Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a közös kasszába te 2x...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a közös kasszába te 2x annyi pénzt raksz, akkor?

Figyelt kérdés

Szóval, ez csak egy ELMÉLETI KÉRDÉS, nem vagyok ilyen helyzetben, csak elgondolkodtam a minap.


Szóval, oké a közös kassza, mindenki beadja a közösbe a fizetését, abból gazdálkodik a pár, megbeszélik a nagyobb kiadásokat.


DE, szerintetek, annak a félnek, aki 2x annyit ad a közösbe, van beleszólása az olyan dolgokba, hogy ha a másik olyan emberre akarja költeni a pénzt, akit ő maga nem szeret? Vagy olyan tárgyra, ami felesleges, mert van belőle 2, csak akar egy drágábbat/"jobbat", de a régieket nem adja el, mert azok is "kellenek"?


Pl ilyen tárgy lehet az autó, hangszerek. Ugye aki annyira mániákus zenész, annak van akár 2-3-4 gitárja is pl.


Személynél pedig olyanra gondolok, hogy ha te nem szereted teszem fel a párod egyik legjobb barátját, és ő sem kedvel téged, akkor te mennyire néznéd el, ha a közös pénzből rendszeresen meghívogatná pl kajálni vagy ilyesmi? Vagy ha a párod támogatni akarja az anyját/testvérét/valamilyen közeli rokonát a közös pénzből, de te nem kedveled őket, ők se téged, vagy sosem segítettek ki titeket semmiben, csak visszahúztak, vagy szerinted szimplán nem érdemlik meg?


Ez tényleg csak szimplán elméleti kérdés, bizonyos részleteket itt gyk-n olvasott kérdésekből merítettem.


Pl az utolsó, rokonos kérdéssel én személy szerint bajba lennék, mert én úgy gondolom, hogy anyúsjelöltemék nem érdemelnék meg, hogy segítsünk nekik, mert csak rinyálnak, hogy nincsen pénz, de ahhoz képest nagy lábon élnek, párom bátyjáék is rinyálnak, hogy kevés a pénz, de nem képzik tovább magukat a párjával (pedig még nincsenek 30 évesek, igaz a srác már lassan annyi lesz), és nem is keresnek más munkát, elvannak azzal, ami van. Ezért szerintem nem érdemlik meg, hogy mi támogassuk őket, hiába van nekünk mit a tejbe aprítani.

De pl saját tesómat szívesen támogatnám, vagy a saját anyukámat, mert pl anya tényleg csak akkor vesz ruhát magának, amikor már nagyon muszáj, kis spórolósan él, a kevés pénzből is megvan, még ha szűkösen is, és mindig próbál kicsit spórolni, vagy valami +munkát vállalni. Tesómat pedig azért támogatnám, mert ő is lelkiismeretesen gürizik, még ha nem is keres sokat, mellette tanul, hogy jobb munkája lehessen majd.


De ezt így valamilyen szinten kicsit igazságtalannak is érzem, hogy az én anyukámnak/tesómnak jutott pénzügyi kultúra, hogy csak addig nyújtózkodnak amíg a takaró ér, míg anyósjelölték és párom tesója nem igazán, csak a rinya megy.


De mégis, szerintetek a közös kassza ellenére lehetne nagyobb beleszólása a több pénz hazahozó félnek a kevesebb pénzt hazahozó félhez képest? Vagy az ilyen helyzeteket hogy oldanátok meg?


Őszintén szólva, én nem tudom eldönteni. Mert ha az anyósjelöltemékre gondolok, akkor úgy gondolom, hogy nem igazán akarnám "engedni", hogy a párom támogassa őket, elvégre a pénz nagyrészéért én dolgoztam meg.

DE pont ezért közös kassza, hogy közös célokat valósítsunk meg, valamint a kapcsolat ha eljut odáig, utána már gazdasági közösség is, együtt gyűjtünk és dolgozunk bizonyos dolgokért.


Szerintetek?



2017. febr. 9. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De ilyen esetben miért kéne közös kassza? Ha én rendszeresen adnék valakimnek pénzt, evidens, hogy lenne közös és magánpénzünk is.
2017. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyobb a beleszólása, akkor az már nem közös kassza.

Ha ez a gondod, akkor rakjatok mindketten egy bizonyos összeget a közösbe (nem feltétlenül kell azonosat), a többivel meg azt csinál mindkét fél, amit akar, és kaptok egy hibrid megoldást.

