Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell minden kapcsolathoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell minden kapcsolathoz úgy állni, hogy örökké fog tartani?

Figyelt kérdés
Aztán általában jön a csalódás, mert a kapcsolatok nagy részének szakítás a vége, ráadásul sokszor úgy, hogy azt csak az egyik fél akarja. Akkor mégis miért így állunk hozzá, és miért nem úgy, hogy együtt vagyunk, amíg jól érezzük magunkat, aztán ha több év múlva is így lesz, elkezdhetünk komolyabb dolgokban gondolkodni, családot alapítani stb.
2017. dec. 9. 15:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Alapjábavéve nem úgy kell hozzáállni a kapcsolathoz, hogy a jövőről álmodozunk. Ha a párom ilyen kijelentéseket tenne, akkor bólintanék kedvesen, de nem merülnék bele az álmodozásba, inkább örülnék annak, hogy itt és most velem van. De ha elbizonytalanitó válaszokat adnék neki, mint "nem vagyok biztos benne, hogy együtt leszünk a jövőben", az úgy hangzana, mintha már most kiszimatoltam volna, hogy valami bajom van vele, és bizonytalanságot éreztetnék (ami nem szép dolog olyan esetben, amikor öszintén semmi bajom vele). Normális esetben akkor kezdek bizonytalankodni, amikor már valami okom van rá, ha rosszul bánt velem. Ha csak holmi beképzelt, paranoid rémképek miatt gondolom ezt, az sz*r.

Ha valakit elbizonytalanítasz, arra nem mentség az, hogy "csak őszinte akartál lenni". Amíg nincs okod ezt gondolni, de mégis ezen pörögsz, az csak annak a jele, hogy az eddigi kapcsolataid komplexusossá tettek. Úgy gondolod, hogy az eddigiek véget értek, így az ezutániaknak is ez lesz a sorsa. Tehát a logikád szerint semmilyen kapcsolat nem kellene örökké tartson, mert az exeid csalódást okoztak neked. Szép.

2017. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

# 8


Figyelj. Lehet, hogy tévedhetnek azok, akik azt hiszik, hogy örökké tart. DE azok is tévedhetnek, akik nem hiszik. Mert nem lehet tudni, Ennyi. Tehát erről az egészről SEMLEGESEN kell gondolkodni. Te a negatív hozzáállásoddal épp annyira tévedsz, mint azok, akiknek túl pozotív a hozzáállásuk. Tehát én a semlegességre szavazok. Nem kell túl nagy jelentőséget adni ennek a témának, illetve parázni azon, hogy velem magad-e a párom? Inkább figyelni rá kedvesen, majd ha valami okot ad, akkor lesz okom ezen gondolkodni.

2017. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%
Ez most a tipikus "a pohár félig tele van,vagy félig üres?". Minek azon kattogni pisszimistaként,hogy úgyis vége lesz,ha helyette azon is örömködhetnék,hogy jajj de jó,boldog vagyok vele? Én meg a pisszimista nézetet nem értem. Mert igen,egyszer minden véget ér. De miért kéne nekem ezt előre vetíteni es ezzel rombolni a saját és partnerem kedvét?
2017. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Látom, nem sikerül felfogni, hogy én nem állítom azt, hogy biztos vége lesz, csak azt, hogy nem lehet tudni.
2017. dec. 9. 16:45
 15/36 anonim ***** válasza:
Igazad van...én úgy állok hozzá, hogy nincs örökké, meg garancia semmire. Egy kapcsolat olyan, mint a bicikli, tekerni kell, különben eldől. És ha ennek ellenére egyszer mégis eldől, akkor tovább kell lépni...
2017. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

#14 Szerintem inkább hanyagold ezt a témát a pároddal. A párkapcsolat amúgy sem lottó. Tehát nem egy kiszámíthatatlan történet, hanem azt TI irányítjátok. Neked nem sikerül ezt felfogni. A párkapcsolat nem egy adás a televizióban, amit néztek és nem tudjátok mi fog történni benne. Tehát a kimenetelét nagyban meghatározza a ti hozzáállásotok.

Ha szeretem a párom, és tudom róla, hogy ő is szeret, akkor semmi okom ezt gondolni. Neked az a bajod, hogy hiába éreztetné veled valaki azt hogy szeret, te arra gondolnál, hogy biztos idővel kiderül, hogy hazudik. Tehát magyarán: nem bizol benne. Nagyon sok kapcsolat itt rendül meg. Nagyon sokan tudják, hogy a bizalom a kapcsolat alapja. Tehát ha bizom a páromban, és nem állítom azt róla, hogy egy hazug féreg, akinek nem vehetem komolyan a szavait, akkor semmi okom ezt gondolni. Ha te hazugságban élsz, és úgy érzékeled a párodat, hogy nem veheted komolyan a viselkedését vagy a szavait, az elég szomorú, akkor megértem, ha te így állsz hozzá a kapcsolatokhoz. Ez elég szomorú.

2017. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
81%
Tanulmányok ezrei szólnak arról, hogy ha az ember úgy áll eleve hozzá, hogy úgyis sikertelen lesz, akkor az valóban megnöveli a sikertelenség bekövetkezésének esélyét.
2017. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
# 15 Hű, milyen bölcs példa. Valaki sosem járt bicó szervízbe.
2017. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Heart of Darkness ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én azért állok úgy egy kapcsolathoz, mert számomra értelmetlen lenne úgy elkezdeni, hogy tudom azt, hogy egyszer ennek biztos úgy is vége szakad. Ettől függetlenül nagy rá az esély, hogy vége lesz és nem fog örökké tartani, legalábbis addig még valamelyikünk meg nem hal, de úgy gondolom, hogy jobb pozitívan állni hozzá mintsem úgy, hogy jön majd a szakítás és felesleges nagyon belemenni a dolgokba.. Ezen az elven nagyon sok minden felesleges lenne a világban.


(Számomra amúgy is nehezen elviselhető dolog személyek elvesztése. Minden alkalommal kevesebb vagyok.)

2017. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
A bizalom a legeslegfotosabb 2 ember kozott. Na meg az oszinteseg
2017. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!