Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedik egy feminist...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viselkedik egy feminista, nőjogi aktivista nő a magánéletben?

Figyelt kérdés

Mennyire odaadó, tisztelettudó a társával? Mekkora részt vállal a házimunkából?

Mennyire kompromisszumképes, hajlamos a higgadt, sokoldalú beszélgetésre?

Milyen értékeket becsül nagyra egy férfiban?

Mekkora szabad teret igényel egy párkapcsolatban?

Mennyire megbízható, ha komolyabb dolgokról van szó, mint pl.: gyerekvállalás, nevelés?

Hogyan érezteti a szeretetét egy férfival, milyen dolgokban nyilvánul ez meg a gyakorlatban?



2017. ápr. 21. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Akit én ismerek, az kb. kapcsolatfüggő... elég fura.
2017. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Minek egy ilyennek egyáltalán férfi?
2017. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a feminizmus azt jelenti, hogy ne kapjak több vagy kevesebb, esetleg nemkívánt figyelmet azért, mert nő vagyok. Ennyi. Nem ülök le gondolkodni, hogy mit akarhatok, mert feminista vagyok, vagy mit nem. Egyszerűen ami természetesen jön, az vagyok.


Pl utcára nem hordok gatyát, csak szoknyát. Emiatt is kaptam meg, hogy milyen feminista, de nem látom az összefüggést. Főzni gyűlölök, minden mást megcsinálok, a gyerkőcöket bírom, de nekem nem kell.


Tisztelek mindenkit, amíg tisztel engem, nyilván ha valaki a párom lesz, akkor nem csak az alapvető tiszteletet kapja meg, hanem valamit láttam benne, ami nekem sokat ér. Beszélgetni szeretek, nem csak az ilyen uncsi dolgokról, hogy mennyi a répa kilója, hanem nagyobb, elvontabb dolgokról is. Szeretem, ha egy férfinak van humora, mert én is vicces vagyok, nagyon szeretek nevetni és nevettetni. Szeretem, ha okos, olvasott, határozott, gondoskodó. Ez utóbbi probléma lehet, tudom. Tudom, hogy vannak olyanok, akiknek nem volt apjuk, és apát keresnek maguknak. Nekem sem volt, de én helyette az anyukámat keresem bennük, akivel kiváló kapcsolatom volt. Nekem ez nagyon fontos.


Hogy hogyan éreztetem a szeretetemet az attól is függ, adott férfinak mi a "szeretetnyelve".

2017. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

A feminizmus az egyenlőséget jelenti, én hiszek benne, tehát feministának vallom magam.


Mennyire odaadó, tisztelettudó a társával? Mindketten tiszteljük egymást a vőlegényemmel, mivel értelmes emberek vagyunk és szeretjük egymást.

Mekkora részt vállal a házimunkából? ÉN főzök, a párom takarít. Én élvezem a főzést, ő meg nem bánja a takarítást, így egyszerre letudjuk az ilyesmit. Időbe ugyanannyi.

Mennyire kompromisszumképes, hajlamos a higgadt, sokoldalú beszélgetésre? Mindketten kompromisszumképesek vagyunk, ennek semmi köze a feminizmushoz, ez jellemvonás. Művelt családból jöttünk így megszoktuk a sokoldalú intellektuális beszélgetést.

Milyen értékeket becsül nagyra egy férfiban? A páromban ami a legjobban megfogott a műveltsége, humora, odaadása, gondoskodása, határozottsága.....folytathatnám reggelig

Mekkora szabad teret igényel egy párkapcsolatban? Ez is jellemvonás, nincs köze a feminizmus. Mi mindketten igényelünk heti legalább egyszer pár órát a legjobb barátainkkal.

Mennyire megbízható, ha komolyabb dolgokról van szó, mint pl.: gyerekvállalás, nevelés? Azt sem értem mi köze a megbízhatóságnak a feminizmushoz, de mind1. Nálunk ez már komoly téma, van róla elképzelésünk, hogy mikor és hogy akarjuk. Reméljük úgy is alakul.

Hogyan érezteti a szeretetét egy férfival, milyen dolgokban nyilvánul ez meg a gyakorlatban? Nekünk hasonló a szeretetnyelvünk így ebből nincs problémánk. Mi mindketten szeretjük egymást meglepni apróságokkal, finomságokkal. Szeretünk programokat szervezni, akár meglepetésből.

