Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha közösen mentek valahová a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha közösen mentek valahová a barátotok autójával, akkor az üzemanyag költségébe beleadtok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 17. 18:05
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Se barátom, se olajtársaságom, csak egy kocsim van, viszont azt én tankolom. :D
2017. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni, de megmondom őszintén, hogy én ezt sosem értettem... Akinek gondot okoz egy autó fenntartása, akkor az ne vegyen magának autót, legalábbis én így gondolom. Az autó nem azért van, hogy megvegyük és utána a garázsban nézegessük és büszkén elmondhassuk, hogy "amúgy nekem van ám egy autóm", hanem az ember azért vesz autót mert szüksége van rá, használni szeretné, viszont akkor erre kell költeni is, pl. tankolás. (Én pl. egyrészt ezért nem veszek magamnak autót mert nincsen rá szükségem, mert tömegközlekedéssel is elvagyok, és feleslegesen költenék el rá csomó pénzt, amit így inkább félreteszek vagy elköltöm másra.) Most akkor, ha én nem vagyok és egyedül kell állnia pl. a benzint, akkor majd mezítláb fog járni mert az utolsó két forintja is elment a benzinre? Vagy egyedül nem is használja az autót, csak miattam? Nekem csak ezzel van a bajom vagy inkább csak szimplán nem értem. Az szerintem teljesen természetes, hogy pl. egy nyaralás alkalmával mindenki kiveszi a részét a dologból és mondjuk közösen fizetjük a szállást, valaki állja az utat, a másik pedig a kaját vagy valamilyen formában megeggyeznek és megosztják a költségeket, ez szerintem egy alap dolog. Ha esetleg megkérném a páromat, akinek van kocsija, hogy vigyen el valahová mert másképp márt tényleg nem tudnám megoldani, akkor természetes, hogy honorálom pl. meghívom egy ebédre/vacsira vagy valami ilyesmi. Ugyanakkor, ha pl. együtt hazaugrunk vidékre a szülőkhöz kb. 100 km-re vagy átugrunk egy közeli városba egy programra vagy ilyesmi, és a páromnak van autója, felajánlja, hogy elvisz, akkor utána ne akarja már nekem ezt felhányorgatni és elkunyizni a benzinpénz felét mert szerintem az már tényleg gáz...
2017. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

42. vagyok

Egyáltalán nem várom el senkitől, hogy engem bárki is furikázzon ide-oda és párkeresésnél sem szempont, hogy a másiknak legyen kocsija, nekem a tömegközlekedés is tökéletesen megfelel.


Gondoltam, hogy ezt még leírom, mielőtt bárki beleköt.

2017. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Ez kicsit olyan, mint egy lakás fenntartása. Megtehetné a párom, hogy egyedül tartsa fent, de én mégis kiveszem ebből a részem. Mert attól függetlenül, hogy tökéletesen meglenne az én pénzem nélkül is alap dolog, hogy beleadok abba, amit én is használok. Szerintem ugyan ilyen a kocsikázás is. Nyilván az is tökéletes amit leírtál, hogy meghívom valami másra. De ahogy látod sokan még erre sem képesek, fizessen mindent a párjuk.
2017. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
33%

" és a páromnak van autója, felajánlja, hogy elvisz, akkor utána ne akarja már nekem ezt felhányorgatni és elkunyizni a benzinpénz felét mert szerintem az már tényleg gáz..."


Szerintem amikor együtt éltek, legalábbis annyira komoly egy kapcsolat, hogy együtt jártok nyaralni, együtt utaztok, akkor ez nem ilyen "felajánlja, és utána elkéri".


Vannak közös élethelyzetek, és programok, amiknek költsége van. Az autó ezek közül az egyik. És a "rezsibe" itt ugyanúgy illik beszállni, mint például ha egyikőtöknél laktok.


Ez kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy felajánlotta, hogy költözzünk össze, nehogy már be kelljen szállnom a rezsibe (tudom, itt a GYK-n erre is van példa, hogy nők szerint nem igazi férfi aki ezt felveti, de azért ne ez legyen már az etalon)

2017. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Nincs autónk :D
2017. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!