Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról a hasonlatról, hogy a férfi úgy öregszik mint a bor, a nő meg úgy mint a tej?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallottam egyébként is, élőben, de itt is olvastam és rendkívül elgondolkodtató hasonlat. Ugye a nők azok egyből az értékük csúcsáról indulnak, hiszen hamvasak, feszesek és szép baba arcúak fiatalon. (már aki az nyilván, de az a nő aki fiatalon nem szép, az később csak rondább lesz). Sosem hallottam még semmilyen korú nőnek a szemére vetni azt, hogy miért élsz még a szüleiddel, miért nincs már egzisztenciád, miért csak ennyit keresel, miért csak egy ilyen bontószökevény az autód, ennyi idősen is még tömegközlekedéssel jársz (esetleg). Valamint még azok a dolgok is pozitívak egy fiatal nőben, ami normál esetben negatív tulajdonság, például esetlenek, ügyetlenek, határozatlanok, nincs önbizalmuk, hiszékenyek, naivak, gyerekesek, játékosan bolondosak stb. mindez egy férfi értékét kinyírná teljesen. Rengeteg férfi szereti az ilyen ügyetlen, bénácska nőket, mert férfinak érezheti magát mellette, úgy érezheti támasza lehet egy nőnek, továbbá azt is szereti a legtöbb férfi ha egy nő önbizalom hiányos, mert legalább nincs elszállva magától.

Tehát összességében a nő olyan mint a tej, frissen a legzamatosabb és később egyre csak megsavanyodik az idő múlásával.


Egy férfi meg általában pont az ellenkezője. Egy férfi értéke a 0-ról, a minimumról indul. És később lesz egyre ízletesebb, egyre finomabb és mámorítóbb mint a jó bor, ahogy építi fel magát, mint férfit. És most itt nem csak az egzisztenciára gondolok, bár az is egy fontos dolog.

Most képzeljük el, hogy ugye egy férfi annál vonzóbb, minél alfább jellem. Minél nagyobb a társadalmi státusza, minél nagyobb a befolyása és minél tehetősebb, annál férfiasabb. Egy fiatal férfinak legtöbb esetben, elég nehéz egyáltalán magabiztosnak lennie, amikor még nincs mire. Tehát elég nehéz elhitetni magaddal, hogy te vagy az alfa, te vagy a hímek hímje, meg tudom is én mire vágynak a nők, amikor még a szüleiddel élsz, nincs saját kereseted mert még tanulsz vagy van de pályakezdőként még nagyon kevés, a munkahelyeden te vagy a csicska mint pályakezdő még a takarítónak sem te parancsolsz és kb. minden más férfi feletted van a ranglétrán... így tényleg elég nehéz egy magas önbizalommal rendelkező alfa férfi imázsát sugározni, mert tényleg nem vagy alfa.

Az idő múlásával viszont (már akinél, megint) egyre jobban kibontakoznak ezek az alfa jellemvonások. A ranglétrán egyre feljebb kerülsz, egyre jobban megjön a férfias önbizalmad és önbecsülésed, egyre karakteresebb leszel, a jellemed egyre formálódik, megjelenik a karizmád, a sármod, az erős tekintélyt parancsoló kisugárzásod, és valójában erre gerjednek a nők. De ehhez idő kell amíg kialakul.


Tényleg igaz hát az a közhelyes mondás, hogy a férfi az olyan mint a jó bor, a korral csak nemesedik. A nő pedig olyan mint a tej, idővel megsavanyodik. Ezért van az, hogy sok olyan pár van ahol, 10-15-20 év korkülönbség van a férfi javára, és ez egyre inkább elfogadott, és általános?



2018. febr. 8. 21:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
muszáj megint ezekkel a szar hasonlatokkal fárasztani minket? már egy órája olvastam a tejről meg szőlőléről.. köszi.
2018. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

az a nő aki fiatalon nem szép, az később csak rondább lesz


Cáfolom, én nagyon csúnya tini voltam, 20-as éveim elején se voltam a helyzet magaslatán, 25 fölött kezdtem el szépülni, most már kimondottan szép nő vagyok. Ez az egész családomra jellemző, és sok ismerősöm is így volt ezzel.

