Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés. Ti kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés. Ti kinek adnátok igazat? Szerintetek érdemes folytatnom vele?

Figyelt kérdés

25/L vagyok. Barátommal (24/F) 7 éve vagyunk együtt, most jutottunk el odáig, hogy jó lenne összeköltözni. (Azért haladunk ilyen lassan, mert még gimisek voltunk, mikor összejöttünk). Hetente 1x találkozunk csak a 7 év alatt, pedig közel lakunk egymáshoz (szomszéd falu). Ezt sem értettem soha...


Kicsit írok az előzményekről is, hogy jobban megértsétek:

Ő most kezdett el dolgozni 3 hónapja (eddig tanult). Szerencsére sikerült elsőre jó állást találnia, jól is keres.


Én 3 éve dolgozom, ebből 2 évet lehúztam egy multi cégnél, ahonnan nagyon örülök, hogy sikerült eljönnöm, (aki dolgozott már gyárban, az tudja, miről beszélek, semmit nem engednek meg ott, emberek estek össze a szalag mellett, nekem is volt egy balesetem ott más ember figyelmetlensége miatt majdnem meghaltam, hétfőtől szombatig dolgoztunk ebből 3 nap 12 óra, semmi életem nem volt, alig láttam a családom is). Aztán találtam másik állást egy irodán. Itt egy éve vagyok, igaz, nem keresek olyan jól, mint előtte, de nyugodtan vagyok, és ez megfizethetetlen számomra. Nagyon becsülöm és szeretem is a munkám, kollegáimmal is jó a kapcsolatom.


Nekem nem lenne kifogásom az ellen, hogy ő hozzánk költözzön, vagy én hozzá., hogy meglássuk, milyen együtt élni,(lakva ismerni meg a másikat igazán) ne akkor kelljen rádöbbenni, hogy nem működik, mikor már minden kész. Barátom ezt nem szeretné. Pedig lenne hely itt is, ott is. Ő teljesen külön szeretne menni lakni, hitelt felvenni és abból házat venni, én viszont ezt nem szeretném! Nekem már van egy házam (örököltem), az édesanyámmal ketten élünk benne, nem fogok házvásárlásra hitelt felvenni...Nagy a ház, elférne Ő is itt.


Ami különösem rosszul esik tőle, hogy bele akar rángatni ebbe a közös hitel dologba, olyan árakat mond, hogy csak pislogok rajta, 10 milliót gondolt, havi 100 ezres törlesztéssel. Pedig mondtam már neki, hogy én ebbe nem megyek bele. Illetve olyat is mondott, hogy ő csak akkor hajlandó velem összeköltözni, ha ott hagyom a jelenlegi munkám és keressek minél több pénzt, menjek gyárba...(amíg gyárban dolgoztam, azért nézett le, most meg azért, mert kevesebbet keresek mint ő).

Rájöttem, hogy nagyon anyagias, mindig csak a pénzzel van elfoglalva, most is inkább bement túlórázni a pihenőnapjain, úgy, hogy két hete nem is látott engem. Egyre undorítóbb számomra, hogy ilyen pénzéhes lett, mindenkit lenéz maga körül. Értem én, fontos a pénz, mert abból élünk, de ő nagyon nagy túlzásokba esik.


Most pl. autót akar venni, utána el szeretne jegyezni, gyémántgyűrűvel. Mire ezekre összeszedi a pénz, már 8-9 éve leszünk együtt, és még ki sem próbáltuk az összeköltözést. Nézegettük a gyűrűket, láttam milyen árak vannak...Mondtam neki, hogy semmi szükség gyémántra, ha egy bizsuval jegyezne el, attól is boldog lennék, inkább tegye félre azt a pénzt. Mióta dolgozik, azóta csak erről tud beszélni, hogy milyen kocsit vegyen magának, meg hagyjam el a munkahelyem, úgy beszél, mintha mindenhol munka lenne, nem könnyű munkát találni, JÓT meg főleg. Meg sem kérdezi, hogy vagyok, hogy telt a napom, csak a pénzt irja hetek óta, gyomorforgató.

Olyanokat mond, hogy nehogymár minden az ő pénzéből menjen, biztos ki akarom használi. SOHA semmit nem kértem tőle, hogy vegyen nekem ezt vagy azt! Ami kell, megveszem magamnak. Még régebben volt az, hogy hozattam vele a boltből üdítőt, elfelejtettem aznap kifizetni, és ordított velem hogy képzelem ezt..