2017. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De ezt is lehet csavarni:

ha eleve közös kasszán voltatok, de előléptetést kapsz, és sokkal több lesz a fizetésed, és MOST MÁR megtehetnétek, hogy támogassatok másokat? Akkor meg külön kasszára mentek, és csináljon a pénzével amit akar?


És pont ez a lényeg: ha csak a kötelező dolgokat fizetitek ki közösen, akkor neked sokkal több pénzed marad, mint a párodnak. És akkor ő döntse el, hogy vagy spórol ő is veled még pluszba mondjuk a közös jövőre, vagy támogassa a családját? vagy hadd támogassa, te meg spórolsz egyedül a lakásra, mert ha anyudnak utalsz egy kis pénzt, még mindig van mit félrerakni?

2017. febr. 9. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk ráadásul többet keresek (én vagyok a nő), mondjuk a páromnak nincs családja, nem támogat senkit, de mégsem szólok mire költ, mert abszolút megbízom benne, hogy csak annak arányában amennyit ő tud belerakni. Utazást meg ilyeneket abból fizetjük, én nem foglalkozom azzal, hogy én adtam többet, mert egyedül nem mennék el, nem lenne az az élmény. Régen nem voltam közös kasszán soha senkivel, ő az első, akivel meg sem fordult a fejemben másképp.
2017. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem, ne akarjál párt magadnak, ha ilyen bonyolult vagy.
2017. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám ahogy a szüleim. A fizujuk 20-30%-át lecsippentették "zsebpénznek", a többi ment bele a közösbe. Az egyéni dolgaikat a zsebpénzből intézték.

30/f

2017. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#5, szerintem meg egy kérdés alapján, amihez odaírtam, hogy:

1: elméleti kérdés,

2: gyk-n olvasott dolgok alapján ollóztam össze,

nem indokolja, hogy "ne akarjak párt magamnak".

2017. febr. 9. 21:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben kell hozzáállni. Mi a barátommal minimalisták vagyunk, szóval többnyire úgy néz ki, hogy a bérleti díjat és rezsit felezzük, kajával meg szintén +/- 5 euroval egálban vagyunk.

Mivel mi vagyunk "a fiatalok", nem támogatjuk a családjainkat, de amúgy sincs tervben, amximum ha majd rászorulnak, de azt is mindenki saját pénzével.

2017. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kozos kassza azt jelenti hogy MINDEN penzugyi dontest KOZOSEN hozunk meg.


Itt bukik meg a levezetesed, hogy ezt a szituaciot nem tudod elkepzelni. Egyszeruen nincs ilyan hogy egyiknek vagy a masiknak nagyobb beleszolasa van barmibe, csak mert tobbet keres.


Eleve a kozos kassza csak akkor mukodik konfliktusmentesen, ha a parnak a penzugyi kulturaja es a felfogasa ugyanolyan. Ha nem igy van akkor csak vita van.


Mi ~17 eve vagyunk kozos kasszan, jelenleg pontosan 2x annyit keresek mint a felesegem, de volt amikor evekig nem keresett egy fillert sem, mert nem dolgozott, otthon volt a gyerekkel.


Soha nem volt koztunk semmifele penzugyi konfliktus. A nagyobb kiadasokat megbeszeljuk, a kisebbek meg nem szamitanak.


altalanossagban veve pedig a kitalalt szituacioidra annyit mondanek, hogy ez egy normalis hazassagban fel sem merul, mert ahogy irtam, ugyanugy gondolkodnak.


Ha meg felmerul, akkor nem kell osszehazasodni.

2017. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt a félig közös dolgot meg is lehet ám fordítani.

Nem úgy kell csinálni, hogy a közös dolgokat összedobjuk, a maradék mindenkinek a sajátja, hanem pont fordítva: mindenki kivesz a közösből magának "zsebpénzt" (nyilván előzetes számítások alapján, hogy ne hiányozzon, és nyilván itt valamennyire befigyel az is, hogy arányosan legyen), de a nagyobbik része a bevételeknek közös, közös döntésekkel és gazdálkodással.

Viszont a haverokat meg a drága hobbit a zsebpénzből kell megoldani, nem a közösből. Ha kevés a zsebpénz, akkor még mindig megbeszélhetjük, hogy kéne valamire a közösből, de az bizony már igenis megfontolás kérdése, hogy tuti kell-e.

2017. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!