Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érdemes attól tartanom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg érdemes attól tartanom, hogy a pénz megváltoztatja?

Figyelt kérdés

A párommal fiatalon jöttünk össze, 7 éve vagyunk együtt. Ebből kb 5 éve élünk együtt, nemrég vettünk saját lakást. Végig mellette voltam, évek óta egyengetem a karrierjét (én találtam ki, mit tanuljon, én szerveztem az interjúit, folyamatosan tartottam benne a lelket, ami nem volt egyszerű, mert magától nagyon gyenge ember). Pár éven belül gyerekeket tervezünk, bár ő már szeretné (30 éves), én még nem, túl fiatal vagyok hozzá, még utazgatni szeretnék. Hamarosan talán lesz is rá keret, ugyanis a párom egy nagyon jó lehetőséget kapott, a vállalkozás, amit régóta terveztünk, végre meglehet és az eddig sem kevés jövedelmünk milliós tétel lehet hamarosan. Tehát eddig sem éltünk rosszul, de eddig a megtakarításaink elmentek a lakásra, kocsikra, kevés szórakozásra, most mindemellett még bőven maradni is fog. Én nagyon örülök a lehetőségnek, már tervezgetem, mennyi mindent csinálhatunk majd a pénzből (befektetéseket is), de a párom valamiért búskomor. Mindig azt mondta, azért olyan, mert nem jövünk ki úgy a pénzből, mint szeretné, de most, hogy úgy tűnik, ez jóideig nem lesz gond, most is ugyanolyan. Igaz, projekt alapon sok munka lesz vele, lehetnek olyan hetek, hogy a hajunkat tépjük és heti 80 órákat dolgozik majd (én besegítek neki, amennyire értek hozzá, plusz ügyeket intézek, plusz háztartás), de mégiscsak erre az évre +8 millió forintnyi munkát ajánlottak neki, ami hatalmas összeg.


A szüleim viszont már felhívták a figyelmem, hogy vigyázzak a párommal, mert szegény gyerekből (szülei képzetlen munkások, nagyon alacsony fizetéssel) lett középosztálybeli a jó fizetésének hála, most pedig hamarosan még gazdagabb lesz, hamarosan szinte bármit megengedhet magának emberi keretek között (persze nem luxusjachtokra gondolok, de pl nem kell többet 40m2-en kuporognunk, meg nem kell infarktust kapnunk, ha beesik egy 200ezres autójavítás). Kényelmes életünk lehet, a gyerekeinket is ebben nevelhetjük fel, mivel a megbízása hosszú távú. De ő mégsem boldog.

Anyám konkrétan arra célozgatott, hogy vigyázzak, hogy mivel neki szól a megbízás és én csak kisegítője leszek, nehogy elhagyjon vagy lecseréljen. Eddig is jóval többet keresett nálam és mióta így van, többször megjegyezte (amúgy én jóval gazdagabb családból származom és az én családomtól jóval több támogatást kaptunk régen, míg nem volt ilyen jövedelmünk, addig nem mert szólni). Pl rengeteg chipset evett régen és ha szóltam neki, hogy ne vegyen meg annyit (drága és egészségtelen is), megsértődött, hogy az ő pénze, annyit vesz, amennyit akar. Utána bocsánatot kért, de kitörölni nem tudja... Lényegében ő tart el, mert az ő fizetése elég a lakásra, az autókra, az enyém épp, hogy a saját kis nőcis kiadásaimat meg a benzint fedezi, és ezt tudja. Anyám szerint vigyázzak, nehogy egyszer kitegyen és ne maradjon semmim. De ha egyébként stabilnak érzem a kapcsolatunkat és szeret engem, van ilyentől félnivalóm? Anyám szerint a pénz könnyen megváltoztathatja, főleg ahogy a chipses eset mutatja. Pl rosszul látok, de hetekig tartott meggyőzni, hogy ha lesz elég pénzünk, szeretném megműttetni a szemem, hogy ne kelljen szemüveg. Szerinte ez nem ér fél milliót, amit ő 1 hét alatt meg fog keresni. De simán költene ezzel szemben 200 ezret új, mutatós felnikre - én meg arra sajnálom.

Hosszú távon csak az lesz, hogy nekem meg kell hunyászkodnom, ő fog eldönteni mindent, mert nála lesz a pénz? Vagy lehet így is egyenrangúként, jó kapcsolatban élni?