2018. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem minden ember fejlődik élete során, érik, jobb lesz, változik. Nemtől függetlenül.
2018. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
16%
Ez sajnos részben a férfiak hibája. Ha nem pedáloznának annyira a nők után, akkor a nőknek is jobban kellene strapálniuk magukat.
2018. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Megpimpósodsz?
2018. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Nem igaz. Ezzel CSAK azok a férfiak példálóznak, akik nem értek el semmit, és várnak, hátha a nyakukba szakad a csoda.

MINDENKI előtt ott a lehetősség, hogy olyanná alakítsa az életét, amilyenre vágyik, bármennyi idős is legyen. Csak ezek az egyének gyengék hozzá, ezért azzal, hogy másokat lehúznak, szidalmaznak, pillanatnyilag többnek érzik magukat.


Ha egy férfi nem tesz semmit, hogy megőrizze az egészségét, ápolja a külsejét, sportoljon, egészségesen táplálkozzon, fejlessze a tudását, akkor ő is ugyanúgy lefelé halad, nem pedig fejlődik, jobbá válik.

Nem a kor határozza meg egy ember értékét, hanem hogy mennyire minőségi életet él (nem az anyagiakra értve).


„Mindig csak a mulandóság üres tarlóit nézegetjük - és nem vesszük észre azokat a tele csűröket, amelyekbe életünk termését elraktároztuk - a megtett cselekedeteket, a megalkotott műveket, a megélt szerelmeket és a bátran, méltósággal kiállt szenvedéseket. Ez adja meg egy ember értékét, a jelen minden hasznosságán túli értékét: ez az érték a múltból vezethető le, ezért eltörölhetetlen.”

2018. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
35%

Pedig nagy igazság!:-)

Kiegészités: a férfi úgy öregszik mint az auto (egyre többet puffog és egyre büdösebb), a nő meg úgy mint a taliga (egyre kevesebbet tolják).

2018. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Ez rosszabb, mint Oravecz.
2018. febr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
35%

Ha ezt felmered hozni gyk-n, letépik a fejed... A valóságban, ha nem is igaz mindenkire, de van a dologban valami.


Sok fiatal srác izgul az ismerkedés során, bénázgat. Ez nem sok lánynak imponál. Idővel egyre több tapasztalatot gyűjtenek ezek a srácok, fejlődnek, magabiztosabbak lesznek. Később kiépíthetik az egzisztenciát, sportolhatnak és hasonlók, így nő az önbizalmuk és kelendőbbek lesznek.


Egy nőnél semmiféle hátrányt nem jelent az, hogy nincs sok tapasztalata az ismerkedés terén és bénázik. A nőkkel szemben elég kevés férfi támaszt olyan elvárást, hogy óriási önbizalmuk legyen. Egy átlagos fiatal lány minimális odafigyeléssel is szép. Később jönnek a ráncok, lassul az anyagcsere és jön a hízás.


(Egyetemen vagyok és saját megfigyelés: Amikor idekerültem, a legtöbb srác kis nyomi volt. Mostanra a többség nekiállt edzeni, jobban ad magára, nyugodtabb és magabiztosabb megjelenésű. A lányok, amikor idekerültek, nagyon a toppon voltak. Az egyetem végére majdnem a lányok fele hízni kezdett és slamposabbá vált.)


Mielőtt a torkomnak ugranátok: NEM, nem mondom azt, hogy ez mindenkire igaz. NEM mondom azt, hogy egy férfi instant kelendő lesz, mert öregebb. NEM mondom azt, hogy egy idősebb nő nem kell senkinek. Annyit mondok, hogy a jelenség létezik és igaz az emberek egy részére. Nem véletlenül alakult ki a mondás.

2018. febr. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Baromság, mondom úgy hogy férfi vagyok.


20 évesen a 20 éves nők, most 30 évesen a 30 éves nők tetszenek.


Sajnálom a sekélyes életed, ha számodra neked a női érték a feszes bőr, míg a férfi értéke pedig az egzisztencia.

2018. febr. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!