Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az irigység valóban csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az irigység valóban csak a nőkre jellemző?

Figyelt kérdés

A barátomat (de még csak a korábbiakat, vagy a férfi ismerőseimet se) sose hallottam irigykedni senkire semmiért, és rám is furán néz, ha észreveszi a jeleket.

Pl amikor egy társaságban egy lány mesélt arról, hogy milyen jómódúak voltak tinikorában is (vállalkozó szülők), hogy hónapokot nyaralt az ilyen meg az olyan Riviérán, euró milliomos gyerekekkel bárátkozott, jártak szórakozni, a helyi gazdagokhoz szabad bejárása volt a lakásba, ahol akkora volt egy szoba, mint egy moziterem...

Meg hogy bejárta a világot Ázsiától Afrikáig, és most is jól élnek.

Amikor mondtam a barátomnak, hogy ez mennyire nem fair, akkor megkaptam, hogy nekem más lapokat osztott az élet és kész, nem élhetem más életét, ne is irigyeljem.

De ha egyszer ennek a töredékére se lesz esélyem soha?


2018. jan. 30. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Hát ilyesmire soha nem voltam irigy. De az irigység alapvetően emberi vonás nem nemi. Nézd csak meg az itteni férfiak által írt kérdéseket. Hány alapozódik arra hogy aki magas meg jóképű annak mennyivel jobb. Szerinted mi ez ha nem irigység.

A különbség ember és ember között hogy mennyire elégedett az életével. Aki elégedett az is látja ha valakinek jobban megy valami de mivel a saját életében is boldog nem vágyik a máséra.

Szóval nem nem csak a nőkre jellemző.

2018. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Ez a velejéig gyűlöletté fajuló irigység bizony női jellemző, ahogy a tettlegességig fajuló rosszindulat is.
2018. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Költőnő? ***** válasza:
Sztem minden ilyen érzelem inkább nemfüggő. Az ilyenek férfiaknál azért nem jön ki, mert másképp vannak szocializálódva az érzelmeik kimondása terén. Sok irigy ember van. Férfi és nő egyaránt.
2018. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én ismerek bőven férfiakat, akik gyűlölködve irigyek.

Én meg nőként nem értem, ez mire jó. Persze, "irigykedek", ha valami ismerősömnek épp jól megy... értsd: megjegyzem, hogy "de jó neked, én is úgy szeretném..", de ennyi. Amúgy nagyon örülök közben a másik boldogságának, és nem értem, miért ne lenne "fair" az, hogy vannak emberek, akiknek bizonyos dolgokban jobb soruk van nálam. Ez van, így működik a világ a kezdetek óta.... minek irigykedni, attól jobb lesz? :D

2018. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A férfiak között is vannak irigyek, de a nőknél szerintem gyakoribb, a tipikus női irigység a legundorítóbb. Mondom ezt nőként.
2018. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a nők erkölcsileg egészen mások, mint a férfiak általában, ezért lehetnek ilyenek. Máshogy viszonyulnak az igazságossághoz, egyenességhez.
2018. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha irigykedsz ennek a toredekere se lesz eselyed soha.

Az egyik legundoritobb dolog az irigyseg. Nekem mar probaltak irigyek tonkretenni az eletemet de en annal gazdagabb lettem.

Na jo segitek kicsit.. :)

Ha gazdag akarsz lenni kezdj el orluni mas sikerenek. Ez az elso. Masodik Isten ad minden jót.Kerj es teis kapni fogsz.

Remelem segitettem

2018. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Örülni
2018. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, könyörgöm, nézz már szét itt a fórumon, csak ebben a felnőtt párkapcsolati témakörben, hányan acsarkodnak a (többnyire fantáziájukban létező) "kigyúrt, pénzes, bunkó" pasikra, miszerint minden nő (sőt nők!) kizárólag nekik jut, bezzeg a kérdést feltevő 30 évesen is szűz, pedig ő mennyire "aranyos jófiú". Pfff.
2018. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem csak a nőkre jellemző.
2018. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!