Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hosszú évek óta egyedüláll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Finom zserbó kérdése:

Más hosszú évek óta egyedülálló, magányos ember is érzi úgy hogy szabályosan eliramlik mellette az élet, a "többiek" meg boldogok, mindenki falja az életet csak mi nem?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta magányos férfi vagyok, hétvégén leszek 27 éves.


A társas életem teljes csőd, pár hónapig volt egy barátnőm, ezen kívül gyakorlatilag semmi, pár kalandot leszámítva.


Az évek jönnek és mennek én pedig csak egyedül őrjöngök hogy "úgy szeretnék élni már".

Rengeteg elfojtott vágy van bennem.


Olyan szinten eszkalálódott a magány és a szeretethiány nálam, hogy a szervezetem védekező üzemmódba kapcsolt és már észre se veszem nagyon a nőket, nem nagyon nézek rájuk, nem váltanak ki belőlem érzéseket. De mélyen magamban érzem hogy ez csak mesterséges állapot, a szervezetem így védekezik.


A magány szociopatát csinált belőlem, de az igazi énem még ott van mélyen legbelül bennem, aki szeretne, ölelgetne valakit...de nincs kit...


Fel lehet egyáltalán valahogy ezt dolgozni?


2017. dec. 5. 22:29
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz? Le akarod vezetni hogy a barátokból meg a hobbikból meg életcélból jön majd a társ az ember életébe? Ez mégis micsoda?


Az ember társát, akivel együtt evez, azt semmi nem tudja helyettesíteni, se barát, se hobbi, se életcél.


Egyébként én nem vagyok túlzottan társaságra vágyó ember, nem nagyon érdekelnek az emberek.


Viszont azt én is érzem mennyire hiányzik mellőem egy társ.


És nem azért nincs mert nekem nincs "életcélom", meg megfelelő barátaim...

2017. dec. 6. 02:51
 22/26 anonim ***** válasza:
"És nem azért nincs mert nekem nincs "életcélom", meg megfelelő barátaim..." Csak egy kérdés, hogy amúgy vannak-e megfelelő barátaid, és van-e valami más is az életben ami motivál a párkapcsolaton kívül?:D Vagy csak ilyen légből kapott gondolattal magyarázod ezt az egészet, hogy ezek nem segítenek?:D
2017. dec. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Van kb. egy barátom akivel mindent meg tudunk beszélni.


Hajt engem még jó pár dolog, csak tudod, egyedül még a pénzt is nehéz élvezni.


Mert dobálhatod magadra amikor van, de ha nincs kivel elkölteni pont annyit is ér, nem sokat.

2017. dec. 6. 03:24
 24/26 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló, csak én már 31 vagyok. Pár hónapig barátnő, amúgy semmi. De sajnos a nőket észreveszem, vágyom is rájuk, és ugyan úgy megmaradtak a siker útjaban álló gátlások.
2017. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!

34 éves nő vagyok, világéletemben egyedül voltam, soha semmilyen kapcsolatom nem volt. Csak a tisztán látás végett: hetero vagyok, nem vagyok aszexuális, vékony, átlagos nő vagyok. Az esetemben alapvetően saját döntés az egyedüllét (párkapcsolat hiánya), nem is teszek ez ellen semmit, mert én így érzem jól magam. Szerintem ez érződik a kisugárzásomon is, mert eddig 3 férfinál éreztem azt, hogy ha minden kerek lenne, akkor akarnának tőlem valamit (az egyikük 200 km-re lakott tőlem, a másiknak párja és 3 éves gyereke volt, a harmadikhoz pedig én voltam éretlen). Tehát nem tapasztaltam meg, hogy milyen az, amikor szeretnek - azt már átéltem, hogy milyen az, amikor én szeretek.

Nagyon sokáig teljesen begubóztam a saját magányomba, senkit nem engedtem be, én sem csináltam semmit. Azt hittem, így a jó nekem. Aztán rájöttem arra, hogy ha soha semmit nem csinálok, nem élvezem az életet, akkor egy unalmas boszorka leszek. Egyedül utazok el, egyedül vágok bele kalandokba, és nagyon igyekszem megvalósítani az álmaim, rengeteget sportolok - reggel fél 8-kor elmegyek otthonról, általában este 7-8 előtt nem érek haza. Nagyon sok kalandot átéltem már így, van miről beszélgetni. Nem felvágok ezekkel, hanem nagyon sok vicces történet van. Hovatovább ha egyedül kell valamit megoldanod, akkor a személyiséged is fejlődik, hamarabb feltalálod magad, nem ijedsz meg a kihívásoktól.

Szerintem azért nem érdemes begubózni és a társhoz kötni a tevékenységeket, mert akkor teljesen besavanyodik az ember, kimarad élményekből, és unalmassá válik. Emlékszem, hogy én is pl. barátokkal szerettem volna kirándulni menni, de mindig csak nyafogás lett belőle: most nincs pénzem, nem érek rá, stb. Ezt megelégeltem, mert ha továbbra is arra várok, hogy másnak jó legyen, akkor soha nem történik az életemben semmi, pedig élményekre én is nagyon vágytam. Továbbá hozzászokik a semmittevéshez, amiből később nehéz lesz kitörni.

Viszont a leírásodból és a válaszaidból látom a legfőbb különbséget kettőnk között, és hogy neked miért nehéz: te szeretnél párkapcsolatot, míg én nem. Ebből a szempontból biztosan nehezebb neked, viszont a fentieket is figyelembe véve és a besavanyodás elkerülése céljából azt tanácsolom, hogy ne gubózz be. Járj el továbbra is, ahogy eddig is. Nem csak új embereket ismersz meg, hanem új élményeket is gyűjtesz, amik pozitívvá és ezáltal vonzóbbá tesznek.

2017. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nagyon antiszociális ember vagyok, nincsenek nagy barataim (2 van, az egyik csak szeret kihasznalni vagy valami beteges dolog miatt kotodik hozzam, nem tudom), 3 eve nincs kapcsolatom ( se szexualis se semmilyen), es ugy vagyok vele, hogy fiatal felnottkent először meg akarok allni a labamon, elmenni otthonról, szoval dolgozom. Keresem a lehetosegeket, hogy minel jobban keressek. Kapcsolat ebbe most nem is nagyon ferne bele a heti 1 szabadnapommal, amit atalszom :D
2017. dec. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!