Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítanál velem, ha pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál velem, ha pénzt kérnék tőled a szüleim rossz anyagi helyzete miatt?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki ma már a mennyasszonyom. Július 1-re tervezzük az esküvőt. 4 éve ismerem.


Szerintem gazdag. Van két lakása, egy újépítésű a belvárosban 3 szobás - itt élünk és ide tervezzük a gyereket is.

És egy a II. kerületben, 2 szobás.

Nem dolgozik, egész nap otthon van sorozatokat néz, azzal foglalja el magát. Van egy vállalkozása amiből kap havonta változó 300-400.000 FT bevételt.


Nagyon egyszerű lány. Sosem ismertem ilyen szerény "igénytelen" de mégis nagyon csinos és szép, kedves, jókedélyű természetet, mint Ő.

Nem költ ruhákra, kozmetikusra, fodrászra és ilyen hasonló csajos dolgokra, amiket más (volt barátnőim) vagyonokat elszórtak. Nem kell neki kocsi, semmi. A másik lakást sem adja ki, azt mondja nem kell neki több bevétel, nincs rá szüksége (ebben nem értek vele egyet, de az ő lakása, nem szólok bele).

Közös kasszán vagyunk ugyan részben, de szerintem van neki egy nagyobb megtakarítása is mivel, mondom, nem költ.


Az én anyagi helyzetem ellentétes. Szüleim nem tudták fizetni a lakáshitelt és most úgy néz ki elveszi a bank a lakásukat, ami egy vacak kis panellakás - egyáltalán nem olyan mint amiben mi élünk a mennyasszonyommal.


Kértem tőle adjon nekik KÖLCSÖN, hogy ne váljanak hajléktalanná, de hatalmas botrány lett.

5 millió lenne, amit ő abszolút nem érezne meg.


Ma azt mondta gondolkodik rajta minek egyáltalán az esküvő, ha én egy banknak nézem (??)


Kinek adtok igazat?

25 éves én 26.


2017. máj. 23. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
98%
A barátnődnek. 5 millió forint hatalmas összeg, teljesen mindegy, hogy mit gondolsz az anyagi helyzetéről. Nem az ő dolga a szüleid baját helyrehozni, és te is nagyon jól tudod, hogy ha a SAJÁT lakhatásukat nem tudták ennyi idősen megoldani, akkor a büdös életben nem fizetnék vissza neki a pénz töredékét sem. Magyarul ajándékba adhatna nekik ennyi pénzt. Miért nem segíted ki te őket?
2017. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
95%

Nehéz helyzet. 5 millió annak se kevés, aki gazdag. Ennyit én se hiszem hogy adnék, azt felajánlanám hogy az elmaradt részleteket befizetem, és mondjuk évi 4 részletet átvállalok, de többet nem.


Gondolj bele, 5 milliót hogyan fognak neki visszafizetni, ha a lakáshitelt se tudják fizetni?

2017. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudják fizetni a lakáshitelt miből fizetnék vissza a kölcsönt? Nyilván tud a szüleid helyzetéről, ha magától nem ajánlotta fel nem kellett volna szóba hoznod.
2017. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
97%
Önzőség ilyet kérni attól aki tudod hogy szeret téged. Megértem a helyzeted neked is de nagyon kellemetlen helyzetbe hoztad a barátnőd nem kérhetsz tőle ilyet. És ha ő nincs akkor a szüleid hova mennek?? Ebből rengeteg baj lesz a későbbiekben akár a szakításig is elmehet. Mondjuk te tudod mennyi vagyona van azt mondod nem érezné meg de ez akkor sem igy működök. Én biztos nem hoznám ilyen helyzetbe a páromat hogy igy csinálok neki lelkiismeret furdalást hogy kvázi miatta mentek az utcára a szüleim mert ő ezt érezné ha nem adna.
2017. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de neki.

5 millió sok pénz. És miből adnák vissza?

És semmi kozod ahhoz, miért nem adja ki a lakását.

A saját pénzed osztd be, ne másét. A szuleiden segíts te.

Fordított helyzetben már rég elhordtak volna itt egy aranyaso pitsnak.

2017. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
97%
Az en exem ugyan ezt gondolta rolam mint te a baratnodrol es egyszer segitettem aztan jott a kovetkezo meg megint na hat kiraktam a szurit....
2017. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
97%
A saját szüleidnek te segíts, ne mástól várd.
2017. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
97%

1. Egyáltalán nincs jogod megítélni az anyagi helyzetét. (Azt is csak olyan szájából hallottam, hogy több milliós összeg "nem nagy összeg", akinek sosem lesz annyi:S)

2. Milyen feltételekkel kérted a kölcsönt? Ajánlottál biztosítékot? (Bár az is necces, mert ha nem tudtok fizetni, akkor rendkívül kellemetlen helyzetbe hozod azzal, hogy esetleg behajtsa az amúgy jogos pénzét.)

3. 5M iszonyú sok pénz!!, akármit gondolsz is róla. Mi kétszer adtunk kölcsönt közeli barátnak, egyszer én és egyszer a férjem, kb. 200 ezret fejenként. A férjem barátsága ráment, mert kb. 5 éve kérték el pár hétre, és a felét talán sose látjuk viszont. Én szerencsére jól mértem fel az illetőt, én visszakaptam időre a pénzt, de ez lényegében szerencse kérdése volt:S


Nagyon kellemetlen helyzetbe hoztad a menyasszonyod, akár igent mond akár nemet, ő már csak rosszul jöhet ki ebből az ügyből, az idegeskedésről nem is szólva!


Őszintén szólva én is átgondolnám kettőnk kapcsolatát:(

2017. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim válasza:
80%
Havi 300-400 ezer nem sok penz.. nem mindenki milliomos attol..
2017. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
95%

Tipikus "aggyá má neked úgy is sok van". Mi köze anyudék sarához?

Szerintem ha úgy adod elő hogy: Szivem most egy darabig kevesebbet tudok a közösbe dobni mert anyámék $z@rban vannak.-lehet magától felajánlotta volna.

De ahogy te csináltad az vállalhatatlan. Nem csodálkozom a reakción.

2017. máj. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!