Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora áldozatok várhatók el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora áldozatok várhatók el egymástól egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Milyen kérések, változtatások férnek bele szerintetek egy felnőtt, komoly kapcsolatba?


Úgy érzem, hogy mi az, amit egyszerűen el kell fogadni a másikban, még ha nem is tetszik, és mi az, amiben elvárható a másiktól hogy változzon?


Mondok példát. Például a legtöbb dolog oké, de az egyik fél több szexet akar. Elvárható, hogy ebben mindkét fél hozzon kompromisszumot, vagy keressen mindenki magának olyat, aki teljesíti az igényeket?


Az egyik fél utálja a cigit, a másik rendszeresen cigizik. Elvárható, hogy a cigiző letegye a cigit, vagy ha valaki nem szereti a cigit, ne kezdjen olyannal, aki dohányzik?


Ilyesmikre, de nem konkrétan ezekre gondolok. Elvárható-e a másiktól, hogy drasztikus változtatásokat hozzon, vagy mindenkit olyannak kell szeretni, amilyen?


2017. júl. 28. 14:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Van kapcsolatom, és továbbra sem tartom butaságnak a kérdést, hanem egyszerűen kíváncsi vagyok mások véleményére, mert én csak a sajátomat és a barátomét ismerem. Erre van ez az oldal.
2017. júl. 28. 15:11
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy MIBEN akarnak változtatni, vagy áldozatot hozni.


Kinek mennyire fontos az a kutya. Ha valaki allergiás a kutyára, és nem képes rendes életet élni egy lakásban, ahol kutya van, akkor a másiknak képesnek kell lemondania a kutyáról. Viszont, ha csak nem kedveli annyira a kutyákat vagy nem tudom, akkor tehet egy próbát a másik kedvéért.


A kérdés, hogy kinek mennyire fontos a dolog, és mi az indok, ami alapján megkötik a kompromisszumot.

"mert szeretlek, ezért engedek neked."

"Mert neked fontos."

"Mert belepusztulsz, ha kutyánk lesz, ezért engedek neked."


"Mert korábbi halált okoz a cigaretta mindkettőnknek"

"Mert kva drága a cigi, és te erőt adsz, hogy leszokjak"


A személyiség beli változtatások pedig szerintem nem lehetségesek, vagy talán csak nagyon ritkán... De egy szokás az nem személyiség beli változtatás. Pl cigizés, alkoholizmus, ruha vásárlás függőség vagy ilyesmik.


Nincs olyan, hogy:"de nekem a cigizés a személyiségemhez tartozik! Ne akarj megváltoztatni!"


Viszont olyat nem lehet mondani a másiknak, hogy: Mondj több viccet, legyél viccesebb, mosolyogj többet... vagy épp az ellenkezőjét: Legyél már érettebb, komolyabb stb.

Ez jön magától, és ha nem tetszik a másik személyisége, akkor le kell lépni.

Van olyan, akiért érdemes változtatni/változni.


Pl: én notórius késő vagyok. Bulikba 1-2 óra késéssel érkezem. Órára egyetemen mindig félóra, pedig semmi dolgom előtte. De mindig így jön ki.

Viszont van lány, akit megismertem, és nála is mindig késtem... aztán mondta, hogy őt ez zavarja. Nem tetszik neki, bár elfoglalja magát, de ha megbeszéltünk valamit, akkor legyen úgy.

Megerőltettem magamat, és csodák csodája oda értem időre.

"Odaérek időre, mert igazad van, és több időt tölthetünk együtt."

2017. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!