2017. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Az én feleségem nem aktivista, de 100%-ig feminista.


Mennyire odaadó, tisztelettudó a társával? Teljesen. Mint amennyire én vele.


Mekkora részt vállal a házimunkából? A felét.


Mennyire kompromisszumképes, hajlamos a higgadt, sokoldalú beszélgetésre?

Kompromisszimképes, lehet vele értelmesen beszélgetni, sőt.. Kicsit forrófejű, de ennek nincs köze ahhoz, hogy feminista, csupán csak ilyen a természete.


Milyen értékeket becsül nagyra egy férfiban? Önállóság, mások tisztelete, intelligencia, műveltség, határozottság. Bár, hogy őszinte legyek, a nőkben is ezeket becsüli nagyra.


Mekkora szabad teret igényel egy párkapcsolatban? Ezt nem annyira értem. Nyilván vannak egyedüli hobbijai, de semmi extra. Legtöbbször együtt töltjük a szabadidőnket.


Mennyire megbízható, ha komolyabb dolgokról van szó, mint pl.: gyerekvállalás, nevelés? Teljesen. Nagyon jó anyuka, szereti a gyerekeit. Tudatos, felelősségteljesn döntéseket hozunk EGYÜTT a gyerekeeket illetően. Nem sajátítja ki őket, hagyja, hogy én is részt vehessek a gyerekek nevelésében, ne csak elkényeztessem őket, mint egy csomó apuka. Nálunk mindkét szülő ugyanolyan fontos. Apa is pótolhatatlan.


Hogyan érezteti a szeretetét egy férfival, milyen dolgokban nyilvánul ez meg a gyakorlatban? Semmi különleges dolgoban. Ugyanúgy mondja, hogy szeret, szeretekzünk, csókolózunk, meglep születésnapomon, évfordulókon.

2017. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik barátnőm feminista és nőjogi aktivista is,férjnél van, három kisgyermek boldog édesanyja, háztartásbeli. Vagyis pár órában dolgozik, de nagyrészt a család a felelőssége. Saját döntés és boldog így. Én is feminista vagyok bár én nem tevékenykedek aktivistaként. Egyedülálló anyuka vagyok, egy sajátos nevelési igényű gyerkőcöt nevelek. Sosem volt probléma a kapcsolatunkban, mert egyenlőségen alapult. Ezért a válást is kultúrember módjára oldottuk meg, mai napig jóbarátok vagyunk.


Szerintem egy átlagos feminista nő olyan mint a többi nő. Ki otthon találja meg önmagát, ki a munkában. Nem vagyunk ufók :-)

2017. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Aktivista nem vagyok, feministának az. Nálam a feminizmus azt jelenti, hogy mindenki joga van eldönteni, mit akar kezdeni az életével. Nem azt, hogy a nő férfiasodjon el, legyenek többletjogai stb. Én pl. egy htb-t sem ítélek el (max, annyit megjegyzek, hogy kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát, mert 50 éve ciki volt válni, most meg sok pasasx év után simán lekoccol egy 20éves ribizlivel, és nem támogatja a volt feleségét, aki a családjuk miatt nem volt a munkaerőpiacon)


Én személy szerint: Odaadónak tartom magam, alapvetően tisztelettudó vagyok mindenkivel, kiv. aki bebizonyította, hogy nem érdemli meg, párommal még jobban. A házimunkát felesben visszük kb., vagy ha vki épp többet van otthon, az nagyobb részt vállal.

Amit egy férfiben nagyra tartok: ha nem hímsoviniszta, nem anyja pici fia, intelligens, művelt, olvasott, tájékozott, kompromisszumkész, kedves.

Szabad tér igénylése: szükségem van heti 1-2 órára, amikor egyedül lehetek és csak meditálhatok, gondolkodhatok. (ez ált. otthon történik, tehát nem úgy, hogy elhúzok otthonról, ne hívjá', ne is kérdezd, hova mentem, mikor jövök...)

Ha az megbízhatatlanság, hogy nem akarok gyereket, akkor az vagyok :D. Rossz példát kaptam otthonról, nem tartom magam jó anya-alapanyagnak, nem érzem az ösztönt. Viszont más téren megbízható vagyok, amit ígérek, tartom is, ha önhibámon kívül nem tudom, időben szólok.

Szeretet éreztetése: dicséretek, érintések, ölelések, puszik, szex, apró ajándékok.

2017. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!