Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, aki mindent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek, aki mindent kiposztol a facebookra, milyen jó a párkapcsolata, milyen jó a családja, mit csinálnak, mit esznek, hol nyaralnak, annak tényleg ennyire tökéletes az élete és ilyen jól érzi magát?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 00:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

#6: Nem az ismerősök, esetleg a NAV elől gondolom.

Egyszerűen biztonsági rést jelent. Nem tudhatod, hogy

nincs egy beteg ember, aki erre kattan, ma már "ki sem

kell figyelni" az embereket, ott van minden facebookon.


Persze nem az ételre gondolok, tuti hogy hogy a rakott

kelkáposztád miatt nem fognak megtámadni vagy kirabolni :)

2017. ápr. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem gyakori a kompenzálás. Van egy-két olyan csoda kapcsolat amibe bele látok mert közeli barátokról van szó, a háttérben ölik és csalják egymást, és ha éppen boldog másodperc van az rögtön megy ki facebookra.

Vagy annyira lapos a kapcsolat, hogy egy fagyizás is hatalmas élménynek számít.

Egy ismerősömet veri a párja, nyílt titok közelebbi ismerősök között, a facebookból pontosan lehet tudni, hogy mikor volt csúnyán helyben hagyva a lány. Mindig ugyanaz a forgatókönyv megy. Aki nem ismeri őket meg azt hiheti, hogy a férfinek csak romantikusabb a hangulata és azért a sok nyálas idézet.


Van olyan aki velem csalta meg a barátnőjét, igaz csak csók történt de számomra az is annak számít. Nem tudtam a csajról (lehet, hogy naiv vagyok, de ha valakivel egy húron pendülök és közeledik felém nem az az első gondolatom, hogy otthon várja az asszonyka), csak másnap amikor ismerősnek akartam jelölni és láttam , hogy az előző délután folyamán cukimuki szerelmes képet pakolt ki a lányról akivel már évek óta együtt van.

Nem jelöltem be, később viszont közös ismerősöktől hallottam, hogy szépen csalja a nőjét, persze a fb mást mutat.


Szép kiscsalád, telente több síelés, nyáron tengerpart. A gyermeknek pedig pszichológus mert retteg a verbálisan bántalmazó apukától.


Gyönyörű étel, művészien tálalva, a legfinomabb hozzávalók, drága összetevők és négyen osztoznak egy minimális adagon. Nem szegények, simán fukarok és az ételen spórolnak.


Sok rossz példát látok, képernyőn gyönyörű párok és családok, a valóságban meg egy rossz szappanopera.


Szóval abból kiindulva amit látok -ez csak egy töredéke annak amiről tudok- , szerintem a túlzott megosztók többsége kamuzik.

2017. ápr. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen a facebook alapból. Csak az eredményeket és a jó dgokat rakod ki. Akkor is, ha csak próbálsz szelektálni, hogy ne legyél te az őrült, aki mindent kirak a netre.

Pl kirakják, hogy nyelvvizsgát szereztek, de nem rakják ki, hogy előtte 3szor megbuktak, sírva ültek a könyv felett és vizsga előtt hasfogót vettek be, mert fostak a stressztől.


Vagy kirakják a vicces terhes képeket a kreatívan megfestett pocakról, de a dagadt visszeres bokáról meg az őrült hangulati ingadozás miatti veszekedésről nem.


Vagy én pl megosztottam az eljegyzésem hírét, mert csudajó dolog, de mikor meghalt a testvérem, azt nem bírtam volna erre a lájkos, sírós szmájlis személytelen oldalra felrakni, így az nem szerepel az "életeseményeim" közt, de azért nyilván jobban meghatározza az életemet.



Nekem is van egy régi csoporttársam, aki külföldre ment férjhez, hamar terhes lett, gyönyörű gyereke van, mindenféle jópofa dolgot csinálnak, kirándulnak, gyerekkel is, nélküle is kettesben, szuper helyekre mennek, jogsit szerzett, házat vettek, megint terhes, stb. Irigylem néha az életét, de tudom, hogy nincs olyan, hogy valakinek nincs rossz dolog az életében és hogy nincsenek problémái. Biztosan boldog, de biztosan nem kizárólag jó dolgok történnek vele.

