Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Apakomplexus? Ki lehet ebből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apakomplexus? Ki lehet ebből a szemléletből kerülni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.

Apukámmal igazából semmiféle kapcsolatom nincsen.

Külföldön dolgozott, ezért nagyon ritkán láttam kicsinek is. Akkor mikor hazajött a kocsmát választotta.

Pár éves voltam mikor elváltak a szüleim. Így a "kapcsolatunk" még rosszabb lett.

Most is külföldön van nem keres (ha írtam neki egy-két mondattal letudta a dolgot) . Évente max 2- szer találkozunk, de akkor sincs semmi téma, mondjuk úgy nem ismerjük egymást egyáltalán.


Itt jön a bökkenő.

Nem tudom, hogy ez lelkileg ennyire befolyásolna-e, de a korombeli fiúk soha nem jöttek be. +10 +20 -as férfiak keltik fel az érdeklődésemet.

Jelenlegi párom 15 évvel idősebb 5 éve együtt vagyunk.

Valaki volt ilyen helyzetben? Nem normális dolog, de pszihológushoz nem szeretnék ezért menni.


Válaszokat előre is köszönöm!


2017. júl. 2. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 29 éves koromig tartott annak ellenére hogy én jóban vagyok apámmal, együtt is élünk, talán az a baj hogy anyu a férfi... Néha ugyan próbálkoztam korombelivel de az nem volt jó.


Azóta viszont inkább "gyerekkomplexusom" van, mivel mostani barátom ugyan csak 5 évvel fiatalabb, de úgy szeretem mintha a gyerekem lenne... Az előtte lévőt, aki szintén 5-el volt fiatalabb pedig teljesen gyereknek éreztem, főleg hogy még szűz is volt... De hozzá is betegesen kötődtem, csak keményebben rázott le mint a mostani, akivel amúgy meg elég mély barátságban is vagyunk.


De még mindig sokkal jobb ez mint egy 50-hez közeli, mint az exeim egy része :D


Egyébként meg nincs veled nagy baj, sokan ekkora korkülönbséggel házasodnak és boldogan élnek.

32n

2017. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

persze, h. befolyásolja, ne viccelj!


az apakomplexus pozitív és negatív irányból is eredhet, tehát nemcsak akkor, ha rossz a kapcsolat az apával, hanem akkor is, ha túl mély, túl erős.


utóbbi esetben keresnek a csajok olyan pasit, akik az apjukra hajaznak, és magasra állítják a lécet, a partnernek olyan kvalitásokkal kell rendelkezniük, mint a papának.


nekem is szar a kapcsolatom apámmal, pedig 1 fedél alatt éltünk, de soha nem beszélgetett velem, nem érdeklődött különösebben a dolgaim iránt.


huszonévesen én is az idősebb pasikat vonzottam, apafigurát kerestem... ez mára lecsengett, és a saját korosztályomból választok.

2017. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem velem is hasonló lesz..

2017. júl. 3. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!