Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a párodnak ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondanád a párodnak ha végzetes betegséged lenne, vagy szakítanál, hogy ne kelljen végignéznie?

Figyelt kérdés
2017. jún. 4. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Jogában állna tudni, hogy nem azért szakítok, mert rossz volt vele, hanem azért, mert jóval kevesebb van előre, mint hátra az életemből.


21/L

2017. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg nincs párom, de ha lenne, akkor elmondanám neki természetesen, de azt nem látom miért lenne bárkinek is jobb az, ha én se szó se beszéd csak szakítanék vele. Ha szeretett, akkor magyarázatot szeretne és szomorú lenne. Az rendben van, hogy megbeszéljük, hogy mi legyen velünk egy ilyen hír után és úgy döntünk, hogy jobb szakítani, bár elég hátbadöfésnek érezném, ha úgymond cserben hagyna egy ilyen helyzetben. Én biztosan nem szakítanék valakivel akit szeretek, hanem támogatnám és szeretném amíg még lehet.
2017. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy önző vagyok, de én nemhogy szakítanék, de határozottan számítanék a támogatására. Ha ilyen helyzetben lennék, akkor minden létező lelki erőre szükségem lenne, és egy szakítás az alapból legyengít, nemhogy még ilyen hírek után. Nyilván nem kérném, hogy akarata ellenére maradjon velem, de azért nagyon bántana, ha nem támogatna ilyen helyzetben. Pont ma tudtam meg, hogy az egyik gimis osztálytársnőm leukémiával küzd éppen- a párja maximálisan mellette áll és támogatja, és kifejezetten hálás, erőt merít belőle, ami a gyógyulás felé viszi. Nyilván az erőt magadban kell megtalálni, de azért sokat segít, ha életed szerelme melletted áll. Legalábbis, szerintem. De ez lehet, hogy csak az én gyengeségem.
2017. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most pont egy hasonló szituban vagyok. Ugyan nem vagyok halálos beteg(az enyém autoimmun jellegű) és egyelőre különösebb bajom sincs csak egy tünetem van szerencsére.


Az exemmel még április végén szakítottunk, a betegség most derült ki 1,5 hete. Marhára egyedül érzem magam. Ugyan a kollégáim, anyám és néhány közeli barátom támaszt tud nyújtani, de az nem olyan mint ha a párod lenne melletted.


Ha halálos beteg lennék, akkor rábíznám a döntést, hogy végignézi ahogy elpatkolok vagy inkább egyedül lenne, de én jobban szeretném, ha mellettem lenne. Lehet a gyógyuláshoz is sok erőt ad, ha a betegnek van miért küzdeni és nem érzi magát feleslegesnek.

2017. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen elmondanám neki és biztos vagyok benne, hogy mellettem lenne a legnehezebb pillanatokban.

Valószínű megejtenénk egy-egy beszélgetést arról, hogy mi lenne ha..., avagy mi lesz ha... de alapvetően nem akarnám eltitkolni előle és természetesen nem is hagynám el emiatt. Hagy legyen az ember saját döntése, hogy szeretné-e végig nézni a párja haláltusáját, vagy sem. Én azt gondolom, hogy nem önzőség azt mondani, hogy egy jól működő kapcsolatban ez nem is lehet kérdés.

Ha a párom elém állna és közölné, hogy az orvos a legrosszabb hírrel állt elé (mondjuk tegyük fel rák), akkor igen, megkérdezném hogyan tovább, de ezt a kérdést abszolút nem a kapcsolatunkra érteném. Mellette lennék, amíg csak lehetek és pozitívan állnánk a helyzethez, biztatnám és erőt adnék neki, nem elkönyvelném, hogy "én ezt nem akarom végignézni". Életem végéig bánnám!

Szeretem őt és ő is szeret engem. Szerintem ha komolyan együtt képzeli el az életét két ember, akkor közhely ide vagy oda, ezt egészségben, betegségben is így gondolja...

2017. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!