2017. ápr. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is van ismerosom, nem is egy, akik a kisbaba szuleteserol, minden mozzanatarol meg a testverkek jatekarol vagy a maszatos buksijukrol raknak ki mindent. Az egy kulon kategoria, mikor feloltoztetik Mikulas jelmezbe, vagy peldaul meztelenul fotozzak oket es azokat teszik fel.Mindezt ugy, h mondom nekik, h "nem zavar, hogy mindenki latja meztelenul a gyereked?" A valasz: "à, csak az ismerosok". Az nem zavarja, hogy a posztok nyilvànosak, tehat lajkolgatjak az emberek es gyakorlatilag barkihez eljuthat... A masik az, amikor halalhirt osztanak meg...
2017. ápr. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%

Nem a poszt lényege a fontos, hanem a vele járó pozitív dolgok. Valaki éhezik arra, hogy elismerjék, hogy megdicsérjék, hogy észrevegyék. Akárki, amit a poszt kiírásával megszerezhet magának. Még az ártatlan kutyusoknak a megosztása is, ami ELVILEG "életmentő".


Aki önzetlen lenne, az úgy segítene, hogy a másiknak ez jó, de önmagának igenis rossz. Ez az önzetlenség! Bármilyen más jellegű dolog csak önzés és vagy azért teszi az ember, hogy jobban érezze magát, akár csak egy kicsit is, vagy megnyugodjon a lelke, vagy egyéb apró kis dolgok miatt.

2017. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Én nem szeretem megosztani.

Másokkal kapcsolatban többször tapasztaltam már, hogy elpanaszolják egy ital mellett, mennyire elegük van a párjukból, aztán pár nap múlva tele van szívecskékkel és közös képekkel a facebookjuk, én meg csak nézek ki a fejemből, hogy micsoda ellentmondás.

Ezzel együtt szerintem az ő dolguk: én megtehetem, hogy nem hallgatom végig a sirámokat, nem lájkolok, vagy leveszem a követést, a saját oldalára meg azt rak, amit akar.

De a panaszkodásokról még sosem láttam facebook posztot senkitől. Sőt olyan is előfordult, hogy nekem szidta a párját az illető egy közös vacsora mellett, aztán megjelent egy ismerős, neki meg elkezdett áradozni, hogy milyen boldogok. Ez a facebook személyes "leképeződése" szerintem.

2017. ápr. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nálunk a rokonság fele külföldi, gyakran osztottam meg régebben képeket a gyerekről, hogy lássák. Mostanában nem annyira. Mi ezért használjuk a facebookot, meg hogy rápillantsunk volt osztálytársaink életére. Itt is egy esküvő, ott is egy baba született...ezek jó hírek. De direktbe nem pakolom fel az életemet, nem is raktam fel képet vagy 2 éve szerintem, de lehet, hogy 3.


Nos, lehet, hogy valaki így kompenzál, de szerintem sokan egy "profilt" alakítanak ki, akik társat keresnek vagy állást, mert a legtöbb munkáltató megnézi ám a facebook profilokat is, mit osztasz meg stb.


És ott van az a réteg, aki elismerésre vágyik vagy szimplán önmagát nyugtatja, hogy nem is olyan szar az élete, hiszen szép családja van, évente nyaralás stb. Közben meg süllyed a Titanic :-( Ez egy szomorú dolog, de én nem nézek le senkit érte. És azt sem feltétlenül gondolom hogy az illető boldogtalan, talán igen, talán nem.

2017. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

" mert a legtöbb munkáltató megnézi ám a facebook profilokat is, mit osztasz meg stb. "


Aki ilyen birka,hogy nyilvánosra tegyen ki bármit,az meg is érdemli,hogy ebből szűrjenek le következtetést! :)


Nekem is van ismim,naponta cserél akár többször is profil és borítóképet! Naa,szerintem ez nem gyengén beteg! :)

Van aki reggeltől-estig ott lóg,hát gondolhatod milyen élete lehet ha erre van ideje !Szánalom!

2017. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!