A barátaim nekem adnak igazat, és a család is. Szerintetek érdemes ezt folytatni? Nagyon szeretem, szerettem, de nem vagyok benne biztos, hogy egymáshoz valóak vagyunk..Nagyot csalódtam benne, a pénz teljesen elvette az eszét. Úgy érzem, nem vagyok vele boldog, alig találkozunk, ha beszélgetünk is csak ezekről tud szólni. Nem szeretném elrontani az életem olyasvalaki oldalán, aki ilyen. A sok együtt töltött év tart vissza, hogy megbánnám a szakítást, első szerelmem.


Bocsi, ha hosszú lett, de már ki kellett adnom magamból. Csak normális válaszokat szeretnék!



2016. okt. 24. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak azt nem értem,mi a kérdés számodra?

Ez a srác nem szeret téged,vagy talán szeret,de akkor meg hihetetlenül önző.

Ordibálni egy üdítő miatt?Ne már.

Meg menj vissza egy gyárba rohadni,miközben most jó neked,ez így nem oké.

Nem szeretek ilyeneket tanácsolni,de minél hamarabb szabadulsz meg tőle,annál jobb lesz neked.

2016. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem közöld vele, hogy ha ennyire fontos neki a pénz, miért nem őt veszi feleségül? Választania kell és rá kell döbbennie, hogy ha nem hagyja fel ennek a hajkurászását, egy nap már nem fog tudni eljegyezni téged, mert nem leszel ott. Lehet hogy csak egy kis helyreigazítás kell neki. Ha meg ennyit problémázik a pénzen, akkor meg nem egy kicsi helyreigazítás kell neki! A boldogságnak előrébb kéne lennie, mint a pénznek, és ezt neki is tudnia kell, mert a pénz nem lesz ott mindig mellette és nem fog vele törődni, de ha harcol érted, akkor még lehet hogy így még visszaszerezhet téged.
2016. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem sem normális dolog amit csinál. Bele ne menj a hitelbe, 100 ezret nem lehet havonta fizetni, mi van ha elveszíti a munkáját, vagy te? Bár szerintem ennyi pénzt nem is adnának nektek a banktól, bár nem igazán értek a hitel rendszerhez, de ennyit nem szabad felvenni (akkor már inkább a csok)
2016. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kevesebbért vetettem véget egy 6 éves kapcsolatnak. Az is gimis szerelem volt.. Sajnáltam a dolgot persze, de hosszútávon jobb...Hidd el nem leszel boldog ha vele maradsz.
2016. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes. A srác egy önző karrierista pénzhajhász, te pedig nem.

Nnomost ez még nem lenne baj - alapvetően összeillenétek ugyanis (kiegészítitek egymást) -, ha nem várná el tőled is, hogy pont ugyanolyan legyél, mint ő. Nna, ez a fő akadály, ami szerintem itt áthidalhatatlan. Mert hát a ficak valójában önmagát szereti, nem téged.


A másik, hogy a hét év nagy idő, tényleg... node hát ez a hét év egyrészt már elmúlt, másrészt meg mondjuk saccperkábé ott lenne még úgy ötven évetek. Nna AZ lenne igazán csak a nagy idő!


Szóval nagyon gondold át a dolgot.

2016. okt. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél később hagyod ott, annál több időt pocsékolsz mellette. Hiába sok együtt töltött év, később meg még több lesz, de boldog sosem leszel mellette. Még sokszor több időd van, mint amennyit vele töltöttél!! Ez lebegjen a szemed előtt!
2016. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az a legdurvább, hogyaz anyja szemében én csak lehúzom, nem pedig motiválom a fiát. Tiszta vicc...
2016. okt. 25. 10:29
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Inkább az a vicc hogy 7 éve vagy egy ilyen seg.gfejjel. Alig ismeritek egymást. Abban az egyben egyetértek vele, hogy én sem mennék anyóshoz lakni. Inkább előbb albérletbe. Mert biztos nem vennék fel hitelt sem, hisz nem is ismeritek egymást. Persze téged is megértelek hogy ott a ház, de most őszintén te szívesen laknál az anyósodnál? Ne haragudj de a 7 évet le is húzhatjátok a retyón mivel soha nem éltetek együtt. Szerintem hagyjátok egymást...
2016. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis összeházasodtok, gyereketek lesz , akkor meg a szülés után hat héttel visszazavar dolgozni, mert több az éhes száj? Gyár mellett csinálj háztájit is, tyúkokat nevelj stb., "szabad" idődben takarítsál másoknál? Aki egy üdítő miatt ordít a szerelmével, nem fog változni soha, hisztis akarnok marad!

Első szerelmed? Nos. ideje, hogy keress egy másikat...

2016. okt. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, gyorsan megmondod neki,hogy ennyi volt és vége. Tedd meg mielőbb!
2016. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!