2017. ápr. 23. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Össze kellett volna házasodni és akkor nem tudna kisemmizni.

Alapvetően egy jó kapcsolatban ez nem kellene hogy problémát jelentsen, de ha már egy zacskó csipszen is megy a vita, akkor később lesznek még bajok. A fontos az lenne, hogy te is meg ő is lenyugodjatok és ne kezdjétek úgy költeni a pénzt ahogy jön.

2017. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Most minden rosszindulat nélkül, én megkeresném magamnak a műtétre a pénzt. Nem másra várnék.
2017. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Na ezt nem olvastam végig, de te az ő pénzét szeretnéd költeni, ő meg saját magára azt a pénzt amit megkeresett. Miről beszélünk?
2017. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Még meg se kereste a pénzt de te már el is költötted. :D
2017. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jah, én így jártam... Fiatalon kerültünk össze, 8,5 évig voltunk együtt. Én mindenben támogattam, már érettségi, utána diploma stb. Én is tanultam meg dolgozhattam emellett de azt terveztük, sok gyerekünk lesz és majd otthon leszek velük, mellette tanítok.

Elindult felfelé, egyre durvább fizetések. Én kezeltem mindig a pénzt, de egyszer csak elkezdődtek a problémák. Ő mindent akart gyorsan, nálunk is jöttek a viták.. nálunk pl laptopon, tvn, hiába mondtam h még nem fér bele, elment megvette. Előtte hiába volt kiegyensúlyozott, irigylésre méltó a kapcsolatunk, elszaladt vele a ló, és már nem értettünk szót.

Pikk pakk kidobott, 1honap alatt letudta a 8,5 évet, totál megkattant. Vmi csaj is képbe került. Kemény volt.

Ő is nagyon csóró volt, és nem tudott mit kezdeni a sikerrel. Azóta sem, de ez már egy újabb történet, ahol a feleségével játssza épp most ezt... Mert neki minden jár... Pszichológushoz jár éppen...

Szóval nem egyszerű ez, sosem gondoltam volna, mi is már gyereket terveztünk és én ott maradtam romokban...

Hazasodjatok össze, hátha az segít pl ha neki az szent és sérthetetlen. Amúgy meg magadat (is) epitsd!

2017. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*dolgozgattam
2017. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja a chipsre: csak a mekis kaja meg a pizza volt jó, mert nehogy már nem, mikor végre megteheti...
2017. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell egy bizonyos fajta személyiség és megfelelő intelligencia, hogy valaki ezt megfelelően tudja kezelni. Nem lehetetlen egyébként. Ez kb a szüleimmel is így volt. Gimiben jöttek össze, anya rengeteget dolgozott, hogy apa két egyetemet is elvégezhessen. Apa bekerült egy nagy céghez, közben saját vállalkozást is indítottak, amit főleg anya intézett, hogy apa tudjon a munkájára koncentrálni. Lassan eljutottak oda, hogy apa kb 15x annyit keres a munkahelyén, mint anya az övén.

A büdös életben nem hallottam őket a pénzen veszekedni. Természetes, hogy amijük van az közös.

Ha viszont ti egy zacskó chipszen is összekaptok, akkor ott lesznek még bajok.

2017. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem menj és dolgozz te is, már más lesz a felállás. Nem a lottón nyeri a pénzt, hanem keményen megdolgozik érte, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira kifordulna magából. Egyébként vicces, hogy ilyen szinten lenézed, magadat valami feljebb valónak tartod, mégis itt remegsz, hogy hoppon maradsz.Hát magad mellett is lehettél volna és akkor most te lennél sikeres.
2017. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg, hogy 3 felé vettem a pénzt:

- Kötelező kiadások

- "Belefér" kiadások

- Későbbi tartalék


Kötelező kiadások pl a számlák, illetve egy keret a hasz-

nálati cikkekre, élelmiszerekre.


"Belefér" kiadások egy keret, ami ha eléri a maximumot,

ott megáll. Pl ha tönkremegy a mobil, akkor ebből a keret-

ből megy.


A későbbi kiadások pedig szintén szét van osztva, ami

lehet akár házvásárlásra, kocsivásárlásra, vagy épp egy

gyerek felneveléséhez egy induló összeg. Sokba van ám egy

baba :)


Ha ez a rendszer működik, akkor nincs elszalad a ló effek-

tus.

2017. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!