Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereknevelés kizárólag az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyereknevelés kizárólag az anyák dolga?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnél tipikus példáját látom annak, hogy az anyuka egyedülneveli a gyerekét hiába lakik együtt a párjával.


Kétgyerekük van. A második gyerek születésénél az apa nem volt jelen, mert nem akarta látni a "borzalmat". Amióta a kisgyerek megszületett a felesége a kisgyerekkel egy szobában alszik míg a férj a másik gyerekkel, azért hogy nyugodtan tudjon pihenni. Nem segít semmiben sem, csak dolgozik. Tehát kvázi egyedülneveli az anyuka mindkét gyereket, mert az idősebb ovis és azt is az anyuka rendezi.

Mi a véleményetek erről? Sok családban ez a helyzet.



2017. aug. 12. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy, az apa éppúgy szülő mint az anya
2017. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2017. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

"Nem segít semmiben sem, csak dolgozik"


Lol, akkor azért olyat ne mondjuk már, hogy nem segít semmit, mégha nekem se tetszik, hogy szarik a gyerekeire.


23/F

2017. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon összetett kérdés és nem lehet általánosítani. Egymillió dolgot érintettél a kérdéssel.

- az apás szülés

- az apaságra felkészülés

- párkapcsolati kommunikáció

- gyereknevelésben való munkamegosztás

- altatási szokások

- hozott családi minták stb.


Estig lehetne sorolni.

Sok helyen talán hasonló a helyzet és még több helyen nem.


Én egyre több olyan apukát látok, akik közel (ha nem több mint) a felét kiveszik a gyereknevelésből. Például a férjem, aki 5ig dolgozik, de 8ig a gyerekekkel játszik utána és hétvégén is aktív szülő. Az ovis szülőtársak 2/3-a szintén ilyen életet él.

2017. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

"Lol, akkor azért olyat ne mondjuk már, hogy nem segít semmit, mégha nekem se tetszik, hogy szarik a gyerekeire. "


Valószínűleg az anya is dolgozik. Ha még nagyon kicsi a gyerek akkor nem, de utána megint fog.

Akkor szerinted ez az apa hirtelen elkezd foglakozni a gyerekkel és végezni a házi munka egyrészét?

2017. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván, az anya több időt tölt a gyerekkel, pláne amíg otthon van vele gyesen, így olyankor nagyrészt rá hárul a feladat, hisz az édesapa dolgozik.


De a gyereknevelés mindkét fél feladata. Egy jó édesapa időt szán a gyermekére, közös családi programokat szerveznek és közös szabályok alapján nevelik a gyereket.


A szülésre meg nem feltétlenül muszáj az apának bemennie, pláne, ha az apa nem bírná. Ez kettejük közös döntése.

2017. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ilyen emberrel nem vallalnek gyereket es az ilyesmit elore meg kell beszelni szerintem, nem a gyerek szuletese utan kell csodalkozni, hogy hogyan viszonyul az apuka ehhez a temahoz. Csakis olyan emberrel vallalnek gyereket, aki hajlando ugyanugy tavol maradni a munkahelyetol x ideig, ugyanugy hajlando elvegezni minden gyerekkel kapcsolatos teendot (pelenkacsere, furdetes, ejjel felkelni, stb) es nem csak annyival intezi el az egeszet, hogy hat o penzt keres. Ez utobbi szanalmas, a munkahely nem a gyerekneveles resze, hanem egy alap dolog minden ember eleteben, az ilyen ember szerintem nem kepes valodi szulove valni, csak akar egy utodot, mert ezt diktaljak az osztonok.
2017. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Minek kezdene dolgozni a nő, ha eddig is eléltek egy fizetésből?
2017. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kizárólag de én pl főleg csak játszom velük. 99 százalékban Párom eteti őket, viszi játszótérre ruhát vesz nekik, mos, vasal etc.
2017. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!