nők, a munkáltatónak joga van nem felvenni, de ha szénbányásznak a munkára alkalmasabbat veszik fel, akkor az nem logikus?


Kinek mi a foglalkozása?

2017. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
44%

A szélsőségeseket feminácizzák le én legalábbis. A sima feministák rendben vannak akik az egyenlőséget nyomatják, mert most a jogi környezet olyan, hogy a nők egyenlőbbek. Mert a feminizmus nemhogy elérte a céliát, de egy csöppet túl is lett tolva. Ha olvasol alkotmányt ott fehéren feketén írva vagyon, hogy a férfi és nő egyenlőnek tekintendő, viszont külön védeni kell a nőket. Az egyenlőtlenséget csak azért érzitek akármilyen feministák, mert a jogaitokkal lusták vagytok/nem mertek élni és/vagy sajnáljátok rá az időt és a pénzt. Ha engem joghátrány ér az én ügyemben is ugyan úgy eljárnak aztán vagy igazam lesz vagy nem. Előtte mindenképp mérlegelek, ért e akkora sérelem, hogy perre vigyem. Ha igen akkor az lesz, ha nem akkor meg benyelem. Nem azt mondom, hogy aki nő az magára vessen, de ne legyen már automatikusan igazad amiatt mert nő vagy és sajnálod az időt/pénzt/utánajárást. Mi is sajnáljuk. De ezt be kéne fejezni. Aztán hagyni az embereket élni.

30/f

2017. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:

Ja ráadásul mag kéne azt is jegyezni, hogy a cég nem ffi vagy nő hanem jogi személy.

30/f

2017. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
20%
Azt nem tartják egyenlőtlennek, hogy nőknek van olyan lehetőségük, hogy csinosnak születnek és egész életüket egy jómódú csávó BMW-jében kell leélniük a háromszintes házzal, a nyaralóval, síelésekkel, világkörüli nyaralásokkal. Férfiaknak mikor van ilyen lehetőségük? Nőből sok ilyet tudok, férfiból egyet sem. Ez nem egyenlőtlen? Ezt nem kell megfeminizálni? Nőként kiváltságosnak lenni nem ütközik semmilyen nemi egyenlőtlenségbe. Az nem lenne baj és egyenlőtlen, ha mind úgy tudna élni mint a Vajan Timi a gyémántbolttal meg a fánküzlettel, agy nélül.
2017. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
54%

"Kinek mi a foglalkozása?"


Én szoftverfejlesztéssel foglalkozom.

És ez egy nagyon-nagyon teljesítményorientált, húzós iparág, iszonyat nagy a verseny, sokszor van túlóra, sokszor hazaviszed a munkát, stb.

Szóval szerintem abszolút jogos és érthető, hogy egy ilyen pozíció esetén megkérdezik az állásinterjún, hogy van-e gyereked, akarsz-e gyereket, mert arra kíváncsiak, hogy ha beterveznek és beütemeznek egy egy-másfél, vagy akár több éves kifutású projectet, akkor számíthatnak-e arra, hogy az adott emberke végig rendelkezésre áll és tud 120%-on pörögni, akár egy hónapon keresztül is, ha épp úgy kívánja a project.

Tőlem is megkérdezték már több interjún is, hogy van-e gyerek, ha igen, akkor ki intézi a gyerek mindennapi dolgait, ha nincs, akkor tervezek-e gyereket a köv. pár évben, és ha igen, akkor mennyire lesz hatással a munkámra.


Ez egy ilyen biznisz, dönteni kell, hogy gyereket szülsz-e, vagy inkább egy ilyen elég jól fizető, de szélsőségesen teljesítményorientált munkát vállalsz el.

A kettő együtt nem megy, ha gyereket akarsz, akkor inkább keress valami olyan állást, ami nem teljesítményorientált, és megengedheti a munkáltató, hogy elmenj szülési szabadságra/GYES-re.

2017. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
48%
Engem az érdekel, hányan betonoznak épp most. Vagy bányásznak. Mert én nem ismerek gazdag pasikat, de olyat sem, aki fizikai munkát végez.
2017. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
45%

Az alap feminizmus, támogatandó dolog, szerintem is.


Viszont az eltorzult alfajait (magyarországon, naná, hogy ez honosult meg), inkább lenyisszantani kellene az alap ideológiáról.


A femen például kifejezetten ellentmondásos, öncélúan provokáló egylet.

És gondolom nem ismeretlen a feminista gyűléseken törzstag, nyiltan férfigyűlölő, idősebb, csúnyább, agresszív "néni" típus.


Szóval a normális feminizmus támogatandó, az önmagából kifordult változatai nem. Néhány ország jól áll hozzá (Norvégia, Svájc), néhány ország pedig nagyon torzan (Ausztrália, újabban Svédország, pedig ott is jó irányba haladtak egészen 2-3 évvel ezelőttig)

2017. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
72%

Feminizmus és a nemi hátrányos megkülönböztetés...

Pár éve volt amikor Teczár Szilárd felvetette, hogy hátrányos megkülönbözetetés az, hogy akinek puncija van az ingyen megy be a bulikba akinek meg pénisze az fizet kétezret. Emlékszem, hogy ő volt a világ legutolsó szemete a nők szemében. Pedig ő sem csinált mást, csak az egyenlőséget keresett. Persze az nem tetszett a nőknek.

2017. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj, hogy ide, "hozzánk" mindennek a rossz, eltorzult, "magyarosított" változata jut.


Feminizmus helyett kaptunk férfigyűlölő, agresszív nőket.

Liberalizus helyett kaptunk SZDSZ-t.

Baloldali értékek helyett kaptunk MSZP-t

Nemzeti öntudat, nacionalizus helyett Fideszt, Jobbikot, Miépet.

Valódi "multikulti" helyett jogokkal való visszaélést "azért mert roma vagyok?"-ozást.

Meleg méltóság helyett politikai játszmázást, pride lealacsonyítását, kövekkel dobálózást, bibliára vizelést.

Szabad választások helyett kb. 1-1,5 év kampányhazudozást, megvásárolt szavazókat.

Dolgozók érdekérvényesítése helyett erőtlen szakszervezeteket.


stb, stb, stb... :(

2017. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!