Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom teljesen kikészíti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyósom teljesen kikészíti a páromat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve vagyunk együtt. Mindketten még a szülőkkel élünk, bár mostanában nem szívesen járok hozzájuk az anyja miatt... Folyton csak panaszkodni tud a munkahelyével kapcsolatban (miközben nem szakad meg a munkában...), teljesen leszívja az energiámat, vagy otthon tombolja ki magát, ha éppen rossz napja van és sokszor ez a páromon csattan. Tegnap is, h idegesen ment haza, mindenen morgott és a páromnak azt vágta a fejéhez, h semmit sem csinál/segít otthon... Hihetetlenül felkaptam a vizet, mert /nem elfogultságból de/ nagyon ügyes, ritka ha a házhoz valami szerelőt kell hívni mert szinte mindent megtud javítani, kicserélni ami esetleg tönkre megy. Soha nem mertem volna neki ilyet mondani, h "semmit sem segít", mert ebben a dologban mindig 100%-ban lehet rá számítani. Rengetegszer pl. anyja munkáját is megcsinálja (könyvelésben a zárásokat stb.), mert anyuka ezt nem tudja.... De közben úgy járkál otthon, mintha ő sz..ta volna a spanyolviaszt. Engem is bántott a dolog, h az anyja ezt vágta a fejéhez, éreztem a barátomon, h nagyon rossz kedve van és h szomorú. Persze ha nálunk vagyunk, akkor meg mindennap telefonálgat a "kisfiának", h mi újság van... Rengetegszer megvédi őt a barátom, kiáll mindig az anyja mellett, pedig sokszor nem érdemli meg. És ezt tényleg nem rosszból írom! Néha azt érzem, h maga körül mindenkit csak kihasznál. Sokszor már mondtam a páromnak, h picit álljon a sarkára és mondja meg anyjának amit gondol, vagy mondja meg neki, h ez számára mennyire rosszul esik.. Nem félős gyerek, sőt, de anyjától mégis tart. Előre félek, h mi lesz ha összeköltözünk, anyja majd hányszor fogja őt hazarendelni, mert ezt meg azt nem tud... Hogyan lehet ezt kezelni?
2018. jan. 26. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem anyósod.

Ha nem tetszik, ne járj oda.

Párodnak ha nem tetszik, lehet elköltözni

2018. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én ennek a helyzetnek a másik oldalán vagyok. Nálunk az én anyukám befolyásoló elnyomó személyiség. Nem valószínű hogy a párod valaha szembe megy az anyjával mert az anyja ezt szerintem nem is várhatod el. Abban igazad van hogy muszáj önállóságot kialakítania de amíg a szüleinél él tőlük függ az ő szabályaik szerint fog játszani. A kérdés számomra hogy mennyire befolyásolja amikor kettesben vagytok? mennyire helyezi az anyját adott esetben eléd egy program vagy ünnep kapcsán.
2018. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyreszt neked nincs anyosod. Masreszt pedig azert nem mindegy hogy egy max par havonta esedekes javitast megcsinal a parod, es kozben mondjuk nem kepes felporszivozni, felmosni, elpakolni maga utan, es egyeb alap dolgokat megcsinalni. Anyukaja feltetelezem erre gondol, nem pedig arra hogy 3 honapja nem javitotta meg egyszer a vizcsapot mondjuk.
2018. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ó, elnézést, utólag beleakartam javítani, h "anyósjelölt", de köszi a figyelmeztetést! :)

Nem rendetlen a párom, nem hagy kupit, szobájában is mindig rend van, segít a házimunkában is. Remélem kielégítő a válasz a kötekedőknek :)

2018. jan. 26. 15:44
 5/15 A kérdező kommentje:
2. Nem függ tőlük, mert már dolgozik, csak otthon él. Maximum ennyiben függ tőlük, h segít otthon. De rossz panasz rá nem lehet, mert jó gyerek. Sosem volt vele probléma. Nem is kérem, h szálljon szembe az anyjával, vagy vesszen vele össze. Csakhogy húzzon meg egy határt, h ne hagyja, h hülyét csináljon belőle.
2018. jan. 26. 15:46
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem kotekedtem... csak mivel nem elsz ott eletvitelszeruen, ezert nem tudhatod, hogy pl. rosszabb napjain az anyosjelolted epp mivel talalkozik szemben a lakasban x ora munka utan, amit epp masnak kellett volna elvegeznie. A parod meg persze hogy nem fog ellenkezni ilyenkor...
2018. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Költözzön el és kész.
2018. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A párodnak fel kell nőnie. Az anyja nem elég ahhoz, hogy a párodat a cpici fiának megtartsa és rángassa kedvére. A párod ugyanígy benne van, a pici fiának érzi magát. Az anyóst valószínűleg nem tudjátok megváltoztatni, de a párodnak igenis függetlenednie kell tőle, különben tényleg az lesz, amit jósolsz. Próbáld meg nem az anyját támadni vagy közvetlenül róla beszélni, hanem inkább a párkapcsolatotokra vagy közvetlenül a párodra gyakorolt hatását érzékeltetni. Ha ő nem veszi észre, hogy még nem szakadt el az anyjától, nem fog változni semmmi.


És ami nagyon fontos: soha ne bocsátkozz harcba az anyjával, mert veszíteni fogsz.

2018. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem vettem a véleményedet rossz néven és bár igaz, h nem élünk együtt, de a 2 év alatt ezt megtapasztaltam. Volt, h hetekig együtt voltunk és sosem volt ilyenre példa, h esetleg utána/utánunk kellett volna rakodnia az anyukájának. Sokszor kitakarítunk (amit nem felhánytorgatásból írok le), de ezután is elégedetlenkedik, elégedetlen az életében. A konyhát csak étkezésre használják, mert az anyukája munkahelyéről tud hazahozni kaját, így főznie se kell. A használt tányérok azonnal bekerülnek a mosogatógépbe, úgyhogy még azok sem okoznak felfordulás érzetet. Úgyhogy nem értem... Múltkor olyat kezdett el beszélni, h ő mennyire magányos. Van férje (ő nem a párom apukája), de vele nem járkál el sehova, mert a férjének egészségügyi gondjai vannak, ami miatt nem tud sokáig menni vagy állni. Nagyon sok helyre elhívjuk magunkkal, h "ne legyen magányos", de ilyenkor már sok, mikor ilyeneket kiejt a száján.. Abszolút nem rosszból írom, csak nem ezt várná az ember.. Anyukámnak pl. 100x több dolga van otthon. Van, h éjjeleket dolgozik a papírok felett, 2 naponta főzünk, vezeti a háztartást, de sosem hallottam őt panaszkodni. Nekem ez idegen, h mindenen nyafogni kell. Ebből remélem senki nem azt szűri le, h én otthon nem csinálok semmit, azért mert ennyire kiemeltem, h én anyukám miket csinál :D
2018. jan. 26. 16:03
 10/15 anonim ***** válasza:
De miért vagy te anyósjelöltednél hetekig életvitelszerűen? Nem érzed, hogy ez nem normális?
2018. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!