Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Undorítónak érzem magam (? ) L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Undorítónak érzem magam (? ) L

Figyelt kérdés

Havonta néhány alkalommal rámjön, hogy undorítónak, szörnynek érzem magam, és még az utcára kimenni is rossz érzés. Belegondolok, hogy biztosan undorodnak az emberek, hogyha véletlenül mellém kell állniuk a metrón, vagy véletlen rám néznek, vagy ne adj isten, súrolom őket a kabátommal.

Igénytelennek érzem magam, holott nem vagyok túlsúlyos, sok időt fordítok a bőrápolásra/hajápolásra (a sminkre pont nem, mivel olyan érzékeny a bőröm, hogy nem nagyon tűri meg), mindig tiszta, ízléses, visszafogott ruhákat veszek fel.

Viszont nem tudok ezen a szemléletemen változtatni. Egészen kiskoromban kezdődött, aztán most, hogy idősödöm (24), egyre erősödik.

Ma is konkrétan méterekre kerültem az embereket, lehet, azt hitték, velük van a baj, holott nem, csak nem akarom....megfertőzni őket magammal.

A visszajelzések szerint nem vagyok csúnya, inkább az az átlagos, akit soha senki nem vesz észre. Mondjuk ez jól is esik (a fentiek miatt)

Gyerekként meg voltam győződve, hogy én nem vagyok lány, de fiú sem, és nem voltam hajlandó bemenni a lányvécébe, mert az én "fajtámnak" miért nincs, kb nemtelennek éreztem magam. Már oviban is.

Minden ovis barátnőmhöz társítottam egy színt (zöld, kék, rózsaszín), és magamnak csak az átlátszót, mert nekem "nincsen színem".

Érdekesmód ezek a gondolatok csak akkor jönnek, ha egyedül vagyok.

Több éve van párom, de nem tud ezekről.


2018. jan. 25. 18:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ismerős a problémád, mármint az undorítóság érzése... még gyerekkoromban volt, hogy azt hittem, hogy mások undorítónak tartanak és nem akarnak hozzám érni, így aztán igyekeztem mindenkitől távol maradni. Tudtam, hogy nem vagyok sem ronda, sem igénytelen, mások sem néztek rám úgy és mégis... Egy kényszergondolat (undorító vagyok), és a hozzá kapcsolódó kényszercselekvés (nem érek hozzá senkihez). Kényszerbetegségem van, csak erről nem tudtam egészen 27 éves koromig, pedig többé-kevésbé mindig jelen volt, csak más-más formában.

Lehet, hogy nálad is ez a helyzet, de ha nem is, valamiféle mentális gond akkor is van.

2018. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!