Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem így, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem így, hogy manapság sokkal több a szakítás, válás pár év után, mint a 80-as,90-es években?

Figyelt kérdés
A környezetemben sorra mennek tönkre többéves párkapcsolatok, bomlanak fel akár 1-2 éves házasságok. Nem értem, ez a fogyasztói társadalom átka lenne, hogy ma már szinte nincs problémamegoldás az emberek között, hanem egyből legyen vége a cél?

2017. okt. 21. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Igen, csak te érzed így


[link]

2017. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a fogyasztói társadalom hibája, hanem az, hogy az emberek elkényelmesednek és lusták tenni a kapcsolatukért. Nagyon egóznak, nincs kompromisszum, nem beszélgetnek őszintén egymással.


Tehát itt inkább azt mondanám, hogy a fő okok az önismeret hiánya és a túlzott önző egocentrikus világ.

2017. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

#1-es: én értem, hogy vetted a fáradtságot és belinkelted, de... nem zavart, hogy az első bekezdés totálisan cáfolja, amit mondasz? :D


"A házasságkötések száma Magyarországon kb. 45 ezer házasságkötés. Ma alig több mint feleannyi házasság köttetik, mint az 1980-as években. Ezzel szemben a válások száma dinamikusan emelkedik, az utóbbi 3 évben például évi 5%-kal. "


Tehát felennyi a házasságkötés, de a válások száma folyamatosan (de nem drasztikusan) emelkedik. Szerinted akkor nem sokkal több a válás, mint régen?


Segítek: de.


Hogy miért? A kettes válaszoló megmondta.

2017. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A legrosszabb ***** válasza:
32%

Úgy tapasztalom, hogy lényegében nem a válások száma gyarapszik, hanem a szakításoké. Könnyedszerrel hagyják ott az emberek a partnerüket, s eszük ágába sem jut a párkapcsolatuk javításán dolgozni, mert úgyis jön egy jobb, és mindig ott vannak tartva talonban a "pótlékok". Főleg a nőknél látom, ha a hapsijuk nem olyan sikeres, népszerű, címlapra való faszi, mint amit folyamatosan sugall a média, akkor már váltanak is. Aki meg szemét velük, csalja, netán még orrba is veri őket párszor, ahhoz meg foggal-körömmel ragaszkodnak.


Egyszóval semmi kitartás nincs az emberekben, de a férfiakban sem, mert aki meg megteheti, az ugyanúgy cserélgeti a partnereit, mint a nők nagy része.

2017. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben az akkor kötött házasságos mostanában bomlanak fel, ahogy kiröppentek a gyerekek. Mást én nem vettem észre.
2017. okt. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Szerintem csak a fiatalabb generációk rájöttek, hogy nem kötelező benne maradni egy sz-r kapcsolatban :D
2017. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 80-90es években a válás szégyennek számított, így az emberek inkább a szőnyeg alá söpörték a problémájukat és éltek egy rossz házasságban, tűrték a testi-lelki terrort, de nem voltak boldogabbak, mint manapság az emberek többsége egy kapcsolatban.
2017. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régen is voltak problémák meg fos kapcsolatok,csak akkor nem volt divat kiteregetni a szennyest.Ma már ha valami nem működőképes,azt könnyebben eldobjuk,mint az egyszer használatos borotvát.Ami néha jó,néha nem,de az biztos,hogy a kitartás,megbecsülés,tisztelet fogalmait ma már kevesen ismerik.
2017. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!